Ana içeriğe gidin

McCarran Uluslararası Havalimanı (las)

Geleneksel Las Vegas Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster McCarran Havalimanı’ndan bir Vegas şovuna ister Strip’ten McCarran’a gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla LAS havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

5757 Wayne Newton Boulevard, Las Vegas, NV 89119
+1 702-261-5211

McCarran Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

McCarran Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/08/12.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

1/6

Yolcu alım yeri: Las Vegas Havalimanı (LAS)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir LAS havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

LAS yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Las Vegas McCarran Havalimanı’nda yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları da olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş LAS yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Las Vegas Havalimanı haritası

McCarran Havalimanı’nda 5 salonu ve 110 kapısı ile 2 ana terminal vardır: Terminal 1 ve Terminal 3.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • LAS Havalimanı’na (veya LAS’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Yolculuk paylaşımı için yolcu alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişebilir. Sürücü iş ortağınızla buluşacağınız konum için uygulamadaki talimatları takip edin. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerinin tabelalarını da takip edebilirsiniz.

  Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Las Vegas Havalimanı ziyaretçi bilgileri

McCarran Uluslararası Havalimanı (LAS), Las Vegas, Nevada’ya ve bütün Las Vegas Vadisi’ne hizmet veren ana havalimanıdır. Hava taşıtı hareketliliğini açısından dünyanın en yoğun 8. havalimanıdır. Paradise’ta yer alan havalimanı, Las Vegas şehir merkezinin 8 kilometre (5 mil) güneyinde yer alır ve şehre gidip gelecek yolcular için kolayca erişilebilir bir konumdadır. Havalimanı, ideal yol ve trafik koşullarında şehir merkezinden arabayla yaklaşık 15 dakikalık mesafededir.

LAS Havalimanı terminalleri

LAS Havalimanı 2 terminale ayrılmıştır: Terminal 1 ve Terminal 3. Terminal 1’de 4 (A, B, C ve D) ve Terminal 3’te bir yolcu salonu (E) vardır. McCarran Havalimanı’nda her iki terminalde de bekleme salonları vardır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

LAS Terminal 1

 • Allegiant
 • American
 • Delta
 • Southwest
 • Spirit
 • Centurion Lounge
 • The Club at LAS
 • United Club

LAS Terminal 3

 • Aeroméxico
 • Air Canada
 • British Airways
 • Condor
 • Copa
 • Edelweiss
 • Eurowings
 • Hainan
 • InterJet
 • Korean Air
 • LATAM
 • Norwegian
 • Thomas Cook
 • Virgin Atlantic
 • Viva
 • Volaris
 • WestJet
 • The Club at LAS

LAS dış hatlar terminali

McCarran Havalimanı dış hatlar uçuşlarına biniş yalnızca Terminal 3’ten, E1 ve E7 arasındaki kapılardan yapılır. Las Vegas Havalimanı dünya çapında 150’den fazla şehre aktarmasız uçuş hizmeti verir. Terminal 3’te tüm yolcuların bir ücret karşılığında kullanabileceği Club at LAS salonu yer alır.

LAS’da yemek

Havalimanında 80’den fazla yemek ve içki servisi seçeneği yer alır. Bu seçenekler arasında fast food, uluslararası mutfaklar, barlar, restoranlar ve kahveciler bulunur. Güvenlik kontrolünden geçmeden önce bir şeyler yemek isterseniz Terminal 1’deki herkese açık alışveriş ve bilet satış alanlarında bazı seçenekler vardır. McCarran Havalimanı’nda güvenliği geçtikten sonra çok daha fazla yemek seçeneği bulabilirsiniz.

LAS içinde ulaşım

McCarran Uluslararası Havalimanı’ndaki yolcular, 3 ayrı hattan oluşan otomatik tramvay sistemi People Movers’ı kullanabilir: Terminal 1’i C Kapısı yolcu salonuna bağlayan Yeşil Hat, Terminal 1’i D Kapısı yolcu salonuna bağlayan Mavi Hat ve D Kapısı yolcu salonunu Terminal 3’e bağlayan Kırmızı Hat.

LAS’da yapılacak şeyler

McCarran Havalimanı’nda, aralarında 2 terminal binasında da yer alan heykel, duvar resimleri ve mozaik sergileri de bulunan çeşitli ilgi çekici etkinlikler vardır. Çocuklar 2. kattaki D Kapısında yer alan oyun alanını kullanabilir. Yetişkinler ise havalimanı boyunca yer alan 1.000’den fazla oyun makinesinden faydalanabilir. Ayrıca yolcular havalimanında bulunan, Güney Nevada havacılık tarihiyle ilgili müzeyi gezebilir. Bagaj alım bölgesinin üzerindeki koridorda yer alan müzeye giriş ücretsizdir.

LAS’da döviz bozdurma

McCarran Havalimanı’ndaki döviz büroları Terminal 1 ve Terminal 3’teki bagaj alım alanlarında yer alır.

LAS yakınındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında beklerken, uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar varsa veya LAS yakınlarına bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa yakınlarda 60’tan fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

LAS yakınlarında gezilecek yerler

 • Hoover Barajı
 • Las Vegas Strip
 • Red Rock Kanyonu

LAS yolcuları için güvenlik ipuçları

 • Yalnızca Uber platformu üzerinden rezerve edilen yolculuklar yapın: Yolculuk durumunuzu güvendiğiniz bir kişiyle paylaşabilirsiniz ve kendi güvenliğiniz için tüm finansal işlemler platform aracılığıyla yapılmalıdır.
 • Aracınızı kontrol edin: Araca binmeden önce marka ve modelini, plaka numarasını ve sürücü iş ortağının fotoğrafını kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Aracı teyit edin: Yolcuların, yolculuğa başlamak için sürücü iş ortaklarının kendi uygulamalarına girmeleri gereken ve yolcu tarafından sözlü olarak verilebilecek benzersiz, 4 haneli bir PIN koduyla her yolculuklarını doğrulama seçeneği vardır. Bu, yolcuların doğru araca bindiklerinden ve sürücü iş ortaklarının doğru yolcuyu aldıklarından emin olmalarını sağlar.
 • 911’i arayın veya kısa mesaj gönderin: Yolculuk sırasında acil bir durum söz konusu olursa yolcular ve sürücü iş ortakları 911’i arayabilir veya kısa mesaj gönderebilir. Anında bir 911 operatörüne bağlanırlar. Telefonla arandıysa tüm ilgili yolculuk ve araç bilgileri ekranda gösterilecek veya kısa mesajda yolculuk bilgileri otomatik olarak oluşturulacaktır
 • Güvenilir kişiler: Yolcular, yolculuklarını sevdikleriyle paylaşmaları için otomatik olarak yönlendirilmeyi seçebilir.

Buradan LAS hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.