Ana içeriğe gidin

Norman Y. Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı (SJC)

San Jose Havalimanı’ndan ister San Francisco’ya, ister San Jose şehir merkezine gidin, dilediğiniz zaman havalimanına veya havalimanından araç çağırın.

1701 Airport Boulevard, San Jose, CA 95110
+1 408-392-3600

Norman Y. Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Norman Y. Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/16.

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  Hesaplı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  5 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Green

  Low-emission rides

 • Connect

  Send packages to friends & family

 • Pool

  Yolculuk paylaşımı sayesinde daha düşük ücretler

1/6

San Jose Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Ardından, grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir yolculuk seçeneği belirleyin.

Dışarıya geliş katından veya bagaj alım bölgesinden çıkın

Dışarı çıkıp yolculuk paylaşımı alım bölgesine giden işaretleri takip edin. SJC’deki tüm Uber sürücü-iş ortakları, yolcuları bu alanda karşılar.

Terminal A’dan yapılan alımlarda, sürücünüzle bagaj alım bölgesinin dışındaki STOP 1’de buluşun. Terminal B’den yapılan alımlarda ise, sürücünüzle refüjdeki STOP 9’da buluşun.

Sürücünüzü bulun

Sürücünüzü bulamıyorsanız, bulunduğunuz konumu doğrulamak için lütfen kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

San Jose Havalimanı haritası

San Jose Uluslararası Havalimanı’nın 2 terminali vardır: Terminal A ve Terminal B hava tarafına bağlanır. Terminal A ve B’de dış hatlar gelişleri gerçekleştirilir.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • SJC Havalimanı’na (veya SJC’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

San Jose Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Mineta San Jose Uluslararası Havalimanı (SJC), yolcu sayısına göre ABD’nin en hızlı büyüyen havalimanıdır ve yılda 12,5 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. San Jose şehir merkezinden 4 mil (6 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 8 dakika sürer.

San Jose Havalimanı terminalleri

SJC Havalimanı 2 terminale ayrılmıştır, A ve B. Bu terminallerde toplam 31 biniş kapısı vardır. San Jose Havalimanı’ndaki lounge alanları Terminal A’da bulunur. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

SJC Terminal A

 • Aeroméxico
 • Air Canada
 • American
 • ANA
 • California Pacific
 • Delta
 • Frontier
 • Hawaiian
 • JetBlue
 • United
 • Volaris
 • The Club at SJC

SJC Terminal B

 • Alaska
 • British Airways
 • Hainan
 • Southwest

SJC dış hatlar terminali

San Jose Havalimanı’ndaki dış hatlar uçuşlarına biniş her iki terminalde de yapılır. SJC Havalimanı 16’dan fazla uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

San Jose Havalimanı’nda yemek

Yolcular SJC Havalimanı’ndaki fast food zincirlerinden barlara ve masaya yemek servisi yapan restoranlara kadar 30’dan fazla yemek seçeneği arasında tercih yapabilir. San Jose Havalimanı’ndaki her iki terminalde de yemek ve içecek alabileceğiniz yerler vardır.

San Jose Havalimanı içinde ulaşım

SJC Havalimanı’ndaki yolcular terminaller arası shuttle servisleri kullanabilir. San Jose Havalimanı shuttle servisleri Terminal A, Terminal B ve otoparklar arasındaki çember hatta düzenli olarak gider. Shuttle servisleri her terminalden, kiralık araç merkezinden ve Günlük Açık Otopark 4’ten 7-10 dakikada bir kalkar.

San Jose Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

SJC Havalimanı, bölgenin küresel bir teknoloji ve yenilik merkezi olmasını yansıtan bir sanat programına ev sahipliği yapar. Sanat eserleri Terminal B gelen yolcu salonunda, Güney Yolcu Salonu’nda ve asmakatta sergilenir. Terminal A’da Blue Dot’ta ve Terminal B’de bagaj alım alanında piyanolar yer alır. San Jose Havalimanı’nın iki terminalinde kozmetik, takı ve elektronik eşya mağazaları dahil alışveriş yapabileceğiniz 24 yer vardır. Havalimanında ayrıca uçuştan önce yolcuların gerginliğini azaltmak için etkin olarak çalışan 23 terapi köpeği vardır.

San Jose Havalimanı’nda döviz bürosu

San Jose Havalimanı’ndaki döviz büroları Terminal A’da Kapı 15’in yanında ve bagaj alım bölgesinde yer alır.

San Jose Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya SJC yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 25’ten fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

San Jose Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Guadalupe Nehri Parkı ve Bahçeleri
 • Meksika Kültür Mirası Merkezi
 • San Jose tarih ve teknoloji müzeleri

Buradan San Jose Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.