Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Letisko Londýn Heathrow (LHR)

Či už sa chystáš z letiska Londýn Heathrow do Londýna, alebo máš namierené opačným smerom, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

Longford TW6, United Kingdom
+44 20-7360-1250

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

 • UberX1-4

  Dostupný odvoz na každý deň

 • EXEC1-4

  Špičkový odvoz na každý deň

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš na odchod, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Wi-Fi na letisku Londýn Heathrow

V terminálových budovách letiska Londýn Heathrow máš k dispozícii bezplatnú sieť Wi-Fi. Stačí vybrať sieť letiska a postupovať podľa pokynov na obrazovke. Môžeš si dokúpiť balík s priebežným platením a získaš rýchlejšie pripojenie.

Parkovanie na letisku Londýn Heathrow

Letisko Londýn Heathrow ponúka veľa možností parkovania, ktoré pokrývajú krátkodobé parkovanie, dlhodobé parkovanie, biznis parkovanie a parkovanie s odvozom autonómnym podom. Ponúka tiež možnosť parkovania na krátke stretnutia a parkovania, ktoré zabezpečuje obsluha.

Úschovňa batožiny na letisku Londýn Heathrow

Úschovňa batožiny sa nachádza v každom z terminálov letiska Londýn Heathrow. Ceny závisia od trvania uschovania batožiny. Svoje veci môžeš uskladniť na maximálne 90 dní.

Uber máš k dispozícii aj na letisku Londýn Heathrow, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Londýn Heathrow a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Ku konečnému cestovnému môžu byť pripočítané aj poplatky za parkovanie a letiskové poplatky.

Čas vyzdvihnutia sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov. Po požiadaní o jazdu si pozri v aplikácii odhadovaný čas čakania.

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko Londýn Heathrow alebo z neho odlieta. Letisko Londýn Heathrow je druhým najrušnejším letiskom na svete a obsluhuje širšiu oblasť Londýna a väčšinu južného Anglicka. Nachádza sa asi 25 kilometrov západne od centrálneho Londýna a dá sa naň ľahko dostať autom, verejnou dopravou aj s Uberom. Cesta z letiska Londýn Heathrow do centra Londýna zaberie asi hodinu, takže ak máš cestu do hlavného mesta Veľkej Británie alebo z neho, toto letisko je pre teba ideálnou voľbou.

Terminály letiska Londýn Heathrow

Letisko Londýn Heathrow má 4 aktívne terminály: terminály 2, 3, 4 a 5. Terminály 2 a 3 sa nachádzajú vo východnej časti letiska Londýn Heathrow, terminál 4 nájdeš na juhu a terminál 5 na západe. Lieta odtiaľto veľa aerolínií, ako napríklad:

Terminál 2

 • Aer Lingus
 • Singapore
 • United

Terminál 3

 • British Airways
 • Delta
 • Emirates

Terminál 4

 • Malaysia
 • Qatar

Terminál 5

 • British Airways

Reštaurácie na letisku Londýn Heathrow

Na letisku Londýn Heathrow nájdeš viac ako 30 reštaurácií, kaviarní a barov, kde sa pred každým odletom aj po každom prílete môžeš najesť aj občerstviť.

Orientácia na letisku LHR

Prechádzanie medzi terminálmi letiska Londýn Heathrow je jednoduché. Terminály 2 a 3 sa od seba nachádzajú v dochádzkovej vzdialenosti a terminály 4 a 5 sú spojené pravidelnou kyvadlovou dopravou. Z terminálu 5 vyráža Heathrow Express, ktorý pokračuje k terminálom 2 a 3 a potom do centrálneho Londýna.

Čo robiť na letisku LHR

Či už si chceš kúpiť dizajnovú bundu, alebo luxusné hodinky, obchody na letisku Londýn Heathrow ti ponúkajú množstvo tovaru. A ak chceš potešiť svojich kamarátov alebo rodinu nejakým suvenírom, zájdi do niektorého z tamojších duty-free obchodov. Tiež si tu môžeš dokúpiť všetky cestovateľské potreby, ktoré by sa ti mohli hodiť do lietadla. Ďalej tu nájdeš veľa luxusných a prémiových salónikov napríklad No1 Lounge a Club Aspire Lounge, ktoré sa nachádzajú v termináli 3.

Sprchy na letisku Londýn Heathrow

Na letisku Londýn Heathrow sa dá osprchovať v salónikoch, ako sú Plaza Premium Lounge, No1 Lounge alebo Club Aspire Lounge and Spa. Ďalšie sprchy sa môžu nachádzať v salónikoch jednotlivých aerolínií.

Hotely v okolí letiska Londýn Heathrow

V bezprostrednom okolí letiska Londýn Heathrow sa nachádza asi 20 hotelov, kde si môžeš odpočinúť, keď čakáš na prípojný let alebo keď priletíš v skorých ranných hodinách. Cesta z letiska Londýn Heathrow do centrálneho Londýna netrvá dlho a nájdeš tam veľa rôznych lacných i luxusných ubytovacích zariadení.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Londýn Heathrow

Ak čakáš na prípojný let a máš dosť času, môžeš si urobiť výlet do centrálneho Londýna. V okolí letiska LHR je veľa miest, ktoré si môžeš pozrieť, napríklad:

 • Ham House
 • Legoland Windsor Resort
 • London Motor Museum
 • Kráľovské botanické záhrady, Kew
 • Zámok Windsor

Ďalšie informácie o letisku LHR nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Twitter