Přeskočit na hlavní obsah
Uber
Uber

Mezinárodní letiště Ženeva (GVA)

Ať už míříš z letiště Ženeva do centra, nebo opačným směrem, Uber tě tam spolehlivě odveze.

Route de l'Aéroport 21, 1215 Le Grand-Saconnex, Switzerland
+41 22-717-71-11

Svezení si můžeš objednat po celém světě

Klepnutím si můžeš objednat svezení na víc než 500 významných letišť a z nich.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať se vydáš kamkoli na světě, i tam, kde to vůbec neznáš, aplikace ti všude bude fungovat stejně.

Ukázkové jízdné je jenom odhad a neodráží různé výkyvy kvůli slevám, dopravní situaci nebo jiným faktorům. Můžeme účtovat paušální sazby a minimální poplatky. Skutečné ceny se můžou lišit.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Black1-4

  Premium rides in luxury cars

 • Van1-6

  High-end, spacious rides with professional drivers

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš vyjít ven, přes aplikaci si objednej jízdu. Vyber si auto podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Pokyny, jak se dostat na místo vyzvednutí, najdeš přímo v aplikaci. Na letišti se taky můžeš orientovat podle místního značení.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že se tohle místo nemusí vždycky nacházet u nejbližšího východu. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Wi-Fi na letišti Ženeva

Cestující můžou Wi-Fi na letišti Ženeva používat zdarma po dobu 120 minut. Přihlašovací kód si můžeš nechat poslat přes SMS nebo vyžádat na informacích. Po překročení 120 minut si můžeš dokoupit kredit na další surfování na internetu.

Parkování na letišti Ženeva

Na letišti GVA existuje několik možností parkování – dlouhodobé, když chceš někam letět, a krátkodobé, když jenom chceš někoho vyzvednout nebo vysadit.

Úschova zavazadel na letišti Ženeva

Na letišti GVA můžeš svá zavazadla dát do bezpečnostních schránek nebo do úschovny. Schránky i úschovnu najdeš na nádraží Švýcarských drah, které se nachází 250 metrů od hlavní budovy terminálu. Dostaneš se tam po krytém chodníku.

Uber tě z letiště Ženeva snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na letiště Ženeva nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen.

Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Řídíš s Uberem?

Podívej se, kde vyzvedávat a jaká pravidla a předpisy se tě týkají, aby se ti na letištích vyzvedávalo a vysazovalo snáz.

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 500 letištích po celém světě.

Uber je ideální volbou pro každého, kdo přilétá na letiště Ženeva nebo z něj odlétá. Letiště Ženeva je jedním z nejrušnějších švýcarských letišť a každoročně uvítá víc než 17 milionů cestujících.

Obsluhuje ho většina hlavních evropských aerolinií a je ideální volbou, když se chceš ze zahraničí dostat do Ženevy a její metropolitní oblasti nebo do různých francouzských a švýcarských lyžařských středisek a chat. Mezinárodní letiště Ženeva se nachází asi 4 kilometry severozápadně od centra Ženevy a dá se na něj snadno dostat veřejnou dopravou, letištní kyvadlovou dopravou, autem nebo Uberem. Autobusem to z centra podle dopravní situace zabere asi 20 minut, zatímco vlakem jenom šest.

Terminály letiště GVA

Letiště Ženeva je tvořené dvěma hlavními terminály pro osobní dopravu: terminálem 1 a terminálem 2. Terminál 1 je využívaný nejčastěji. Terminál 2 totiž funguje jenom v zimě a obsluhuje charterové lety. Taky není tolik vybavený jako terminál 1, ale na druhou stranu se tu nachází letištní vlaková stanice. Terminál 1 je rozdělený na 5 odbavovacích hal: A, B, C, D a F.

Restaurace na letišti GVA

Na letišti Ženeva najdeš spoustu stravovacích zařízení – od bister přes luxusní restaurace a bary až po čajovny. Tamní restaurace vaří světovou i místní kuchyni a z jejich nabídky si vybere každý strávník.

Přesuny po letišti GVA

Kromě terminálu 2, který je od hlavního terminálu oddělený, se dá všude na letišti dojít pěšky. Když potřebuješ, mezi oběma terminály se dá přesouvat autobusem.

Co dělat na letišti GVA

Na letišti Ženeva najdeš hodně míst, kde se dá nakupovat – od standardních duty-free shopů až po spousty místních i mezinárodních obchodů. Dál tu můžeš využít 2 VIP služby, které ti zajistí vstup do salonku a pomůžou při průchodu bezpečnostní kontrolou. Letiště taky nabízí wellness služby s meditační místností nebo sprchami. Dál mají cestující k dispozici dvě dětské herny, prostory pro obchodní cestující a místnosti pro schůzky.

Směnárny na letišti GVA

V areálu letiště, a to jak na příletech, tak na odletech, se nachází několik směnáren. Na letišti jsou taky k dispozici bankomaty a některé z nich dokonce nabízejí výběr v různých měnách.

Hotely poblíž letiště GVA

V bezprostřední blízkosti mezinárodního letiště Ženeva se nachází asi 10 hotelů, kde můžeš složit hlavu, když čekáš na navazující let nebo když přiletíš pozdě v noci. O kus dál v centru Ženevy najdeš hotely všech cenových kategorií. K dispozici máš taky různé spoje na spoustu lyžařských středisek a chat v oblasti, ať už ve Francii, nebo ve Švýcarsku.

Zajímavá místa v okolí letiště GVA

 • Jet d’Eau (vodotrysk)
 • Ženevské jezero
 • Mont Salève
 • Staré město
 • Katedrála svatého Petra

Další informace o letišti GVA najdeš tady.

Facebook
Instagram
Twitter