Přeskočit na hlavní obsah

Mezinárodní letiště Istanbul (ist)

Hledáš alternativu k tradiční kyvadlové dopravě Letiště Istanbul nebo taxi? Ať už máš namířeno z letiště IST do Istanbulu nebo naopak, Uber tě tam spolehlivě odveze – stačí použít naši aplikaci. Objednej si jízdu z letiště IST. Stačí pár klepnutí.

Tayakadın District Terminal Street No.1, 34283 Arnavutköy/Istanbul, Turkey
+90 4441442

Zarezervuj si dopředu jízdu Uberem na Mezinárodní letiště Istanbul

Zarezervuj si jízdu Uberem na Mezinárodní letiště Istanbul a dokonči tak plánování. Jízdu si můžeš objednat až 30 dnů před odletem – kdykoli a na kterýkoli den.
Cíl
Vyber datum a čas

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/05/28.

7:51 PM
open

Rezervace nemusí být na tvém místě vyzvednutí k dispozici

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepni a objednej si svezení na víc než 500 světových letišť.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať už jsi kdekoliv, užij si své oblíbené funkce. Třeba ceny v reálném čase a bezhotovostní platby.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • Courier

  1-4

  Posílejte a přijímejte balíčky

 • Taxi Yellow

  1-4

  Taxi rides made easy

 • Taxi Turquoise

  1-4

  Premium taxi ride with comfortable vehicle

1/3

Místo vyzvednutí: Letiště Istanbul (IST)

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš, otevři aplikaci Uber a objednej si jízdu do cíle. Vyber si IST pro dopravu podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Aplikace tě navede rovnou na místo vyzvednutí na letišti Letiště Istanbul. Místa vyzvednutí se můžou lišit podle terminálu. Cedule označující místa vyzvednutí pro spolujízdu můžou být taky k dispozici na Mezinárodní letiště Istanbul.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí na letišti IST, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí nemusí být vždycky u nejbližšího východu. V aplikaci se ti ukáže jméno řidiče, poznávací značka a barva auta. Před zahájením jízdy ji nezapomeň potvrdit. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k letišti Istanbul

Wi-Fi na Atatürkově letišti

Wi-Fi na letišti IST je k dispozici zdarma na 2 hodiny. Musíš ale mít číslo na mobil, na kterém se v Turecku dají přijímat SMS. Případně můžeš využít placenou letištní Wi-Fi.

Parkování na letišti Istanbul

Letiště Istanbul nabízí zastávky pro rychlé vysazení i možnosti dlouhodobého parkování. Po zaparkování tě na letiště IST odveze kyvadlová doprava.

Úschova zavazadel na letišti IST

V mezinárodním i vnitrostátním terminálu se nacházejí úschovny. Cestující si v nich můžou bezpečně uložit svá zavazadla a udělat si výlet do Istanbulu.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště Istanbul snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

 • Even if a trip is not very long, Uber rates to and from Istanbul Airport may still be affected by time, traffic, and other factors. Check the Uber price estimator for approximate trip prices.

 • Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Další informace

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Informace pro návštěvníky mezinárodního letiště Istanbul

Uber je ideální volbou pro každého, kdo přilétá na letiště Istanbul nebo z něj odlétá. Letiště IST je největším tureckým letištěm co do celkového počtu odbavených cestujících a nabízí druhý nejvyšší počet nonstop letů na světě. Jízda odtud do centra zabere asi 40 minut, takže je tohle letiště pro přílety i odlety z Istanbulu ideální volbou. Cestující, kteří nemají auto, se na mezinárodní letiště Istanbul snadno dostanou metrem, místním nebo dálkovým autobusem a Uberem.

Terminály letiště Istanbul

Atatürkovo letiště je rozdělené na dva terminály pro osobní dopravu – domácí a mezinárodní. Vnitrostátní terminál obsluhuje lety po území Turecka a terminál mezinárodní obsluhuje lety do jiných zemí a na ostatní kontinenty. Oba terminály jsou propojené, takže je přecházení mezi nimi v porovnání s jinými stejně velkými letišti docela snadné. V obou terminálech se můžeš připojit k Wi-Fi a taky v nich najdeš nabíječky na mobil.

Vnitrostátní terminál

 • Turkish Airlines
 • Primeclass Lounge

Mezinárodní terminál

 • Air France
 • Emirates
 • Další mezikontinentální a mezinárodní lety
 • HSBC Premier Lounge

Stravování na letišti Istanbul

Na mezinárodním letišti IST se najíš bez sebemenších potíží. Najdeš tu čerstvá tradiční turecká jídla i rychlá občerstvení. Pokud preferuješ bufetové stravování nebo něco rychlého na zub, z místní široké nabídky si zcela jistě vybereš.

Přesuny po letišti Istanbul

Vnitrostátní a mezinárodní terminál jsou propojené, takže mezi nimi můžeš přecházet pěšky, případně se můžeš svézt po pohyblivém pásu, když spěcháš.

Co dělat na letišti Istanbul

Na letišti Istanbul se nachází obrovský nákupní areál s rozsáhlým duty-free shopem a tržištěm Old Bazaar, kde se dá nakoupit originální turecké zboží, jako je koření, skleněné výrobky nebo šperky. V duty-free shopech na letišti Istanbul pořídíš suvenýry pro kamarády a rodinu. V jejich nabídce najdeš nepřeberné množství alkoholických nápojů, kosmetiky, parfémů a konfekčního zboží. Dál tu najdeš lázně a masážní salony, kde se dá před letem dokonale odpočinout. Některé prémiové salonky taky nabízejí sprchy.

Hotely poblíž letiště Istanbul

V prostoru mezinárodního letiště Istanbul se nachází jeden hotel. Další hotely se nacházejí v bezprostředním okolí a můžeš v nich složit hlavu, třeba když přiletíš v brzkých ranních hodinách. Některé z těchto hotelů nabízejí prostory pro obchodní cestující, místnosti na schůzky, restaurace nebo fitness centra. Víc se dozvíš na jejich webových stránkách.

Zajímavá místa v okolí letiště Istanbul

V okolí letiště IST se nachází spousta historických památek jako například:

 • Modrá mešita
 • Galatská věž
 • Velký bazar
 • Hagia Sofia
 • Palác Topkapi

Víc informací o mezinárodním letišti Istanbul najdeš tady.

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.