Ana içeriğe gidin
Uber
Uber

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı (RDU)

İster RDU Havalimanı’ndan North Carolina Sanat Müzesi’ne, ister Durham’ın merkezinden RDU Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

2400 John Brantley Boulevard, Morrisville, NC 27560
+1 919-840-2123

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri keşfedin.

Uber tahmini ücret hesaplayıcısı

Örnek olarak verilen yolcu ücretleri tahminidir ve indirim, trafik sıkışıklığı ve diğer faktörlerden dolayı oluşabilecek değişiklikleri yansıtmaz. Sabit ücretler ve minimum ücretler uygulanabilir. Gerçek ücretler değişiklik gösterebilir.

Yolculuk türleri

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • UberXL1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Select1-4

  Üst sınıf kalitesinde, günlük yolculuklar

RDU Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Ardından, grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir yolculuk seçeneği belirleyin.

Geliş katından dışarı çıkın

Terminal 1’de, bagaj alım bölgesinden dışarı çıkarak yolcu alım bölgesi 1’e gidin. Terminal 2’de, bagaj alım bölgesinden dışarı çıkarak bölge 17’ye gidin. RDU'daki tüm Uber sürücü-iş ortakları, yolcuları bu alanda karşılar.

Sürücünüzle kaldırım kenarında buluşun

Sürücünüzü bulamıyorsanız, bulunduğunuz konumu doğrulamak için lütfen kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

RDU Havalimanı haritası

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı, 2 terminal ve 3 salondan oluşur. Terminal 2’de 4 dış hatlar kapısı yer alır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek içini lütfen buraya dokunun.

RDU Havalimanı’na (veya RDU’dan) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı faktörlere göre asıl ücreti göreceksiniz.

Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum ile ilgili, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 500’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

RDU Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı (RDU), ABD’nin yolcu sayısına göre en yoğun 39. havalimanıdır ve yılda 11 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. Wake County, Kuzey Carolina’da yer alan RDU, eyaletin başkenti Rayleigh’nin merkezine ve Durham kentine yaklaşık 14 mil (23 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla 20 dakika sürer.

RDU Havalimanı terminalleri

RDU Havalimanı’nda 2 yolcu terminali bulunur, Terminal 1 ve Terminal 2. Bu 2 terminalde toplam 45 kapı vardır. RDU Havalimanı lounge alanları Terminal 2’de yer alır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

RDU Terminal 1

 • Southwest

RDU Terminal 2

 • Air Canada
 • Alaska
 • Allegiant
 • American
 • Delta
 • Frontier
 • JetBlue
 • United
 • American Airlines Admirals Club
 • Delta Sky Club
 • USO Lounge

RDU dış hatlar terminali

RDU’daki dış hatlar uçuşlarına biniş alanı Terminal 2’dedir. RDU Havalimanı 8 uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

RDU Havalimanı’nda yemek

Yolcular RDU Havalimanı’nda barlar, yolda yemek için paket yemek satan kafeler ve masaya yemek servis eden restoranlar dahil 20’den fazla yemek seçeneği arasında tercih yapabilirsiniz. RDU Havalimanı’ndaki her iki terminalde de yemek ve içecek yerleri vardır.

RDU Havalimanı içinde ulaşım

2 terminal arasında hava tarafından bir bağlantı yoktur. Bu terminaller arasında geçiş yapacak yolcular RDU Havalimanı shuttle otobüsünü kullanabilir veya terminaller arasındaki kapalı otoparkta yer alan yürüyen bandı kullanabilirler.

RDU Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Raleigh-Durham Havalimanı çeşitli aktivite ve eğlence programları sunar, bunlara havalimanı boyunca yerleştirilen geçici ve kalıcı sanat eserlerini içeren bir sergi de dahildir. Terminal 1’de A7 Kapısı, Terminal 2’de ise C3 Kapısı’nda spalar bulunur.

RDU Havalimanı’nda döviz bürosu

RDU Havalimanı’nda yolcular için Terminal 2’de bilet satış ofislerinde ve bagaj alım bölgesinin yanında döviz büroları yer alır.

RDU Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya RDU yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 20’den fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

RDU Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Chapel Hill’s planetaryumu
 • Raleigh’deki sanat ve tarih müzeleri
 • The Research Triangle üniversiteleri
 • Johnson Gölü

Buradan RDU Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter