Ana içeriğe gidin

İstanbul Atatürk Havalimanı (IST)

İster Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul’a, ister şehir merkezinden Atatürk Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

Yeşilköy, 34149 Bakırköy/Istanbul, Turkey
+90 212-463-30-00

İstanbul Atatürk Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

İstanbul Atatürk Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/14.

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • Sarı Taksi

  1-4

  Daha kolay ticari taksi yolculukları

 • Turkuaz Taksi

  1-4

  Daha kolay ticari taksi yolculukları

1/2

Havalimanından Uber’le yolculuk yapma

Yolculuk çağrısı yapmak için uygulamanızı açın

Dışarı çıkmaya hazır olduğunuzda uygulamanızı açıp yolculuk çağrısı yapın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları uygulayın

Alım noktası için doğrudan uygulama üzerinden yol tarifi alacaksınız. Ayrıca havalimanında yön işaretleri olabilir.

Sürücünüzle buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı ipuçları

Atatürk Havalimanı’nda wifi

Atatürk Havalimanı’nda 2 saat boyunca ücretsiz wifi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmete erişmek için Türkiye içinde kısa mesaj alabilen bir cep telefonu numaranız olması gerekir veya havalimanının ücretli wifi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı otopark

İstanbul Atatürk Havalimanı, hem hızla yolcu bırakabileceğiniz hem de aracınızı uzun süreli park edebileceğiniz birçok otopark seçeneği sunar. Aracınızı park ettikten sonra, havalimanı servis aracıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı’nda emanet

Hem Dış Hatlar hem de İç Hatlar Terminallerinde, aktarmalı uçuşlar arasında uzun süre bekleyecek yolcuların, valizlerini güvenli bir şekilde bırakıp İstanbul’a yolculuk yapmalarını sağlayan emanet bagaj büroları vardır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Uber, Atatürk Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

 • Yolculuk çok uzun olmasa da, Atatürk Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti almak için lütfen Uber tahmini ücret hesaplayıcısına göz atın.

 • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve daha birçok unsura bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Atatürk Uluslararası Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Uber, İstanbul Atatürk Havalimanı kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Toplam yolcu sayısı itibariyle Türkiye’nin en büyük havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, sunduğu aktarmasız destinasyonlar bakımından da dünyanın en büyük ikinci havalimanıdır. İstanbul şehir merkezine araçla 40 dakika uzaklıkta olan Atatürk Havalimanı, İstanbul varışlı ve kalkışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz en iyi seçenektir. Aracı olmayan yolcular, metro, otobüs, servis veya Uber ile Atatürk Uluslararası Havalimanı’na kolaylıkla ulaşabilir.

İstanbul Atatürk Havalimanı terminalleri

Atatürk Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere 2 yolcu terminali vardır. Anlaşıldığı üzere İç Hatlar Terminali’nden Türkiye içi uçuşlar, Dış Hatlar Terminali’nden ise uluslararası ve kıtalararası uçuşlar yapılır. Her iki terminal birbiriyle bağlantılı olduğundan, bazı diğer havalimanlarının aksine Atatürk Uluslararası Havalimanı’ndan iç hat uçuşlarına daha kolay aktarma yapabilirsiniz. Her iki terminalde de wifi bağlantısına erişebilir, aygıtlarınızı terminallerin her köşesindeki şarj istasyonlarını kullanarak şarj edebilirsiniz.

İç Hatlar Terminali

 • Turkish Airlines
 • Primeclass Lounge

Dış Hatlar Terminali

 • Air France
 • Emirates
 • Kıtalararası ve uluslararası diğer uçuşlar
 • HSBC Premier Lounge

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yemek

Geleneksel taze Türk mutfağı lezzetlerinden fast food zincirlerine kadar Atatürk Havalimanı’nda keşfedebileceğiniz pek çok restoran bulunmaktadır. Büfe tarzı yemeklerin dışında, ayak üstü bir şeyler de atıştırabileceğiniz restoranlardaki her damak tadına uygun lezzetlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanı içinde ulaşım

İç ve Dış Hat terminalleri birbirine çok yakın olduğundan, terminaller arasında dilediğiniz yere yürüyerek ulaşabilir, aceleniz varsa terminaller arasındaki bağlantılara yerleştirilen yürüyen bantları kullanabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Büyük duty free mağazalarından; baharat, züccaciye ve takı gibi geleneksel Türk ürünleri sunan Kapalı Çarşı mağazasına kadar değişik seçenekler sunan muhteşem alışveriş bölümlerini dolaşmak Atatürk Havalimanı’nda yapabileceğiniz en eğlenceli şeydir. Alkollü içeceklerden, kozmetik malzemelerinden, parfümlerden ve tatlılardan oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunan Atatürk Havalimanı’ndaki duty free mağazaları, arkadaşlarınıza veya ailenize hediye almak için idealdir. Uçuşunuzdan önce rahatlamak için spa ve masaj olanaklarından yararlanabilir, premium lounge’lardaki duşları kullanabilirsiniz.

Atatürk Havalimanına yakın oteller

Atatürk Uluslararası Havalimanı’nda bir tane, hemen yakınlarında ise şehre sabahın erken saatlerinde ulaşan konukların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği pek çok otel bulunmaktadır. Oteller, her otelde olduğu gibi işinize yardımcı olacak toplantı odaları, restoranlar ve spor salonları sunar, ancak yine de otellerin kendi web sitelerini ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin sunulup sunulmadığına göz atabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

Atatürk Havalimanı’nın çevresinde, İstanbul’daki bir havalimanından bekleyebileceğiniz üzere birçok tarihi mekan bulunur:

 • Sultanahmet Camii
 • Galata Kulesi
 • Kapalı Çarşı
 • Ayasofya Müzesi
 • Topkapı Sarayı

İstanbul Atatürk Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.