Ana içeriğe gidin

İstanbul Uluslararası Havalimanı (ist)

Geleneksel İstanbul Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster IST Havalimanı’ndan İstanbul’a ister şehirden İstanbul Uluslararası Havalimanı’na gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla IST havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

Tayakadın District Terminal Street No.1, 34283 Arnavutköy/İstanbul, Turkey
+90 4441442

İstanbul Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

İstanbul Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/25.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • Sarı Taksi

  1-4

  Daha kolay ticari taksi yolculukları

 • Turkuaz Taksi

  1-4

  Daha kolay ticari taksi yolculukları

1/2

Yolcu alım yeri: İstanbul Havalimanı (IST)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir IST havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

İstanbul Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları, İstanbul Uluslararası Havalimanı adresinde de olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş IST yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı ipuçları

Atatürk Havalimanı’nda wifi

Free wifi is available throughout IST Airport for 2 hours. You will need a mobile phone number capable of receiving texts in Turkey to access it, or you can use the airport’s paid wifi service.

İstanbul Havalimanı’nda araç parkı

İstanbul Havalimanı, hem hızla yolcu bırakabileceğiniz hem de aracınızı uzun süreli park edebileceğiniz birçok park seçeneği sunar. Aracınızı park ettikten sonra, havalimanı servis aracıyla IST’ye ulaşabilirsiniz.

IST’de emanet bagaj

Hem Dış Hatlar hem de İç Hatlar Terminallerinde, aktarmalı uçuşlar arasında uzun süre bekleyecek yolcuların, valizlerini güvenli bir şekilde bırakıp İstanbul’a yolculuk yapmalarını sağlayan emanet bagaj büroları vardır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Uber, İstanbul Havalimanı’nda hizmetinizde. Bu sayede, istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

 • Yolculuk çok uzun olmasa da, İstanbul Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti için lütfen Uber ücret hesaplayıcısına göz atın.

 • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve daha birçok unsura bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

İstanbul Uluslararası Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Uber, İstanbul Havalimanı’ndan kalkan veya inen uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Toplam yolcu sayısı itibariyle Türkiye’nin en büyük havalimanı olan IST, sunduğu aktarmasız destinasyonlar bakımından da dünyanın en büyük ikinci havalimanıdır. İstanbul şehir merkezine araçla yaklaşık 40 dakika uzaklıkta olan IST Havalimanı, İstanbul varışlı ve kalkışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz en iyi seçenektir. Aracı olmayan yolcular, Istanbul Uluslararası Havalimanı’na metro, otobüs, servis veya Uber ile kolaylıkla ulaşabilir.

İstanbul Havalimanı terminalleri

İstanbul Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere 2 yolcu terminali vardır. Tahmin edebileceğiniz üzere iç hatlar terminalinden Türkiye içi uçuşlar, dış hatlar terminalinden ise uluslararası ve kıtalararası uçuşlar yapılır. Her iki terminal birbiriyle bağlantılı olduğundan, aynı boyuttaki bazı diğer havalimanlarının aksine İstanbul Uluslararası Havalimanı’ndan iç hat uçuşlarına daha kolay aktarma yapabilirsiniz. Her iki terminalde de wi-fi bağlantısına erişebilir, terminallerin her köşesinde şarj istasyonları bulabilirsiniz.

İç Hatlar terminali

 • Türk Hava Yolları
 • Primeclass Lounge

Dış Hatlar terminali

 • Air France
 • Emirates
 • Kıtalararası ve uluslararası diğer uçuşlar
 • HSBC Premier Lounge

İstanbul Havalimanı’nda yemek

IST Havalimanı’nda taze, geleneksel Türk mutfağı lezzetlerinden fast food zincirlerine kadar keşfedebileceğiniz pek çok restoran bulunmaktadır. İster açık büfe yemeklerin tadını çıkarın ister ayak üstü bir şeyler de atıştırın, her damak tadına uygun farklı lezzetlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı içinde ulaşım

İç ve dış hatlar terminalleri birbirine çok yakın olduğundan terminaller arasında dilediğiniz yere yürüyerek ulaşabilir, aceleniz varsa terminaller arasındaki bağlantılara yerleştirilen yürüyen bantları kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nda yapılacak şeyler

Büyük duty free mağazasından baharat, züccaciye ve takı gibi geleneksel Türk ürünleri sunan Old Bazaar’a kadar değişik seçenekler sunan muhteşem alışveriş bölümlerini dolaşmak İstanbul Havalimanı’nda yapabileceğiniz en eğlenceli şeydir. Alkollü içecekler, kozmetik, parfümler ve şekerlemelerden oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunan Istanbul Havalimanı’ndaki duty free mağazaları, arkadaşlarınıza veya ailenize hediye almak için idealdir. Uçuşunuzdan önce rahatlamak için spa ve masaj olanaklarından yararlanabilir, premier lounge’lardaki duşları kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı yakınındaki oteller

Şehre sabahın erken saatlerinde ulaşan konukların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerin biri İstanbul Uluslararası Havalimanı içerisinde diğerleri de bunun hemen yakınlarında bulunmaktadır. Oteller, her otelde olduğu gibi iş için kullanabileceğiniz toplantı odaları, restoranlar ve spor salonları sunar. Ancak yine de otellerin kendi internet sitelerini ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin sunulup sunulmadığına göz atabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı yakınında görülecek yerler

IST’nin çevresinde, İstanbul’daki bir havalimanından bekleyebileceğiniz üzere birçok tarihî mekân bulunur:

 • Sultanahmet Camii
 • Galata Kulesi
 • Kapalı Çarşı
 • Ayasofya
 • Topkapı Sarayı

İstanbul Uluslararası Havalimanı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.