Przejdź do głównej zawartości
Uber
Uber

Port lotniczy Paryż-Orly (ORY)

Niezależnie od tego, czy udajesz się z lotniska Orly do Paryża, czy w drugą stronę, możesz mieć pewność, że dojedziesz tam z Uberem.

94390 Orly, France
+33 1-49-75-45-12

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Przykładowe ceny dla pasażerów są jedynie przybliżone i nie odzwierciedlają zmian wynikających ze zniżek, opóźnień w ruchu lub innych czynników. Mogą obowiązywać stałe stawki i opłaty minimalne. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Berline1-4

  Premium rides in luxury cars

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację, aby zamówić przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Wskazówki dotyczące miejsca odbioru otrzymasz bezpośrednio w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru zgodnie ze wskazówkami aplikacji. Pamiętaj, że to miejsce nie zawsze znajduje się przy najbliższym wyjściu. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Wi-Fi na lotnisku Paryż-Orly

Sieć Wi-Fi jest dostępna dla pasażerów lotniska Paryż-Orly w ramach usługi Paris Aéroport. Standardowe ceny wahają się od 2,90 EUR za 20 minut do 5,90 EUR za godzinę. Lepszy sygnał kosztuje 9,90 EUR za 24 godziny.

Parkowanie na lotnisku Paryż-Orly

There are 7 car parks at Paris-Orly Airport, all open 24/7. Options include short-stay, long-stay, and special lanes and spaces for motorcycles and people with reduced mobility, as well as subscriber and reservation-only parking.

Wymiana walut na lotnisku Paryż-Orly

Port lotniczy Paryż-Orly posiada kantor wymiany walut Travelex, który znajduje się w holu A południowego terminalu. Możesz zamówić gotówkę online i odebrać ją w oddziale, otrzymać kartę płatniczą z wpłaconymi środkami lub skorzystać z jednego z bankomatów walutowych znajdujących się w obrębie obydwu terminali.

Usługi Ubera są dostępne na lotnisku Paryż-Orly, więc możesz korzystać z wygodnych przejazdów, dokądkolwiek zmierzasz.

Miejsca odbioru na lotniskach mogą się zmienić. Sprawdź swoje miejsce odbioru w aplikacji Uber po zamówieniu przejazdu.

Nawet jeżeli trasa nie jest długa, stawki za przejazdy z Uberem z i na lotnisko Paryż-Orly mogą ulec zmianie ze względu na godzinę, korki i inne czynniki. Użyj kalkulatora opłat Ubera, aby otrzymać przybliżoną cenę przejazdu.

Czas odbioru zależy od pory dnia, liczby kierowców na drodze i wielu innych czynników.

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 500 lotnisk na całym świecie.

Przejazd z aplikacją Uber to idealny wybór dla osób odlatujących z lotniska Paryż-Orly (ORY). Znajdujące się zaledwie 19 kilometrów (12 mil) na południe od Paryża lotnisko Orly jest drugim najbardziej ruchliwym lotniskiem we Francji dla lotów międzynarodowych; lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a, również mieszczące się w Paryżu, stanowi główny węzeł komunikacyjny kraju. Orly jest jednak najbardziej ruchliwym lotniskiem we Francji pod względem ruchu krajowego i przyjmuje ponad 32 miliony pasażerów rocznie. Przejazd z aplikacją Uber to wygodne, bezstresowe rozwiązanie dla podróżnych udających się zarówno na lotnisko Orly, jak i z niego; podróż do Paryża trwa około pół godziny.

Terminale na lotnisku ORY

Lotnisko Orly ma 2 terminale: zachodni (Ouest) i południowy (Sud). Terminal południowy ma sześć poziomów i jest przeznaczony do lotów krótkodystansowych, natomiast Terminal zachodni ma trzy poziomy i jest przeznaczony do lotów długodystansowych. Możesz zaplanować swoją podróż, korzystając z poniższych informacji.

Terminal zachodni ORY

 • Air France
 • British Airways

Terminal południowy ORY

 • Air Algérie
 • Tunisair
 • Zénith Lounge

Restauracje na lotnisku Paryż-Orly

Lotnisko Paryż-Orly oferuje szeroki wybór kawiarni, francuskich jadłodajni oraz wiele więcej zarówno w terminalu południowym, jak i zachodnim. Większość restauracji znajduje się przed bramkami bezpieczeństwa, więc osoby czekające na lot mają duży wybór. Pozostałe restauracje znajdują się w strefach wolnocłowych w obu terminalach.

Poruszanie się po lotnisku ORY

Możesz przejechać z jednego terminalu na drugi bezpłatną zautomatyzowaną kolejką Orlyval, która jeździ także na staję RER Antony, zapewniając bezpośrednie połączenie z paryskim metrem. Podróż Orlyval między terminalami trwa mniej niż minutę, a metro odjeżdża co 6 minut. Do dyspozycji jest również transport wahadłowy, który łączy parkingi i oba terminale; busy odjeżdżają co 9 minut.

Atrakcje na lotnisku ORY

Lotnisko Paryż-Orly może poszczycić się ogromną ofertą luksusowych sklepów – w końcu to Paryż – z wieloma luksusowymi markami dostępnymi w bezcłowych strefach handlowych obu terminali. Dzieci pokochają place zabaw dla dzieci oraz strefy telewizji Gulli, znajdujące się w międzynarodowych salonach terminalu południowego i hali 1 w terminalu zachodniego. Są one idealne do zmęczenia pociech przed długim lotem. W terminalu zachodnim znajduje się również wiele salonów konkretnych linii lotniczych, w których można odpocząć przed lotem, jak również sala gier z basenem, flipperem i innymi atrakcjami.

Hotele w pobliżu lotniska ORY

Na terenie lotniska Orly znajdują się trzy hotele, ale, jeśli wybierzesz się na sąsiadujące przedmieścia Rungis i Athis-Mons, znajdziesz ich o wiele więcej. Wiele hoteli oferuje udogodnienia biznesowe. Połączenie kolejowe Orlyval daje również dostęp do zakwaterowania w samym sercu Paryża, jeśli masz czas na podróż.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska Orly

Jak można się spodziewać po lotnisku znajdującym się w Paryżu, w pobliżu znajdują się liczne atrakcje, w tym:

 • Katakumby paryskie
 • Fort de Sucy, Sucy-en-Brie
 • Biblioteka im. François Mitterranda
 • Musée d’Orsay
 • Wieża Montparnasse

Więcej informacji o lotnisku Paryż-Orly znajdziesz tutaj.