Ana içeriğe gidin

Hong Kong Uluslararası Havalimanı (hkg)

Geleneksel Hong Kong Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster Hong Kong Havalimanı’ndan Kowloon City’ye ister Disneyland’den Hong Kong Havalimanı’na gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla HKG havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

1 Sky Plaza Rd, Chek Lap Kok, Hong Kong
+852 2181-8888

Hong Kong Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Hong Kong Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/07/02.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

Yolcu alım yeri: Hong Kong Havalimanı (HKG)

Yola çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Yolcu grubunuzda 4 ya da daha az kişi mi var? UberX veya Uber Black çağırın. 5-6 yolcuysanız ve fazla bagajınız varsa, UberXL seçeneğini tercih edin.

Geliş salonundan çıkın

Size en yakın alım noktasını bulmak ister misiniz? Geliş Katı A Salonu’ndaysanız, Otopark 4’ü seçin. Geliş Katı B Salonu’ndaysanız, Otopark 1’i seçin. Yolu bulmak için aşağıdaki haritaya bakın.

Sürücünüzü bulun

Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Hong Kong Havalimanı haritası

Hong Kong Havalimanı, Terminal 1 ve 2’den oluşur.

Hong Kong Havalimanı’nda çevrimiçi kalın

Wifi ağına bağlanma

Yolcu terminallerinde ücretsiz wifi ağına bağlanabilirsiniz. Wifi ağları arasından HKAirport Free WiFi ağını seçin, ardından internet tarayıcınızı açarak talimatları uygulayın.

SIM kart ve taşınabilir wifi modemi

Aşağıdaki dükkanlardan ve kontuarlardan yerel SIM kart satın alın veya taşınabilir wifi modemi kiralayın:

 • Kontuar A01, Crazyegg
 • Kontuar A05, SONGWIFI
 • Kontuar A08, Uroaming
 • Kontuar A09, Banana Wifi
 • Kontuar A12a, VisonData
 • Kontuar A16, WiFiBB

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Hong Kong Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Aynı zamanda Chek Lap Kok Havalimanı olarak da bilinen Hong Kong Havalimanı, dünyanın en yoğun yolcu havalimanlarından biridir, Hong Kong’tan yılda 72 milyondan fazla yolcu geçer.

Hong Kong Havalimanı terminalleri

Havalimanının 2 terminali vardır, bu terminaller MTR istasyonuyla ayrılır. Terminal 1’de birçok havayolu şirketi yer alırken Terminal 2’de ise uygun maliyetli hizmet veren havayolu şirketleri yer alır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Terminal 1

Terminal 1 yolcu gidiş ve gelişleri içindir.

Terminal 2

Terminal 2’de yalnızca check in işlemi ve giden yolcuların işlemleri yapılır, bu terminalde kapı veya gelen yolcu işlemi yapan yerler yoktur. Check in işlemini Terminal 2’de yapan tüm yolcular yeraltı ulaşımı sistemiyle Terminal 1’deki gidiş kapılarına getirilir.

Hong Kong Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Hong Kong Havalimanı’nda birçok aktivite ve eğlenceli etkinlik vardır. Heyecan arayışındaki yolcular Havacılık Keşifleri Merkezi’ne, Greenlive kapalı golf kulübüne, UA IMAX @ Airport sinema salonuna ve I-Sports oyun salonuna göz atabilir. Hong Kong Havalimanı, kafeden fast food’a, Fransız yemeklerinden Asya yemeklerine ve çok daha fazlasına kadar çeşitli yemek ve içecek seçenekleri sunar.

Hong Kong Havalimanı döviz büroları

Hong Kong Havalimanı’nda döviz bozdurabileceğiniz birkaç tane Global Exchange döviz bürosu bulunur.

Hong Kong Havalimanı yakınlarındaki oteller

Havalimanına yürüme mesafesinde veya kısa bir shuttle otobüs yolculuğuyla ulaşabileceğiniz birkaç otel vardır. Şehri keşfetmeyi tercih ederseniz, arabayla kısa bir mesafede çeşitli otel ve konaklama seçenekleri bulabilirsiniz.

Hong Kong Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Lantau Country Parkı
 • Lantau Yürüyüş Yolu
 • Ngong Ping 360 teleferiği
 • Tian Tan Buda Heykeli
 • Bilgelik Yolu

Buradan Hong Kong Havalimanı (HKG) hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.