Preskočiť na hlavný obsah

Letisko Londýn Stansted (stn)

Hľadáš na letisku Letisko Londýn Stansted alternatívu k bežnej kyvadlovej doprave alebo taxíkom? Či už sa chystáš z letiska Stansted do Londýna, alebo ideš opačným smerom, s aplikáciou Uber, ktorú už poznáš, sa dostaneš do cieľa. Objednaj si jazdu z letiska STN alebo naň jedným ťuknutím.

Bassingbourn Road, Stansted CM24 1QW, United Kingdom
+44 808-169-7031

Rozumnejší spôsob cestovania

Objednaj si jazdu po celom svete

Ťukni na tlačidlo a objednaj si letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Dovoľ aplikácii a vodičovi, aby sa postarali o detaily, a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Spôsoby jazdy v tvojej oblasti

 • Uber Pet

  1-3

  Affordable rides for you and your pet

 • Uber Exec

  1-4

  Špičkové vozy s nejlépe hodnocenými řidiči

 • Lux

  1-4

  Luxusné autá s najlepšie hodnotenými vodičmi

 • Green

  1-4

  Ekologicky šetrné jazdy elektrickými vozidlami

 • Comfort

  1-4

  Novšie autá s väčším priestorom na nohy

 • UberXL

  1-6

  Cenovo dostupné jazdy pre skupiny až do 6 ľudí

 • Uber pre Ukrajinu

  1-4

  Help to buy ambulances for Ukraine's Ministry of Health via UNITED24's partner registered charity. Uber will send £1 from each 'Uber for Ukraine' trip to the Ukraine House DC Foundation. Any additional difference between the stated 'Uber for Ukraine' fare and UberX will be sent to the same charity.

 • UberX

  1-4

  Cenovo dostupný odvoz na každý deň

1/8

Vyzdvihnutie v Letisko Londýn Stansted (STN)

Otvor aplikáciu a objednaj si jazdu

Keď budeš pripravený, otvor aplikáciu Uber a objednaj si jazdu do svojho cieľa. Vyber si možnosť dopravy na letisko STN alebo z neho, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia na letisku Letisko Londýn Stansted uvidíš priamo v aplikácii. Miesta vyzdvihnutia sa môžu líšiť v závislosti od terminálu. Na letisku Letisko Londýn Stansted sa môžu nachádzať aj značenia k miestu vyzdvihnutia pre zdieľané jazdy.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia na letisku STN, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto sa nemusí nachádzať pri najbližšom východe. V aplikácii sa zobrazí meno vodiča, evidenčné číslo vozidla a farba auta. Pred nastúpením do auta si všetko najprv over. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na letisku Londýn Stansted

Wi-Fi na letisku Londýn Stansted

Na letisku Londýn Stansted máš k dispozícii 4 hodiny bezplatného pripojenia k sieti Wi-Fi každý deň a pre každé zaregistrované zariadenie. Ďalšie pripojenie k sieti si môžeš dokúpiť v podobe 24-hodinového balíka. Ak cestuješ často, môžeš si kúpiť 6- alebo 12-mesačný balík.

Parkovanie na letisku Londýn Stansted

Na letisku Londýn Stansted máš k dispozícii viacero možností parkovania vrátane krátkodobého, strednodobého a dlhodobého parkovania. Parkoviská JetParks v blízkosti sú lacnejšia alternatíva.

Zmenáreň na letisku Londýn Stansted

Na letisku Londýn Stansted sú k dispozícii bankomaty pred bezpečnostnou kontrolou aj po nej a ponúkajú britskú libru, euro a americký dolár. V časti odletov aj príletov na letisku Londýn Stansted je 7 zmenární firmy Moneycorp.

Najčastejšie otázky cestujúcich

 • Uber máš k dispozícii aj na letisku STN, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

 • Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Londýn Stansted a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Ku konečnému cestovnému môžu byť pripočítané aj poplatky za parkovanie a letiskové poplatky.

 • Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

 • Čas vyzdvihnutia sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov. Po požiadaní o jazdu si pozri v aplikácii odhadovaný čas čakania.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 600 letiskách po celom svete.

Čo robiť v termináli letiska Londýn Stansted

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko STN alebo z neho odlieta. Letisko Londýn Stansted každoročne obslúži viac ako 27 miliónov cestujúcich a ide o hlavné londýnske letisko na cestovanie z rôznych krajín Európy a do nich. Je to 3. najrušnejšie letisko v Londýne a 4. najrušnejšie letisko vo Veľkej Británii. Nachádza sa pri dedine Stansted Mountfitchet v grófstve Essex, asi 55 kilometrov severovýchodne od Londýna (podľa dopravnej situácie asi 1,5 hodiny jazdy). Severne od Stanstedu (niečo málo cez 45 kilometrov) sa nachádza univerzitné mesto Cambridge.

Terminál letiska Stansted

Letisko Londýn Stansted tvorí len jeden terminál s celkovo 88 bránami odletov. Funguje na ňom viac ako 30 aerolínií vrátane:

 • Air Corsica
 • Air Moldova
 • Aurigny
 • British Airways
 • easyJet
 • Emirates
 • Eurowings
 • Flybe
 • Jet2.com
 • Pegasus
 • Ryanair
 • Thomas Cook
 • TUI

Reštaurácie na letisku Londýn Stansted

Na letisku Londýn Stansted nájdeš mnoho miest, kde sa dá najesť a napiť. Pred bezpečnostnou kontrolou aj za ňou nájdeš mnoho podnikov, kde sa dá najesť. Na výber máš z rýchleho občerstvenia aj klasických miestnych jedál.

Orientácia na letisku Londýn Stansted

Letisko STN je malé a všade sa ľahko dostaneš pešo, takže nemusíš hľadať žiadne vnútorné autobusy alebo vlaky.

Čo robiť na letisku Londýn Stansted

Na letisku Londýn Stansted nájdeš mnoho obchodov, kde sa dá nakúpiť tovar od špičkových odevných značiek, kozmetika, príslušenstvo, technológie alebo liehoviny. Všetky obchody nájdeš na strane odletov za odbavovacím priestorom. Na strane príletov nájdeš za výdajňou batožiny duty-free obchod a v hlavnej budove terminálu sa nachádzajú samoobslužné predajne. Letisko Londýn Stansted tiež ponúka nákupy click-and-collect. Jednoducho si ešte pred príchodom na letisko objednáš, čo chceš, a potom si to rovno vyzdvihneš.

Modlitebne na letisku Londýn Stansted

Jednu modlitebňu nájdeš oproti odbavovacej zóne A a ďalšiu za bezpečnostnou kontrolou v hlavnom odletovom priestore, a to blízko Escape Lounge. Modlitebne sú otvorené 24 hodín denne a môže do nich každý bez rozdielu viery.

Hotely v okolí letiska Londýn Stansted

V blízkom okolí letiska Londýn Stansted sa nachádza veľa hotelov, kde si môžeš oddýchnuť, než vyrazíš na cestu. Cesta k nim ti zaberie len pár minút. Budú sa ti hodiť, keď odlietaš veľmi skoro ráno alebo keď čakáš na prípoj, ktorý odlieta až nasledujúci deň, a nechceš sa od letiska moc vzďaľovať. Na letisku Londýn Stansted nájdeš ubytovanie všetkých cenových kategórií a keď si ho zarezervuješ priamo cez letisko, môžeš ušetriť až 40 %. Veľa hotelov v okolí ponúka tiež miestnosti pre schôdzky. Jedným z nich je United Business Centre, ku ktorému sa dá dôjsť za pár minút. Stansted sa nachádza blízko Londýna, kam sa dostaneš do pár hodín a kde nájdeš mnoho rôznych ubytovacích zariadení.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Londýn Stansted

 • Hatfieldský les
 • Múzeum hračiek House on the Hill
 • Hrad Mountfitchet

Ďalšie informácie o letisku STN nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta. Promo zľava platí iba pre nových používateľov. Túto promo akciu nemožno kombinovať s inými ponukami a nevzťahuje sa na prepitné. Dostupnosť je obmedzená. Ponuka a podmienky sa môžu zmeniť.