Ana içeriğe gidin

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı (RDU)

İster RDU Havalimanı’ndan North Carolina Sanat Müzesi’ne, ister Durham’ın merkezinden RDU Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

2400 John Brantley Boulevard, Morrisville, NC 27560
+1 919-840-2123

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/21.

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  5 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Green

  Low-emission rides

 • Connect

  Send packages to friends & family

1/5

RDU Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Ardından, grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir yolculuk seçeneği belirleyin.

Geliş katından dışarı çıkın

Terminal 1’de, bagaj alım bölgesinden dışarı çıkarak yolcu alım bölgesi 1’e gidin. Terminal 2’de, bagaj alım bölgesinden dışarı çıkarak bölge 17’ye gidin. RDU'daki tüm Uber sürücü-iş ortakları, yolcuları bu alanda karşılar.

Sürücünüzle kaldırım kenarında buluşun

Sürücünüzü bulamıyorsanız, bulunduğunuz konumu doğrulamak için lütfen kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

RDU Havalimanı haritası

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı, 2 terminal ve 3 salondan oluşur. Terminal 2’de 4 dış hatlar kapısı yer alır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • RDU Havalimanı’na (veya RDU’dan) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

RDU Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Raleigh-Durham Uluslararası Havalimanı (RDU), ABD’nin yolcu sayısına göre en yoğun 39. havalimanıdır ve yılda 11 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. Wake County, Kuzey Carolina’da yer alan RDU, eyaletin başkenti Rayleigh’nin merkezine ve Durham kentine yaklaşık 14 mil (23 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla 20 dakika sürer.

RDU Havalimanı terminalleri

RDU Havalimanı’nda 2 yolcu terminali bulunur, Terminal 1 ve Terminal 2. Bu 2 terminalde toplam 45 kapı vardır. RDU Havalimanı lounge alanları Terminal 2’de yer alır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

RDU Terminal 1

 • Southwest

RDU Terminal 2

 • Air Canada
 • Alaska
 • Allegiant
 • American
 • Delta
 • Frontier
 • JetBlue
 • United
 • American Airlines Admirals Club
 • Delta Sky Club
 • USO Lounge

RDU dış hatlar terminali

RDU’daki dış hatlar uçuşlarına biniş alanı Terminal 2’dedir. RDU Havalimanı 8 uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

RDU Havalimanı’nda yemek

Yolcular RDU Havalimanı’nda barlar, yolda yemek için paket yemek satan kafeler ve masaya yemek servis eden restoranlar dahil 20’den fazla yemek seçeneği arasında tercih yapabilirsiniz. RDU Havalimanı’ndaki her iki terminalde de yemek ve içecek yerleri vardır.

RDU Havalimanı içinde ulaşım

2 terminal arasında hava tarafından bir bağlantı yoktur. Bu terminaller arasında geçiş yapacak yolcular RDU Havalimanı shuttle otobüsünü kullanabilir veya terminaller arasındaki kapalı otoparkta yer alan yürüyen bandı kullanabilirler.

RDU Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Raleigh-Durham Havalimanı çeşitli aktivite ve eğlence programları sunar, bunlara havalimanı boyunca yerleştirilen geçici ve kalıcı sanat eserlerini içeren bir sergi de dahildir. Terminal 1’de A7 Kapısı, Terminal 2’de ise C3 Kapısı’nda spalar bulunur.

RDU Havalimanı’nda döviz bürosu

RDU Havalimanı’nda yolcular için Terminal 2’de bilet satış ofislerinde ve bagaj alım bölgesinin yanında döviz büroları yer alır.

RDU Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya RDU yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 20’den fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

RDU Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Chapel Hill’s planetaryumu
 • Raleigh’deki sanat ve tarih müzeleri
 • The Research Triangle üniversiteleri
 • Johnson Gölü

Buradan RDU Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.