Przejdź do głównej zawartości

Port lotniczy Amsterdam-Schiphol (AMS)

Niezależnie od tego, czy udajesz się z lotniska Schiphol do centrum Amsterdamu, czy w drugą stronę, możesz mieć pewność, że dojedziesz tam z Uberem.

Evert van de Beekstraat 202, 1118 CP Schiphol, Netherlands
+31 20-794-0800

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Przykładowe ceny dla pasażerów są jedynie przybliżone i nie odzwierciedlają zmian wynikających ze zniżek, opóźnień w ruchu lub innych czynników. Mogą obowiązywać stałe stawki i opłaty minimalne. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Black1-4

  Premium rides in luxury cars

 • Van1-7

  Spacious rides for groups up to 7

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru znajdziesz w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru zgodnie ze wskazówkami aplikacji. Pamiętaj, że to miejsce nie zawsze znajduje się przy najbliższym wyjściu. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Wi-Fi na lotnisku AMS

Sieć Wi-Fi jest dostępna za darmo wewnątrz budynków lotniska w Amsterdamie. Zaloguj się do sieci lotniska Schiphol, aby uzyskać dostęp na 4 godziny. Po upływie tego czasu możesz zalogować się ponownie.

Parking na lotnisku Amsterdam-Schiphol

Lotnisko Schiphol oferuje różne możliwości parkowania. Parking P1 to opcja krótkoterminowa dla odbiorów i dowozów pasażerów, natomiast P3 oferuje parkowanie długoterminowe.

Przechowywanie bagażu na lotnisku Schiphol

W przechowalni bagażu na lotnisku Amsterdam-Schiphol można zostawić zarówno bagaż podręczny, jak i większy, na okres do 30 dni. Mieści się pomiędzy halami przylotów nr 1 i 2, a opłaty są naliczane w zależności od typu bagażu, a nie wagi.

Usługi Ubera są dostępne na lotnisku w Amsterdamie, więc możesz korzystać z wygodnych przejazdów, dokądkolwiek zmierzasz.

Po zamówieniu przejazdu znajdź w aplikacji Uber miejsce odbioru.

Nawet jeżeli trasa nie jest długa, stawki za przejazdy z Uberem z i na lotnisko Amsterdam-Schiphol mogą ulec zmianie ze względu na godzinę, korki i inne czynniki. Użyj kalkulatora opłat Ubera, aby otrzymać przybliżoną cenę przejazdu.

Czas odbioru zależy od pory dnia, liczby kierowców na drodze i wielu innych czynników.

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 500 lotnisk na całym świecie.

Przejazd z aplikacją Uber to idealny wybór, jeśli jedziesz na amsterdamskie lotnisku Schiphol (AMS) lub z niego. Lotnisko Schiphol jest oddalone od centrum Amsterdamu o około 20 minut drogi. Jest łatwo dostępne dla podróżujących do i z Amsterdamu, a doskonałe połączenia komunikacyjne, w tym pociągiem, autobusem i taksówką, zapewniają, że jest ono również dobrze usytuowany dla podróżnych z reszty Holandii. Dostępne są także przejazdy z aplikacją Uber, zapewniające łatwy dojazd w wybrane przez Ciebie miejsce.

Terminale na lotnisku Schiphol

Schiphol ma jeden główny terminal pasażerski podzielony na trzy poziomy. Na parterze terminalu Schiphol znajduje się strefa przylotów, restauracje, kawiarnie, supermarket i wiele innych usług, w tym szafki i fryzjer. Na drugim piętrze znajdują się strefy odpraw i odlotów, natomiast na trzecim piętrze pasażerowie mogą skorzystać z salonów VIP. Linie lotnicze latające z AMS to:

 • Croatia
 • Delta
 • HOP!
 • Jet2.com
 • United

Restauracje na lotnisku Schiphol

Schiphol oferuje szeroką gamę miejsc, w których pasażerowie zjeść i napić się, z dużą liczbą fast foodów, kawiarni, restauracji i barów do wyboru. Restauracje na lotnisku w Amsterdamie proponują smaki z każdego kontynentu, od świeżych dań śródziemnomorskich po domową klasykę holenderską, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie, bez względu na swoje upodobania.

Poruszanie się po lotnisku AMS

Na lotnisku jest tylko jeden terminal pasażerski, co sprawia, że po lotnisku łatwo jest poruszać się pieszo.

Atrakcje na lotnisku AMS

Od zabawek i gadżetów po sery i czekoladki – zakupy na lotnisku Schiphol to za każdym razem niezapomniane wrażenia. Dlaczego nie sprawić sobie ekscytującego, luksusowego prezentu przed lotem? Jeśli interesują Cię kosmetyki, na pewno znajdziesz wszystkie swoje ulubione marki kosmetyków w sklepach na amsterdamskim lotnisku. Ponadto dzięki tak wielu sklepom wolnocłowym na lotnisku w Amsterdamie, które czekają na odkrycie, jest ono idealnym miejscem, aby kupić wyjątkowy i wolny od podatku prezent dla przyjaciół i rodziny.

Wymiana walut na lotnisku Schiphol

Kantor wymiany walut ABN AMRO może wymieniać 60 walut i jest idealny dla każdego, kto chce zaopatrzyć się w niewielką ilość gotówki przed rozpoczęciem zwiedzania Amsterdamu. Wymiany o minimalnej wartości 200 euro są bezpłatne; niższe kwoty są obciążane niską opłatę, więc najlepiej jest wymienić większą sumę, jeśli planujesz dłuższy pobyt.

Hotele w pobliżu lotniska w Amsterdamie

Wiele hoteli znajduje się w odległości krótkiego przejazdu z aplikacją Uber z lotniska AMS lub także w odległości krótkiego spaceru. Niezależnie od pory przyjazdu, nie ważne, czy wylatujesz bladym świtem, czy w środku nocy, na pewno dobrze się wyśpisz. Ponadto w wielu hotelach są dostępne centra biznesowe – idealne dla biznesmenów w podróży.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska Schiphol

Osoby, które mają przerwę w podróży na lotnisku Schiphol mogą zrobić całkiem sporo, szczególnie jeśli mają ochotę na szybką wycieczkę do centrum Amsterdamu.

 • Dom Anny Frank
 • Plac Dam
 • Rijksmuseum
 • Pałac królewski

Więcej informacji o AMS znajdziesz tutaj.