Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Cape Town International Airport (CPT)

Či už sa chystáš z letiska Cape Town Airport do centra, alebo ideš opačným smerom, s Uberom sa tam dostaneš ľavou zadnou.

Matroosfontein, Cape Town, 7490, South Africa
+27 21-937-1200

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • UberXL1-6

  Cenovo dostupné jazdy pre skupiny až do 6 ľudí

 • Black1-4

  Premium rides in luxury cars

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Wi-Fi na letisku Cape Town Airport

Letisko Cape Town International Airport ponúka všetkým cestujúcim pred nástupom do lietadla bezplatné pripojenie na Wi-Fi. K dispozícii máš zdarma 1 GB dát na 4 hodiny. Toto množstvo sa dá navýšiť platbou podľa spotreby.

Parkovanie na letisku Cape Town Airport

Na letisku Cape Town Airport máš k dispozícii viacero možností parkovania vrátane krátkodobého a dlhodobého parkovania, parkovania na vyloženie a vyzdvihnutie a parkovania s obsluhou.

Úschovňa batožiny na letisku Cape Town Airport

Bez ohľadu na veľkosť batožiny ju môžeš za malý poplatok uschovať v ľavej úschovni letiska CPT, ktorá sa nachádza v časti vnútroštátnych príletov hlavného terminálu.

Uber máš k dispozícii aj na letisku Cape Town Airport, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Hoci cesta nie je dlhá, sadzby Uberu na letisko Cape Town Airport a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko CPT alebo z neho odlieta. Letisko Cape Town International Airport je tretie najväčšie letisko v Afrike a každoročne odbaví asi 10 miliónov cestujúcich. Letisko CPT sa nachádza asi 20 kilometrov od centra Kapského Mesta a hodí sa ľuďom, ktorí cestujú do metropolitnej oblasti Kapského Mesta alebo z nej. Ide o jediné letisko pre osobnú dopravu v okolí, takže je pre každého, kto cestuje do Kapského Mesta, tou najlepšou voľbou. Dá sa naň ľahko dostať autobusmi, kyvadlovou dopravou, taxíkom alebo s Uberom.

Terminály letiska Cape Town International Airport

Na letisku Cape Town International Airport sa nachádza jeden hlavný terminál, kde nájdeš spoločný odbavovací priestor a ktorý je rozdelený na vnútroštátne a medzinárodné lety. Medzinárodné lety odlietajú zo severnej časti letiska a vnútroštátne z južnej. Letisko Cape Town International Airport má tri poschodia: prízemie (prílety), 2. poschodie (odlety) a 3. poschodie (reštaurácie a občerstvenie). Z letiska CPT odlieta mnoho aerolínií, okrem iného:

 • Airlink
 • Austrian
 • CemAir
 • Emirates
 • Ethiopian
 • FlySafair
 • Joon
 • kulula.com
 • Lufthansa
 • Qatar
 • Thomas Cook

Reštaurácie na letisku Cape Town International Airport

Na letisku Cape Town International Airport máš na výber z množstva miest, kde sa dá najesť. Sú tu bary, rýchle občerstvenia, klasické reštaurácie aj kaviarne, takže určite nájdeš niečo, čo poteší tvoje chuťové bunky.

Orientácia na letisku CPT

Letisko Cape Town International Airport má len jeden terminál, v ktorom sa všade ľahko dostaneš pešo.

Čo robiť na letisku Cape Town Airport

Či už hľadáš tovar od medzinárodných značiek, alebo miestne produkty, v obchodoch na letisku Cape Town International Airport nájdeš všetko potrebné. Dajú sa tu kúpiť knihy, cestovné kufre, juhoafrické šumivé víno a množstvo ďalšieho tovaru. Duty-free obchody na letisku Cape Town International Airport sa hodia každému, kto chce svojim najbližším priviezť nejaký suvenír.

Salóniky na letisku Cape Town International Airport

Na letisku Cape Town International Airport sa dá vybrať z množstva salónikov, kde môžeš pracovať aj si oddýchnuť pred odletom. Salóniky Bidvest Premier Lounge v medzinárodných aj vnútroštátnych termináloch ponúkajú pohodlné kreslá, Wi-Fi a prémiové jedlo. Do salónikov SAA Voyager Platinum Lounge, SAA Baobab Premium Class Lounge a SLOW Lounge sa môžeš uchýliť, keď chceš uniknúť pred ruchom a hlukom letiska.

Hotely v okolí letiska Cape Town Airport

V areáli letiska Cape Town International Airport nájdeš 2 hotely, kde sa môžu ubytovať cestujúci, ktorí prilietajú v skorých ranných hodinách. Kúsok ďalej od letiska, v širšej oblasti Kapského mesta, sa dá nájsť veľa rôznych ubytovacích zariadení – od lacných hotelov cez vidiecke chaty až po luxusné hotely.

Zaujímavé miesta v okolí letiska CPT

Pokiaľ na letisku Cape Town International Airport čakáš na prípojný let, môžeš sa vo voľnom čase pozrieť na rôzne miesta v okolí. Urob si napríklad výlet na najzaujímavejšie prírodné pamiatky v regióne, ako sú:

 • Kolónia tučniakov na Boulders Beach
 • Robben Island
 • Stolová hora
 • Mys dobrej nádeje

Ďalšie informácie o letisku Cape Town International Airport nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Twitter