Přeskočit na hlavní obsah

Atatürkovo letiště Istanbul (IST)

Ať už míříš z Atatürkova letiště do Istanbulu, nebo opačným směrem, Uber tě tam spolehlivě odveze.

Yeşilköy, 34149 Bakırköy/Istanbul, Turkey
+90 212-463-30-00

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepnutím si objednáš svezení na víc než 500 světových letišť nebo z nich.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať se vydáš kamkoli na světě – i tam, kde to vůbec neznáš – aplikace funguje všude stejně. Rovnou se dozvíš cenu jízdného a zaplatíš přes aplikaci.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • Taxi Yellow

  1-4

  Taxi rides made easy

 • Taxi Turquoise

  1-4

  Premium taxi ride with comfortable vehicle

1/2

Jak se svézt Uberem z letiště

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš vyjít ven, přes aplikaci si objednej jízdu. Vyber si auto podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Pokyny, jak se dostat na místo vyzvednutí, najdeš přímo v aplikaci. Na letišti se taky můžeš orientovat podle místního značení.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí se nemusí vždycky nacházet u nejbližšího východu. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k Atatürkově letišti Istanbul

Wi-Fi na Atatürkově letišti

Wi-Fi na Atatürkově letišti je k dispozici zdarma na 2 hodiny. Musíš ale mít číslo na mobil, na kterém se v Turecku dají přijímat SMS. Případně můžeš využít placenou letištní Wi-Fi.

Parkování na Atatürkově letišti Istanbul

Atatürkovo letiště Istanbul nabízí zastávky pro rychlé vysazení i možnosti dlouhodobého parkování. Po zaparkování tě na letiště odveze kyvadlová doprava.

Úschova zavazadel na Atatürkově letišti

V mezinárodním i vnitrostátním terminálu se nacházejí úschovny. Cestující si v nich můžou bezpečně uložit svá zavazadla a udělat si výlet do Istanbulu.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z Atatürkova letiště snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

 • Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na Atatürkovo letiště nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen.

 • Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Další informace

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Informace pro návštěvníky Atatürkova mezinárodního letiště

Uber je ideální volbou pro každého, kdo přilétá na Atatürkovo letiště Istanbul nebo z něj odlétá. Atatürkovo letiště Istanbul je největším tureckým letištěm co do celkového počtu odbavených cestujících a nabízí druhý nejvyšší počet nonstop letů na světě. Jízda odtud do centra zabere asi 40 minut, takže je tohle letiště pro přílety i odlety z Istanbulu ideální volbou. Cestující, kteří nemají auto, se na Atatürkovo mezinárodní letiště snadno dostanou metrem, místním nebo dálkovým autobusem a Uberem.

Terminály Atatürkova letiště Istanbul

Atatürkovo letiště je rozdělené na dva terminály pro osobní dopravu – domácí a mezinárodní. Domácí terminál obsluhuje lety po území Turecka a terminál mezinárodní obsluhuje lety do jiných zemí a na ostatní kontinenty. Oba terminály jsou propojené, takže je přecházení mezi nimi v porovnání s jinými stejně velkými letišti docela snadné. V obou terminálech se můžeš připojit k Wi-Fi a taky v nich najdeš nabíječky na mobil.

Domácí terminál

 • Turkish Airlines
 • Primeclass Lounge

Mezinárodní terminál

 • Air France
 • Emirates
 • Další mezikontinentální a mezinárodní lety
 • HSBC Premier Lounge

Restaurace na Atatürkově letišti Istanbul

Na Atatürkově mezinárodním letišti se najíš bez sebemenších potíží. Najdeš tu čerstvá tradiční turecká jídla i rychlá občerstvení. Pokud preferuješ bufetové stravování nebo něco rychlého na zub, z místní široké nabídky si zcela jistě vybereš.

Přesuny po Atatürkově letišti Istanbul

Vnitrostátní a mezinárodní terminál jsou propojené, takže mezi nimi můžeš přecházet pěšky, případně se můžeš svézt po pohyblivém pásu, když spěcháš.

Co dělat na Atatürkově letišti

Na Atatürkově letišti se nachází obrovský nákupní areál s rozsáhlým duty-free shopem a tržištěm Old Bazaar, kde se dá nakoupit originální turecké zboží, jako je koření, skleněné výrobky nebo šperky. V duty-free shopech na Atatürkově letišti se dají pořídit suvenýry pro kamarády a rodinu. V jejich nabídce najdeš nepřeberné množství alkoholických nápojů, kosmetiky, parfémů a konfekčního zboží. Dál tu najdeš lázně a masážní salony, kde se dá před letem dokonale odpočinout. Některé prémiové salonky taky nabízejí sprchy.

Hotely poblíž Atatürkova letiště

V prostoru Atatürkova mezinárodního letiště se nachází jeden hotel. Další hotely se nacházejí v bezprostředním okolí a můžeš v nich složit hlavu, třeba když přiletíš v brzkých ranních hodinách. Některé z těchto hotelů nabízejí prostory pro obchodní cestující, místnosti na schůzky, restaurace nebo fitness centra. Víc se dozvíš na jejich webových stránkách.

Zajímavá místa v okolí Atatürkova letiště

V okolí Atatürkova letiště Istanbul se nachází spousta historických památek jako například:

 • Modrá mešita
 • Galatská věž
 • Velký bazar
 • Hagia Sofia
 • Palác Topkapi

Další informace o Atatürkově letišti Istanbul najdeš tady.

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.