Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Letisko Charlesa de Gaulla v Paríži (CDG)

Či už sa chystáš z letiska CDG do Paríža, alebo ideš opačným smerom, s Uberom sa tam dostaneš ľavou zadnou.

95700 Roissy-en-France, France
+33 1-70-36-39-50

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Berline1-4

  Premium rides in luxury cars

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia budeš mať priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Wi-Fi na letisku Charlesa de Gaulla

Na letisku Charlesa de Gaulla máš k dispozícii bezplatné pripojenie na Wi-Fi s neobmedzeným prístupom na internet, pričom pre náročných používateľov vyžadujúcich vysokú rýchlosť je tu prémiové Wi-Fi pripojenie.

Parkovanie na letisku Charlesa de Gaulla

Letisko Charlesa de Gaulla má mnoho možností parkovania s oblasťami na vyloženie a vyzdvihnutie, pričom ponúka aj krátkodobé a dlhodobé parkovanie. Letisko ponúka tiež kyvadlovú dopravu z parkovacích domov na letisko.

Úschovňa batožiny na letisku Charlesa de Gaulla

Na letisku CDG si môžeš v úschovni batožiny odložiť svoju batožinu na niekoľko hodín alebo dní v závislosti od harmonogramu alebo cestovného plánu.

Uber máš k dispozícii aj na letisku Charlesa de Gaulla, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kdekoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Charlesa de Gaulla a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko CDG alebo z neho odlieta. Letisko Charlesa de Gaulla alebo aj letisko Roissy je najväčším medzinárodným letiskom vo Francúzsku. Vyhovuje medzinárodným aj vnútroštátnym cestujúcim, či už majú namierené do Disneylandu, alebo do samotného Paríža. Letisko Charlesa de Gaulla sa nachádza asi 25 kilometrov severne od Paríža a je ideálne pre tých, ktorí chcú navštíviť hlavné mesto Francúzska aj jeho širšiu metropolitnú oblasť.

Terminály letiska Charlesa de Gaulla

Letisko Charlesa de Gaulla tvoria tri terminály pre osobnú dopravu: T1, T2 a T3.

Terminál 1 letiska CDG

Terminál 1 je okrem iného obsluhovaný nasledujúcimi aerolíniami:

 • Aegean
 • Malaysia
 • Qatar

Terminál 2 letiska CDG

Terminál 2 je rozdelený na 7 čiastkových terminálov (2A až 2G) a nachádza sa tu vlaková stanica TGV-RER s názvom Aéroport Charles de Gaulle 2. Obsluhujú ho nasledujúce aerolínie:

 • Air France
 • British Airways
 • Cathay Pacific

Terminál 3 letiska CDG

Terminál 3 je obsluhovaný množstvom aerolínií, okrem iného:

 • Jordan Aviation

Reštaurácie na letisku Charlesa de Gaulla

Na letisku CDG nájdeš mnoho obľúbených francúzskych i globálnych stravovacích reťazcov a môžeš si tam dopriať gurmánske rýchle občerstvenie aj kávu. Nech už máš chuť na čokoľvek, v reštauráciách na letisku Charlesa de Gaulla si prídeš na svoje.

Orientácia na letisku Charlesa de Gaulla

CDGVAL ťa odvezie z jedného terminálu do druhého, na dve parkoviská a tiež na autobusovú stanicu alebo k letiskovej kyvadlovej doprave. Z terminálov 2 a 3 sa dá linkami RER B odviezť priamo do Paríža.

Čo robiť na letisku Charlesa de Gaulla

Či už si chceš z cesty do Paríža priviezť domov víno alebo iné liehoviny, kozmetiku, prípadne nejaký suvenír, v obchodoch na letisku CDG nájdeš, čo hľadáš. V obchodoch Chanel a Swarovski sa dajú kúpiť šperky a hodinky, prípadne si môžeš kúpiť nejaké módne oblečenie. Nájdeš tu obchody ako Prada, Dior alebo Gucci a veľa ďalších popredných odevných značiek. Na letisku Charlesa de Gaulla sa tiež nachádza veľa interaktívnych detských herní, ktoré sa nazývajú Gulli, a tiež modlitebne alebo salóniky na odpočinok.

Hotely v okolí letiska Charlesa de Gaulla

V termináli 2 sa nachádzajú 2 hotely, ktoré sa hodia každému, kto prilieta neskoro večer alebo odlieta veľmi skoro ráno. Kúsok ďalej od letiska, v oblasti okolo mesta Roissy, nájdeš veľa lacných aj luxusných hotelov. V Paríži sa nachádza veľa rôznych ubytovacích zariadení, z ktorých si vyberie každý cestovateľ bez ohľadu na rozpočet.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Charlesa de Gaulla

Ak na letisku Charlesa de Gaulla čakáš na prípojný let a máš k dobru aspoň 6 hodín, pozri sa do centra Paríža. Nájdeš tam veľa historických miest, ktoré si môžeš pozrieť. Z letiska sa do centra Paríža a naspäť dá dostať pravidelnou kyvadlovou dopravou.

 • Víťazný oblúk
 • Champs-Élysées
 • Eiffelova veža
 • Louvre
 • Katedrála Notre-Dame
 • Zámok Versailles

Ďalšie informácie o letisku Charlesa de Gaulla nájdeš na tomto odkaze.