Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy port lotniczy w San Francisco (SFO)

Jeśli udajesz się z lotniska SFO do Napa albo z Doliny Krzemowej na lotnisko, możesz zamówić przejazd w obie strony i o dowolnej porze.

San Francisco, CA 94128
+1 650-821-8211

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Kalkulator przybliżonych opłat Ubera

Przykładowe ceny dla pasażerów są jedynie przybliżone i nie odzwierciedlają zmian wynikających ze zniżek, opóźnień w ruchu lub innych czynników. Mogą obowiązywać stałe stawki i opłaty minimalne. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Sposób jazdy

 • UberX1-4

  Codzienne przejazdy w przystępnej cenie

 • Comfort1-4

  Newer cars with extra legroom

 • Pool1-2

  Przejazdy wspólne to najtańsza opcja

Zamawianie przejazdu z portu lotniczego SFO

Gdy przygotujesz się do podróży, zamów przejazd

Wybierz opcję przejazdu odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

W przypadku zamówienia przejazdu UberX, Uber VAN, UberPool, Express Pool lub Select z terminali 1–3 trzeba udać się przejściem na poziom 5 parkingu (loty krajowe). Zamów przejazd dopiero po wejściu na teren parkingu.

W przypadku zamówienia przejazdu Black, Black SUV, WAV lub innego dowolnego z terminalu międzynarodowego możesz go zamówić z poziomu odlotów.

Spotkanie z kierowcą w wyznaczonym miejscu odbioru

Terminale 1–3: odbiory UberX, Uber VAN, UberPool, Express Pool i Select odbywają się na poziomie 5 parkingu (loty krajowe); pozostałe odbiory odbywają się w terminalach 1–3 przy krawężniku na poziomie odlotów (2. piętro, loty krajowe).

Wszystkie odbiory z terminalu międzynarodowego odbywają się przy drugim krawężniku na poziomie odlotów (trzecie piętro, loty międzynarodowe).

Potwierdź swoją lokalizację

Jeśli zamawiasz przejazd z terminalu lotów krajowych, możesz wpisać literę sekcji, aby kierowca mógł łatwiej Cię znaleźć. Terminal 1 używa sekcji B1-3, C1-3. Terminal 2 używa D1-6 i E1-3 F. Terminal 3 używa F1-6 i F/G 1-3.

Jeśli zamawiasz odbiór przy krawężniku (tylko Black, Black SUV i WAV) możesz podać numer terminalu i drzwi, aby kierowca wiedział, gdzie Cię znaleźć.

Lotnisko SFO – mapa

Terminale od 1 do 3 obsługują loty krajowe, obszar A i G — loty międzynarodowe. Z trzech parkingów można dostać się do terminali (kolejką AirTrain lub chodnikiem).

Najczęstsze pytania od pasażerów

Tak. Dotknij tutaj, aby zobaczyć listę lotnisk na całym świecie, na których możesz zamawiać przejazdy z Uberem.

Koszt przejazdu z Uberem na lotnisko SFO (lub w drugą stronę) zależy od czynników takich jak typ przejazdu, szacowana odległość, czas trwania, opłaty drogowe i aktualne zapotrzebowanie na przejazdy.

Aby zobaczyć szacowaną cenę przed zamówieniem przejazdu, wpisz miejsce odbioru i docelowe w powyższym kalkulatorze opłat Ubera. Po zamówieniu przejazdu wyświetli się cena oparta na bieżących czynnikach.

Miejsce odbioru zależy od typu zamówionego przejazdu i rozmiaru lotniska. Postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji, aby dotrzeć do kierowcy. Możesz również wypatrywać znaków kierujących podróżnych do wyznaczonych stref wspólnych przejazdów.

Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Kod SFO pochodzi od „San Francisco”, a „O” prawdopodobnie oznacza ostatnią literę nazwy miasta.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 500 lotnisk na całym świecie.

Port lotniczy SFO — informacje dla odwiedzających

Międzynarodowe lotnisko w San Francisco (SFO) jest największym lotniskiem w Północnej Kalifornii. Położone około 24 km (15 mil) na południe od centrum San Francisco, jest łatwo dostępne dla podróżnych udających się do San Francisco i wyjeżdżających z niego. Lotnisko znajduje się około 30 minut jazdy od centrum miasta przy idealnych warunkach drogowych.

Terminale lotniska SFO

Lotnisko SFO podzielone jest na cztery terminale: 1, 2, 3 oraz terminal międzynarodowy, który składa się ze stref A i G. Poczekalnie znajdują się we wszystkich terminalach lotniska. Możesz zaplanować swoją podróż, korzystając z poniższych informacji.

Terminal 1 lotniska SFO

 • Delta
 • Frontier
 • Southwest
 • Delta Sky Club

Terminal 2 lotniska SFO

 • Alaska
 • American
 • American Airlines Admirals Club

Terminal 3 lotniska SFO

 • United
 • Poczekalnia American Express Centurion
 • United Club (3)

Terminal międzynarodowy lotniska SFO

Na lotnisku SFO loty międzynarodowe odbywają się w obszarach A i G. SFO oferuje loty bez międzylądowania do ponad 45 miast za granicą. Trasy te są obsługiwane przez 39 międzynarodowych przewoźników. W terminalu międzynarodowym znajduje się ponad dziesięć poczekalni, w tym Air France-KLM Lounge i Virgin Atlantic Clubhouse.

Posiłki na lotnisku SFO

Na lotnisku znajduje się ponad 60 lokali gastronomicznych, w tym bary, kawiarnie i restauracje z obsługą stołową. Główna hala restauracyjna znajduje się obok strefy wejścia na pokład A w terminalu międzynarodowym – można tam zjeść przed przejściem przez bramki bezpieczeństwa. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa pasażerowie mogą kupić przekąskę lub posiłek w części handlowej terminalu 2 w pobliżu obszaru wejścia na pokład D. Kolejna hala restauracyjna znajduje się w terminalu 3 koło bramek 80–90.

Poruszanie się po lotnisku SFO

Transport wahadłowy na lotnisku SFO, AirTrain, jest bezpłatnym środkiem transportu, który łączy wszystkie terminale i parkingi. Z terminali 1, 2 lub 3 do stacji AirTrain można przejść z poziomu 3, naprzeciwko łącznika. Z terminalu międzynarodowego do stacji AirTrain można przejść z poziomu 4. Jego dwie linie, czerwona i niebieska, jeżdżą przez całą dobę co cztery minuty. AirTrain łączy się również z Bay Area Rapid Transit (BART), ogólnodostępnym systemem transportu publicznego, na przystanku parkingu G AirTrain/BART.

Atrakcje na lotnisku SFO

Atrakcje lotniska w San Francisco obejmują muzeum i bibliotekę, gdzie można obejrzeć kolekcję dzieł sztuki, historii lotnictwa, lokalnej kultury i nauki. Dzieci mogą korzystać z interaktywnych miejsc do zabawy w terminalu 2 w strefie odlotów D oraz w terminalu 3 w strefach odlotów E i F. Spa znajdują się w każdym terminalu lotniska SFO.

Wymiana walut na lotnisku SFO

W całym terminalu międzynarodowym znajdują się kantory i automaty do wymiany walut. Główny kantor znajduje się obok drzwi 5.

Hotele w pobliżu

Bez względu na to, czy masz przerwę w podróży, opóźniony lot, czy potrzebujesz miejsca na nocleg w pobliżu lotniska SFO, w okolicy znajdziesz ponad 50 hoteli i miejsc noclegowych.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska SFO

 • Wyspa Alcatraz
 • Fisherman’s Wharf
 • Most Golden Gate
 • Region winiarski: hrabstwa Napa i Sonoma

Więcej informacji na temat lotniska SFO znajdziesz tutaj.

Facebook
Instagram
Twitter