Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Letisko Amsterdam Schiphol (AMS)

Či už sa chystáš z letiska Amsterdam Schiphol do Amsterdamu, alebo ideš opačným smerom, s Uberom sa tam dostaneš ľavou zadnou.

Evert van de Beekstraat 202, 1118 CP Letisko Amsterdam Schiphol, Netherlands
+31 20-794-0800

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Black1-4

  Premium rides in luxury cars

 • Van1-7

  Spacious rides for groups up to 7

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Wi-Fi na letisku AMS

Sieť Wi-Fi je zdarma k dispozícii vo vnútorných častiach letiska Amsterdam Schiphol. Prihlás sa do siete Amsterdam Schiphol a získaš 4-hodinové pripojenie. Po uplynutí 4 hodín sa môžeš znova prihlásiť a pokračovať.

Parkovanie na letisku Amsterdam Schiphol

Na letisku Amsterdam Schiphol existuje veľa možností parkovania. Krátkodobé parkovisko P1 slúži na vyzdvihnutia a vyloženia a na dlhodobom parkovisku P3 môžeš parkovať dlhšiu dobu.

Úschovňa batožiny na letisku Amsterdam Schiphol

Na letisku Amsterdam Schiphol si môžeš v úschovni batožiny odložiť príručnú aj podanú batožinu až na 30 dní. Úschovňa sa nachádza v podzemí medzi príletovou halou 1 a 2 a účtuje si za typ batožiny, nie za jej váhu.

Uber máš k dispozícii aj na letisku Amsterdam Schiphol, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Amsterdam Schiphol a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko Amsterdam Schiphol alebo z neho odlieta. Letisko Schiphol sa nachádza asi 20 minút od centra Amsterdamu. Letisko AMS je ľahko dopravne dostupné z Amsterdamu aj ostatných častí Holandska. Na cestu naň a z neho môžeš využiť vlaky, autobusy alebo taxíky. A ak si chceš cestovanie uľahčiť, môžeš na ňom využívať tiež Uber.

Terminály letiska Schiphol

Letisko Schiphol tvorí jeden hlavný terminál pre osobnú dopravu, ktorý má tri poschodia. Na prízemí terminálu Schiphol nájdeš príletové priestory a tiež reštaurácie, kaviarne, supermarket a veľa ďalších služieb (napríklad úschovné schránky alebo kaderníctvo). Na druhom poschodí nájdeš odbavovacie a odletové priestory a na treťom poschodí sa nachádzajú VIP salóniky. Z letiska AMS odlietajú okrem iného:

 • Croatia
 • Delta
 • HOP!
 • Jet2.com
 • United

Reštaurácie na letisku Schiphol Airport

Na letisku Amsterdam Schiphol nájdeš mnoho miest, kde sa dá najesť a napiť. Na výber máš z rýchlych občerstvení, kaviarní, reštaurácií aj barov. V tunajších podnikoch si môžeš dopriať jedlá zo všetkých kontinentov – od čerstvých stredomorských pokrmov až po domácu holandskú klasiku.

Orientácia na letisku AMS

Na letisku Schiphol sa všade ľahko dostaneš pešo, pretože je tvorené len jedným terminálom pre osobnú dopravu.

Čo robiť na letisku AMS

Každý nakupujúci si na letisku príde na svoje. Nájdeš tu hračky, elektroniku, syry aj čokolády. Prečo si pred odletom nekúpiť nejaký luxusný darček? Ak máš záujem o kozmetiku, na letisku Amsterdam nájdeš tovar od všetkých svojich obľúbených výrobcov makeupu. A ak chceš kamarátom alebo rodine kúpiť niečo jedinečné a ešte ušetriť na daniach, v duty-free obchodoch na letisku AMS ti určite niečo padne do oka.

Zmenárne na letisku Schiphol

V zmenárni ABN AMRO na letisku Schiphol vymieňajú 60 mien. To sa hodí každému, kto chce vyraziť do víru veľkomesta a potrebuje na to trochu hotovosti. Výmeny hotovosti nad 200 eur sú bezplatné. Za výmeny menších súm sa platí malý poplatok, takže ak sa chceš v Amsterdame chvíľu zdržať, radšej si vymeň viac peňazí.

Hotely na letisku Amsterdam

Z letiska AMS sa môžeš odviezť s Uberom do množstva hotelov v blízkom okolí. Ak sa ti ale nikam jazdiť nechce, môžeš sa ubytovať v niekoľkých hoteloch v dochádzkovej vzdialenosti. Či priletíš v ktorúkoľvek dennú hodinu, alebo odlietaš skoro ráno, prípadne neskoro v noci, v miestnych hoteloch sa pohodlne vyspíš. V množstve hotelov sú tiež k dispozícii priestory pre obchodných cestujúcich.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Schiphol

Pokiaľ na letisku Schiphol Airport čakáš na prípojný let a chceš si skrátiť čas, v centre Amsterdamu nájdeš veľa miest, ktoré si môžeš pozrieť:

 • Dom Anny Frankovej
 • Hlavné námestie (Dam)
 • Rijksmuseum
 • Kráľovský palác

Ďalšie informácie o letisku AMS nájdeš na tomto odkaze.