Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Medzinárodné letisko Sabihy Gökçenovej v Istanbule (SAW)

Či už sa chystáš z letiska SAW do Instanbulu, alebo ideš opačným smerom, s Uberom sa tam dostaneš ľavou zadnou.

Sanayi Mh., 34906 Pendik/Istanbul, Turkey
+90 216-588-88-88

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Spôsoby jazdy

 • Taxi Yellow1-4

  Taxi rides made easy

 • Taxi Turquoise1-4

  Premium taxi ride with comfortable vehicle

Ako sa odviezť s Uberom z letiska

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš na odchod, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej

Wi-Fi na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej

Medzinárodné letisko Sabihy Gökçenovej neposkytuje bezplatnú sieť Wi-Fi. Návštevníci sa však môžu bezdrôtovo pripojiť na internet za malý pevný poplatok. Na letisku je 8 stánkov, kde sa môžeš pripojiť na internet.

Parkovanie na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej

Na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej je viacposchodové parkovisko nachádzajúce sa kúsok od budovy terminálu, ktoré ponúka rozličné možnosti parkovania.

Úschovňa batožiny na letisku Sabihy Gökçenovej

Úschovňa batožiny nachádzajúca sa v hale medzinárodných letov je otvorená 24 hodín denne a za malý poplatok si tu môžeš uschovať batožinu. Medzinárodné letisko Sabihy Gökçenovej ponúka aj služby nosiča.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Uber máš k dispozícii aj na letisku SAW, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Even if a trip is not very long, Uber rates to and from Sahiba Gökçen Airport may still be affected by time, traffic, and other factors. Check the Uber price estimator for approximate trip prices.

Čas vyzdvihnutia sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.
Vyhľadať letisko

Čo robiť v termináli Medzinárodného letiska Sabihy Gökçenovej?

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko SAW alebo z neho odlieta. Medzinárodné letisko Sabihy Gökçenovej každoročne uvíta viac ako 25 miliónov cestujúcich a ide o jedno z najrušnejších istanbulských letísk. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí cestujú do východnej časti mesta. Nachádza sa na ázijskej strane Istanbulu, asi 50 kilometrov od centra. Je ideálnou voľbou pre každého, kto má namierené do ázijskej časti mesta alebo do mesta Darica – hlavne vďaka modernému komplexu pre cestujúcich, ktorý má rozlohu 320 000 metrov štvorcových.

Terminál Medzinárodného letiska Sabihy Gökçenovej

Medzinárodné letisko Sabiha Gökçenovej je tvorené jedným terminálom pre medzinárodné aj vnútroštátne lety a nachádza sa tu 112 odbavovacích prepážok. V areáli letiska a neďalekých budovách tiež nájdeš konferenčné centrum, VIP priestory, parkovisko, hotel alebo stravovacie priestory. Z Medzinárodného letiska Sabihy Gökçenovej odlietajú okrem iného:

 • Emirates
 • flydubai
 • Qatar
 • SunExpress
 • Turkish Airlines

Orientácia na letisku SAW

Letisko SAW tvorí len jeden terminál, takže nemusíš nikam prechádzať. Na letisko aj z neho sa dá dostať okrem iného taxíkom, autobusom, vlakom alebo s Uberom. Keď si na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej prenajmeš auto, môžeš rovno zísť na diaľnicu TEM, ktorá ťa dovedie až do centra Istanbulu. A keď na letisko prídeš vlastným autom, môžeš zaparkovať v 4-poschodovom parkovacom dome.

Čo robiť na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej

Na letisku SAW nájdeš množstvo obchodov, ktoré sú otvorené po celý rok a kde si môžeš dokúpiť všetko, čo potrebuješ na cestu, prípadne zaobstarať pár suvenírov pre kamarátov a rodinu. Ďalej tu nájdeš veľké duty-free obchody, ktoré zaberajú neuveriteľnú plochu 4 500 metrov štvorcových.

Salóniky na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej

Vo vnútroštátnej aj medzinárodnej hale letiska SAW nájdeš niekoľko salónikov, kam sa dá schovať pred ruchom a hlukom letiska.

Hotely v okolí Medzinárodného letiska Sabihy Gökçenovej

V areáli Medzinárodného letiska Sabihy Gökçenovej sa nachádza jeden hotel, kde môžeš prespať, keď čakáš na nadväzujúci let alebo priletíš do Istanbulu skoro ráno. Má tri poschodia a 128 izieb a dá sa odtiaľto prejsť do verejnej časti letiska aj do časti za bezpečnostnou kontrolou. Z letiska sa dá do 30 minút dostať do množstva lacných i luxusných hotelov v okolí. Niektoré z nich ponúkajú aj miestnosti pre schôdzky alebo priestory pre odpočinok, keď cestuješ pracovne.

Zaujímavé miesta v okolí letiska SAW

Ak máš na Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej veľa času na prestup, vyraz do historického centra Istanbulu. Nájdeš tam veľa rôznych atrakcií a pamiatok, ako napríklad:

 • Modrá mešita
 • Galata Tower
 • Veľký bazár
 • Hagia Sofia
 • Palác Topkapi

Ďalšie informácie o Medzinárodnom letisku Sabihy Gökçenovej nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter