Ana içeriğe gidin
Uber
Uber

İster LaGuardia Havalimanı’ndan Empire State Binası’na, ister Central Park’tan LaGuardia Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

Queens, NY 11371
+1 718-533-3400

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

Uber tahmini ücret hesaplayıcısı

Örnek olarak verilen yolcu ücretleri tahminidir ve indirim, trafik sıkışıklığı ve diğer faktörlerden dolayı oluşabilecek değişiklikleri yansıtmaz. Sabit ücretler ve minimum ücretler uygulanabilir. Gerçek ücretler değişiklik gösterebilir.

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Yolculuk yapmak için kaydolun

Yolculuk türleri

 • Paylaşılan yolculuklar

 • Hesaplı, günlük yolculuklar

LaGuardia Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin.

Terminal A’da, geliş katının veya bagaj alım bölgesinin dışında bekleyin. LGA'daki tüm Uber sürücü-iş ortakları, yolcuları bu alanda karşılar.

Terminal B’de, üst kattan dışarı çıkın. Yeşil renkli “Car Services” (Araç Hizmetleri) işaretlerini takip ederek mavi renkli kaldırıma gidin. 2.Kat’ta, lütfen belirtilen şeritte sürücünüzü bekleyin.

Terminal C ve D’de, gidiş katının dışında bekleyin. LGA'daki tüm Uber sürücü-iş ortakları, yolcuları bu alanda karşılar.

Terminal ve kapı numaranızı seçerek sürücünüzün sizi kolayca bulmasına yardımcı olabilirsiniz.

LaGuardia Havalimanı otopark ücretleri

LaGuardia Havalimanı havalimanına yolculuk yapacaksanız ve sürücü ortağı olarak yola çıkmayı planlıyorsanız, otopark ücretlerini buradan görebilirsiniz.

Otopark seçenekleri

Terminal A, B, C ve D

Ücret

Günlük 39 USD
Otopark ücretleri her zaman en son fiyatları göstermeyebilir, bu bilgi 20 Kasım 2018 tarihinde güncellenmiştir.
LGA, New York City’de hizmet veren 3 havalimanından biridir. 4 terminali vardır (A, B, C ve D).

Yolcuların en çok sorduğu sorular

Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

LGA Havalimanı’na (veya LGA’dan) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı faktörlere göre asıl ücreti göreceksiniz.

Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konumla ilgili, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

LaGuardia Havalimanı ziyaretçi bilgileri

LaGuardia Havalimanı, ABD’deki en yoğun 12. havalimanıdır ve yılda 29 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. Queens, New York’ta yer alan havalimanı Midtown Manhattan’a yaklaşık 9 mil (15 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe normal yol koşullarında arabayla 18 dakika sürer.

LaGuardia Havalimanı terminalleri

LGA Havalimanı’nda 4 terminal vardır: A, B, C ve D.LaGuardia Havalimanı’nda sınır kontrolü olmadığı için dış hatlar uçuşları yapılmaz. LaGuardia Havalimanı’nda havalimanı boyunca lounge alanları bulunur. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

LGA Terminal A

 • JetBlue

LGA Terminal B

 • Air Canada
 • American
 • American Shuttle
 • Southwest
 • United
 • Air Canada Maple Leaf Lounge
 • American Airlines Admirals Club
 • The Centurion Lounge
 • United Club

LGA Terminal C

 • Delta
 • Delta Shuttle
 • Frontier
 • Spirit
 • American Airlines Admirals Club
 • Delta Sky Club

LGA Terminal D

 • WestJet
 • Delta Sky Club

LaGuardia Havalimanı’nda yemek

LaGuardia Havalimanı’nda tüm terminallerde geniş çaplı yemek seçenekleri bulunur. Büyük fast food satış yerlerinde masaya yemek servisi yapan restoranlara kadar 70’ten fazla yemek seçeneği vardır. Terminal B’de 2 LaGuardia Havalimanı yemek katı bulunur, ayrıca Terminal C ve D’de de yemek salonları yer alır.

LaGuardia Havalimanı içinde ulaşım

LaGuardia Havalimanı’nda yolcular için terminaller arasında ve otoparklar ile araç hizmeti alım noktalarına ücretsiz shuttle otobüsleriyle ulaşım hizmeti vardır. LaGuardia Havalimanı shuttle durakları havalimanı boyunca farklı konumlarda yer alır ve otobüsler yoğun saatlerde 8-10 dakikada bir kalkar.

LaGuardia Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

LaGuardia Havalimanı boyunca çeşitli mağaza ve butikler vardır, buralarda moda ve elektronik eşyalar da dahil çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. Spalar Terminal B ve C’de yer alır. .

LaGuardia Havalimanı’nda döviz bürosu

LGA Havalimanı’nda döviz bürosu yoktur. Ancak havalimanında ATM’ler bulabilirsiniz.

LaGuardia Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya LGA yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda birçok otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

LaGuardia Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Broadway ve Theater District
 • Central Park
 • Empire State Binası
 • Özgürlük Heykeli ve Ellis Adası

Buradan LaGuardia Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter