Preskočiť na hlavný obsah

Letisko Amsterdam Schiphol (ams)

Hľadáš na letisku Letisko Amsterdam alternatívu k bežnej kyvadlovej doprave alebo taxíkom? Či už sa chystáš z letiska Schiphol do centra Amsterdamu, alebo ideš opačným smerom, s aplikáciou Uber, ktorú už poznáš, sa dostaneš do cieľa. Objednaj si jazdu z letiska AMS alebo naň jedným ťuknutím.

Evert van de Beekstraat 202, 1118 CP Letisko Amsterdam Schiphol, Netherlands
+31 20-794-0800

Rezervuj si vopred jazdu s Uberom na letisku Letisko Amsterdam Schiphol

Rezervuj si jazdu s Uberom na letisku Letisko Amsterdam Schiphol a dokonči tak plánovanie. Jazdu si môžeš objednať až 30 dní pred odletom – kedykoľvek a na ktorýkoľvek deň.
Cieľ
Vyber dátum a čas

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/07/01.

Rezervácia nemusí byť pre tvoje miesto vyzdvihnutia k dispozícii

Rozumnejší spôsob cestovania

Objednaj si jazdu po celom svete

Ťukni na tlačidlo a objednaj si letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Dovoľ aplikácii a vodičovi, aby sa postarali o detaily, a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Spôsoby jazdy v tvojej oblasti

 • Uber Pet

  1-4

  Affordable rides for you and your pet

 • Uber pre Ukrajinu

  1-4

  The Uber for Ukraine fare is €1 higher compared to an UberX trip ordered at the same time for the same route. €1 from each trip on Uber for Ukraine is not part of the fare, but is the amount that Uber B.V. sends to the Netherlands Red Cross.

 • UberX

  1-4

  Cenovo dostupný odvoz na každý deň

 • Comfort

  1-4

  Newer cars with top-rated drivers

 • Green

  1-4

  Affordable rides in electric vehicles

 • UberX Saver

  1-4

  A new trip option with lower fares.

 • UberX Debit

  1-4

  Pay with a debit card in the car

1/7

Vyzdvihnutie v Letisko Amsterdam (AMS)

Otvor aplikáciu a objednaj si jazdu

Keď budeš pripravený, otvor aplikáciu Uber a objednaj si jazdu do svojho cieľa. Vyber si možnosť dopravy na letisko AMS alebo z neho, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia na letisku Letisko Amsterdam uvidíš priamo v aplikácii. Miesta vyzdvihnutia sa môžu líšiť v závislosti od terminálu. Na letisku Letisko Amsterdam Schiphol sa môžu nachádzať aj značenia k miestu vyzdvihnutia pre zdieľané jazdy.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia na letisku AMS, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto sa nemusí nachádzať pri najbližšom východe. V aplikácii sa zobrazí meno vodiča, evidenčné číslo vozidla a farba auta. Pred nastúpením do auta si všetko najprv over. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na letisku Amsterdam Schiphol

Wi-Fi na letisku AMS

Sieť Wi-Fi je zdarma k dispozícii vo vnútorných častiach letiska Amsterdam Schiphol. Prihlás sa do siete Amsterdam Schiphol a získaš 4-hodinové pripojenie. Po uplynutí 4 hodín sa môžeš znova prihlásiť a pokračovať.

Parkovanie na letisku Amsterdam Schiphol

Na letisku Amsterdam Schiphol existuje veľa možností parkovania. Krátkodobé parkovisko P1 slúži na vyzdvihnutia a vyloženia a na dlhodobom parkovisku P3 môžeš parkovať dlhšiu dobu.

Úschovňa batožiny na letisku Amsterdam Schiphol

Na letisku Amsterdam Schiphol si môžeš v úschovni batožiny odložiť príručnú aj podanú batožinu až na 30 dní. Úschovňa sa nachádza v podzemí medzi príletovou halou 1 a 2 a účtuje si za typ batožiny, nie za jej váhu.

Najčastejšie otázky cestujúcich

 • Uber máš k dispozícii aj na letisku Amsterdam Schiphol, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

 • Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

 • Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Amsterdam Schiphol a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

 • Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 600 letiskách po celom svete.

Terminály na letisku Amsterdam Schiphol: ako postupovať

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko Amsterdam Schiphol alebo z neho odlieta. Letisko Schiphol sa nachádza asi 20 minút od centra Amsterdamu. Letisko AMS je ľahko dopravne dostupné z Amsterdamu aj ostatných častí Holandska. Na cestu naň a z neho môžeš využiť vlaky, autobusy alebo taxíky. A ak si chceš cestovanie uľahčiť, môžeš na ňom využívať tiež Uber.

Terminály letiska Schiphol

Letisko Schiphol tvorí jeden hlavný terminál pre osobnú dopravu, ktorý má tri poschodia. Na prízemí terminálu Schiphol nájdeš príletové priestory a tiež reštaurácie, kaviarne, supermarket a veľa ďalších služieb (napríklad úschovné schránky alebo kaderníctvo). Na druhom poschodí nájdeš odbavovacie a odletové priestory a na treťom poschodí sa nachádzajú VIP salóniky. Z letiska AMS odlietajú okrem iného:

 • Croatia
 • Delta
 • HOP!
 • Jet2.com
 • United

Reštaurácie na letisku Schiphol Airport

Na letisku Amsterdam Schiphol nájdeš mnoho miest, kde sa dá najesť a napiť. Na výber máš z rýchlych občerstvení, kaviarní, reštaurácií aj barov. V tunajších podnikoch si môžeš dopriať jedlá zo všetkých kontinentov – od čerstvých stredomorských pokrmov až po domácu holandskú klasiku.

Orientácia na letisku AMS

Na letisku Schiphol sa všade ľahko dostaneš pešo, pretože je tvorené len jedným terminálom pre osobnú dopravu.

Čo robiť na letisku AMS

Každý nakupujúci si na letisku príde na svoje. Nájdeš tu hračky, elektroniku, syry aj čokolády. Prečo si pred odletom nekúpiť nejaký luxusný darček? Ak máš záujem o kozmetiku, na letisku Amsterdam nájdeš tovar od všetkých svojich obľúbených výrobcov makeupu. A ak chceš kamarátom alebo rodine kúpiť niečo jedinečné a ešte ušetriť na daniach, v duty-free obchodoch na letisku AMS ti určite niečo padne do oka.

Zmenárne na letisku Schiphol

V zmenárni ABN AMRO na letisku Schiphol vymieňajú 60 mien. To sa hodí každému, kto chce vyraziť do víru veľkomesta a potrebuje na to trochu hotovosti. Výmeny hotovosti nad 200 eur sú bezplatné. Za výmeny menších súm sa platí malý poplatok, takže ak sa chceš v Amsterdame chvíľu zdržať, radšej si vymeň viac peňazí.

Hotely na letisku Amsterdam

Z letiska AMS sa môžeš odviezť s Uberom do množstva hotelov v blízkom okolí. Ak sa ti ale nikam jazdiť nechce, môžeš sa ubytovať v niekoľkých hoteloch v dochádzkovej vzdialenosti. Či priletíš v ktorúkoľvek dennú hodinu, alebo odlietaš skoro ráno, prípadne neskoro v noci, v miestnych hoteloch sa pohodlne vyspíš. V množstve hotelov sú tiež k dispozícii priestory pre obchodných cestujúcich.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Schiphol

Pokiaľ na letisku Schiphol Airport čakáš na prípojný let a chceš si skrátiť čas, v centre Amsterdamu nájdeš veľa miest, ktoré si môžeš pozrieť:

 • Dom Anny Frankovej
 • Hlavné námestie (Dam)
 • Rijksmuseum
 • Kráľovský palác

Ďalšie informácie o letisku AMS nájdeš na tomto odkaze.

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta. Promo zľava platí iba pre nových používateľov. Túto promo akciu nemožno kombinovať s inými ponukami a nevzťahuje sa na prepitné. Dostupnosť je obmedzená. Ponuka a podmienky sa môžu zmeniť.