Przejdź do głównej zawartości

Lotnisko Chopina w Warszawie (waw)

Looking for an alternative to the traditional Lotnisko Chopina w Warszawie shuttle or taxi? Whether you’re flying from Warsaw Frederic Chopin Airport to the center of Poland’s capital or from downtown to the airport, get where you’re going with the Uber app you already know. Request a ride to and from WAW at the tap of a button.

Żwirki i Wigury 1, 00-001 Warszawa, Poland
+48 22-650-42-20

Zarezerwuj z wyprzedzeniem przejazd z Uberem z lotniska Lotnisko Chopina w Warszawie

Dopnij swoje plany na ostatni guzik i zarezerwuj przejazd z Uberem na lotnisko Lotnisko Chopina w Warszawie - rezerwacji możesz dokonać nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem, w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie
Miejsce docelowe
Wybierz datę i godzinę

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/09/18.

Usługa rezerwacji może nie być dostępna w Twoim miejscu odbioru

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • Connect

  1-4

  Send or receive packages

 • UberX

  1-4

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  1-4

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  1-3

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

 • Van

  1-6

  Wygodne przejazdy w przestronnych samochodach

 • Black

  1-4

  Przejazdy premium w luksusowych samochodach

1/6

Odbiór z: Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

When you’re ready, open the Uber app to request a ride to your destination. Choose the WAW airport transportation option that suits your group size and luggage needs.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

You’ll get directions about Lotnisko Chopina w Warszawie pickup points directly in the app. Pickup locations may vary by terminal. Rideshare pickup signs might also be available at Lotnisko Chopina w Warszawie.

Spotkaj się z kierowcą

Go to your assigned WAW pickup location as specified by the app. Please note: this location may not always be at your nearest exit. Your driver’s name, license plate, and car color will show in the app. Verify your ride before you get in. If you can’t find your driver, contact them through the app.

Lotnisko WAW – wskazówki

Przechowywanie bagażu na lotnisku w Warszawie

W hali przylotów w terminalu A za drobną opłatą są dostępne szafki na bagaż, jednak należy pamiętać, że nie można przechowywać w nich sprzętu elektronicznego, wartościowych przedmiotów ani przedmiotów łatwopalnych.

Parkowanie na lotnisku w Warszawie

Na lotnisku Chopina znajdują się trzy parkingi z dużą liczbą miejsc parkingowych, a także strefa „całuj i jedź”.

Lotnisko w Warszawie – wymiana walut

Na lotnisku w Warszawie jest wiele punktów wymiany walut, a banki i kantory są dostępne zarówno w hali przylotów, jak i odlotów.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Uber działa na lotnisku w Warszawie przez cały rok, o każdej porze dnia. Pobierz aplikację, aby zamówić przejazd z lotniska.

 • Miejsca odbioru mogą się zmienić, dlatego należy sprawdzić miejsce odbioru w aplikacji, aby stawić się we właściwym miejscu.

 • Stawki za przejazdy będą różniły się w zależności od odległości przejazdu, pory dnia, liczby dostępnych kierowców i innych czynników zewnętrznych. Zalecamy skorzystanie z kalkulatora opłat Ubera przed zamówieniem przejazdu, aby sprawdzić szacunkowy koszt podróży.

 • Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Lotnisko WAW – informacje dla odwiedzających

Podróżni mogą bez problemu dostać się na lotnisko w stolicy, albo z niego wrócić z Uberem. Lotnisko Chopina w Warszawie znajduje się około dziewięć kilometrów od centrum miasta, dlatego wygodnie jest wybrać się stamtąd na zwiedzanie kulturalnych perełek Polski.

Terminale lotniska w Warszawie

Lotnisko w Warszawie ma dwa terminale: terminal A i terminal lotnictwa ogólnego. Z terminalu lotnictwa ogólnego odlatują samoloty inne niż czarterowe i regularnych linii lotniczych, a także powietrzne taksówki i karetki oraz helikoptery.

Hotele w pobliżu lotniska Chopina w Warszawie

W okolicy lotniska WAW jest wiele hoteli. Zarezerwuj w jednym z nich nocleg, jeśli lądujesz późno w nocy lub chcesz odpocząć podczas długiej przesiadki. Jeśli wolisz nocować nieco dalej od terminalu, w okolicy centrum i pobliskich dzielnicach znajdziesz wiele droższych hoteli i tańszych noclegów. Aby dotrzeć do nich, możesz zamówić przejazd z Uberem.

Restauracje na lotnisku Chopina w Warszawie

Na lotnisku Chopina w Warszawie znajduje się wiele restauracji. Lokale popularnych sieci otwarte są przez całą dobę, aby podróżni przebywający na lotnisku w nocy lub rano mogli się posilić. Kawiarnie i restauracje oferują różnorodne posiłki kuchni międzynarodowej, a także lokalne specjały. Większość restauracji ma specjalne menu dla dzieci.

Sklepy na lotnisku Chopina w Warszawie

Godziny otwarcia sklepów bezcłowych zależą od rozkładu lotów. Na lotnisku jest wiele mniejszych sklepów. Te sklepy są otwarte przez całą dobę, na wypadek, gdyby któryś z podróżnych potrzebował coś kupić nawet późno w nocy. W sklepach można znaleźć szeroki wachlarz produktów, począwszy od prezentów i pamiątek, przez biżuterię i zegarki, a skończywszy na produktach regionalnych i perfumach.

Atrakcje na lotnisku WAW

Z punktów obserwacyjnych podróżni mogą obserwować start i lądowanie samolotów. Z oszklonego i zadaszonego tarasu świetnie widać pasy startowe. Jeśli podróżujesz z dziećmi, możesz zabrać je do trzech stref zabawy dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Są tam dostępne m.in miękkie dywany, miniaturowe domki, ślizgawki oraz huśtawki.

Poczekalnie na lotnisku Chopina w Warszawie

Na lotnisku Chopina w Warszawie znajduje się pięć luksusowych poczekalni, w których podróżni mogą się odprężyć: Bolero, Fantazja, Mazurek, Polonez i Preludium. Zostały nazwane od nazw utworów Chopina, a lotnisku nadano nazwę na cześć pianisty. W każdej poczekalni są najnowsze numery gazet i czasopism. Dostępne są również ciepłe i zimne posiłki, a także napoje alkoholowe. Do poczekalni mają wstęp podróżujący klasą biznesową, a także członkowie niektórych programów lojalnościowych.

Ciekawe miejsca w pobliżu

W stolicy Polski jest wiele unikatowych budynków w różnych stylach architektonicznych, które świadczą o historii miasta. Podróżnym nie zabraknie miejsc do zwiedzania: w stolicy jest wiele do zobaczenia, począwszy od budynków z czasów sowieckich po gotyckie katedry. W pobliżu lotniska Chopina w Warszawie znajdują się:

 • muzeum historii Żydów,
 • Łazienki Królewskie,
 • Stare Miasto,
 • Zamek Królewski,
 • centrum nauki,
 • muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji o lotnisku Chopina w Warszawie znajdziesz tutaj.

Facebook
Twitter

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.