Ana içeriğe gidin

Norman Y. Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı (sjc)

Geleneksel San Jose Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster SJC Havalimanı’ndan San Francisco’ya ister San Jose şehir merkezine gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla SJC havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

1701 Airport Boulevard, San Jose, CA 95110
+1 408-392-3600

Norman Y. Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Norman Y. Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/07/01.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  1-4

  Hesaplı, günlük yolculuklar

 • UberXL

  1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-4

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

1/3

Yolcu alım yeri: San Jose Havalimanı (SJC)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir SJC havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

Dışarı çıkıp yolculuk paylaşımı için yolcu alım bölgesine giden tabelaları takip edin.

Terminal A’dan yapılan yolcu alımlarında, sürücü iş ortağıyla bagaj alım bölgesinin dışındaki 1. durak’ta buluşun. Terminal B’den yapılan alımlarda ise sürücü iş ortağıyla göbekteki 9. durak’ta buluşun.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş SJC yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

San Jose Havalimanı haritası

San Jose Uluslararası Havalimanı’nın 2 terminali vardır: Terminal A ve Terminal B hava tarafına bağlanır. Terminal A ve B’de dış hatlar gelişleri gerçekleştirilir.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • SJC Havalimanı’na (veya SJC’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

San Jose Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı (SJC), yolcu sayısına göre ABD’nin en hızlı büyüyen havalimanıdır ve yılda 12,5 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. San Jose şehir merkezinden 4 mil (6 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 8 dakika sürer.

San Jose Havalimanı terminalleri

SJC Havalimanı 2 terminale ayrılmıştır, A ve B. Bu terminallerde toplam 31 biniş kapısı vardır. San Jose Havalimanı’ndaki lounge alanları Terminal A’da bulunur. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

SJC Terminal A

 • Aeroméxico
 • Air Canada
 • American
 • ANA
 • California Pacific
 • Delta
 • Frontier
 • Hawaiian
 • JetBlue
 • United
 • Volaris
 • The Club at SJC

SJC Terminal B

 • Alaska
 • British Airways
 • Hainan
 • Southwest

SJC dış hatlar terminali

San Jose Havalimanı’ndaki dış hatlar uçuşlarına biniş her iki terminalde de yapılır. SJC Havalimanı 16’dan fazla uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

San Jose Havalimanı’nda yemek

Yolcular SJC Havalimanı’ndaki fast food zincirlerinden barlara ve masaya yemek servisi yapan restoranlara kadar 30’dan fazla yemek seçeneği arasında tercih yapabilir. San Jose Havalimanı’ndaki her iki terminalde de yemek ve içecek alabileceğiniz yerler vardır.

San Jose Havalimanı içinde ulaşım

SJC Havalimanı’ndaki yolcular terminaller arası shuttle servisleri kullanabilir. San Jose Havalimanı shuttle servisleri Terminal A, Terminal B ve otoparklar arasındaki çember hatta düzenli olarak gider. Shuttle servisleri her terminalden, kiralık araç merkezinden ve Günlük Açık Otopark 4’ten 7-10 dakikada bir kalkar.

San Jose Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

SJC Havalimanı, bölgenin küresel bir teknoloji ve yenilik merkezi olmasını yansıtan bir sanat programına ev sahipliği yapar. Sanat eserleri Terminal B gelen yolcu salonunda, Güney Yolcu Salonu’nda ve asmakatta sergilenir. Terminal A’da Blue Dot’ta ve Terminal B’de bagaj alım alanında piyanolar yer alır. San Jose Havalimanı’nın iki terminalinde kozmetik, takı ve elektronik eşya mağazaları dahil alışveriş yapabileceğiniz 24 yer vardır. Havalimanında ayrıca uçuştan önce yolcuların gerginliğini azaltmak için etkin olarak çalışan 23 terapi köpeği vardır.

San Jose Havalimanı’nda döviz bürosu

San Jose Havalimanı’ndaki döviz büroları Terminal A’da Kapı 15’in yanında ve bagaj alım bölgesinde yer alır.

San Jose Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya SJC yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 25’ten fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

San Jose Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Guadalupe Nehri Parkı ve Bahçeleri
 • Meksika Kültür Mirası Merkezi
 • San Jose tarih ve teknoloji müzeleri

Buradan San Jose Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.