Přeskočit na hlavní obsah

Letiště Amsterdam Schiphol (ams)

Hledáš alternativu k tradiční kyvadlové dopravě Amsterdam Airport nebo taxi? Ať už máš namířeno z letiště Schiphol do centra Amsterdamu nebo naopak, Uber tě tam spolehlivě odveze – stačí použít naši aplikaci. Objednej si jízdu z letiště AMS. Stačí pár klepnutí.

Evert van de Beekstraat 202, 1118 CP Schiphol, Netherlands
+31 20-794-0800

Zarezervuj si dopředu jízdu Uberem na Letiště Amsterdam Schiphol

Zarezervuj si jízdu Uberem na Letiště Amsterdam Schiphol a dokonči tak plánování. Jízdu si můžeš objednat až 30 dnů před odletem – kdykoli a na kterýkoli den.
Cíl
Vyber datum a čas

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/29.

Rezervace nemusí být na tvém místě vyzvednutí k dispozici

Chytřejší cestování

Objednávej si jízdy po celém světě

Klepni a objednej si svezení na víc než 500 světových letišť.

Nech se vozit jako místní

Míříš někam, kde to neznáš? O navigaci se ti postará aplikace Uber a tvůj řidič.

Díky Uberu se budeš cítit jako doma

Ať už jsi kdekoliv, užij si své oblíbené funkce. Třeba ceny v reálném čase a bezhotovostní platby.

Typy aut ve tvojí oblasti

 • Uber pro Ukrajinu

  1-4

  The Uber for Ukraine fare is €1 higher compared to an UberX trip ordered at the same time for the same route. €1 from each trip on Uber for Ukraine is not part of the fare, but is the amount that Uber B.V. sends to the Netherlands Red Cross.

 • Uber Pet

  1-4

  Affordable rides for you and your pet

 • UberX

  1-4

  Běžné jízdy za dobrou cenu

 • Uber Comfort

  1-4

  Newer cars with top-rated drivers

 • Green

  1-4

  Affordable rides in electric vehicles

 • UberX Saver

  1-4

  A new trip option with lower fares.

 • UberX Debit

  1-4

  Pay with a debit card in the car

1/7

Místo vyzvednutí: Amsterdam Airport (AMS)

Jízdu si objednej z aplikace

Až se připravíš, otevři aplikaci Uber a objednej si jízdu do cíle. Vyber si AMS pro dopravu podle počtu cestujících a zavazadel.

Řiď se pokyny v aplikaci

Aplikace tě navede rovnou na místo vyzvednutí na letišti Amsterdam Airport. Místa vyzvednutí se můžou lišit podle terminálu. Cedule označující místa vyzvednutí pro spolujízdu můžou být taky k dispozici na Letiště Amsterdam Schiphol.

Setkej se s řidičem

Běž na místo vyzvednutí na letišti AMS, které ti aplikace přidělila. Upozorňujeme, že místo vyzvednutí nemusí být vždycky u nejbližšího východu. V aplikaci se ti ukáže jméno řidiče, poznávací značka a barva auta. Před zahájením jízdy ji nezapomeň potvrdit. Jestli řidiče nemůžeš najít, kontaktuj ho přes aplikaci.

Tipy k letišti Schiphol

Wi-Fi na letišti AMS

V budovách letiště Amsterdam je k dispozici bezplatná Wi-Fi. Bezdrátovou síť na letišti Schiphol můžeš po přihlášení používat až 4 hodiny. Po uplynutí 4 hodin tě síť odhlásí a musíš se přihlásit znova.

Parkování na letišti Schiphol

Na letišti Schiphol se nachází několik parkovišť. Vyzvedávat a vysazovat se dá na krátkodobém parkovišti P1. Parkoviště P3 slouží k dlouhodobému parkování.

Úschova zavazadel na letišti Schiphol

Do úschovny na letišti Schiphol se dají ukládat příruční i objemnější zavazadla, a to až na 30 dnů. Najdeš ji v suterénu mezi přílety 1 a 2 a neplatí se za hmotnost zavazadla, ale za jeho druh.

Nejčastější dotazy cestujících

 • Uber tě z letiště Amsterdam snadno a pohodlně sveze, kamkoli potřebuješ.

 • Místo vyzvednutí se dozvíš v aplikaci Uber, až si objednáš jízdu.

 • Kromě sazby za vzdálenost může jízdné Uberem na letiště Schiphol nebo z něj vycházet ze sazby za dobu, z dopravní situace a z dalších skutečností. Přibližné ceny jízd Uberem si můžeš spočítat v našem nástroji na odhad cen.

 • Délka čekání na řidiče závisí na denní době, na tom, kolik řidičů je zrovna online, a dalších skutečnostech.

Další informace

Řídíš s Uberem?

Podívej se, kde vyzvedávat a jaká pravidla a předpisy se tě týkají, aby se ti na letištích vyzvedávalo a vysazovalo snáz.

Jedeš na jiné letiště?

Nech se vyzvednout nebo vysadit na víc než 600 letištích po celém světě.

Co dělat v terminálech letiště Schiphol

Uber je ideální volbou pro každého, kdo přilétá na letiště Amsterdam Schiphol nebo z něj odlétá. Letiště Schiphol se nachází asi 20 minut od centra Amsterdamu. Letiště AMS je snadno dopravně dostupné z Amsterdamu i ostatních částí Nizozemska. K cestě na něj i z něj můžeš využít vlaky, autobusy nebo taxi. A pokud si chceš cestování usnadnit, můžeš na něm využívat taky Uber.

Terminály letiště Schiphol

Letiště Schiphol je tvořené jedním hlavním terminálem pro osobní dopravu, který má tři patra. V přízemí terminálu Schiphol najdeš příletové prostory a taky restaurace, kavárny, supermarket a spoustu dalších služeb (například úschovné schránky nebo kadeřnictví). Ve druhém patře najdeš odbavovací a odletové prostory a ve třetím patře se nacházejí VIP salonky. Z letiště AMS odlétají mimo jiné:

 • Croatia
 • Delta
 • HOP!
 • Jet2.com
 • United

Restaurace na letišti Schiphol

Na letišti Amsterdam Schiphol najdeš spoustu míst, kde se dá najíst a napít. Na výběr máš z fast foodů, kaváren, restaurací i barů. Ve zdejších podnicích si můžeš dopřát jídla ze všech kontinentů – od čerstvých středomořských pokrmů až po domácí nizozemskou klasiku.

Přesuny po letišti AMS

Na letišti Schiphol se všude snadno dostaneš pěšky, protože je tvořené jen jedním terminálem pro osobní dopravu.

Co dělat na letišti AMS

Srdce nakupujícího na letišti Schiphol zaplesá. Najdeš tu hračky, elektroniku, sýry i čokolády. Proč si před odletem nekoupit nějaký luxusní dárek? Jestli máš zájem o kosmetiku, na letišti Amsterdam najdeš zboží od všech tvých oblíbených značek. A jestli chceš kamarádům nebo rodině koupit něco jedinečného a ještě ušetřit na daních, v duty-free shopech na letišti AMS ti určitě něco padne do oka.

Směnárny na letišti Schiphol

Ve směnárně ABN AMRO na letišti Schiphol vyměňují 60 měn. To se hodí každému, kdo chce vyrazit do víru velkoměsta a potřebuje k tomu trochu hotovosti. Výměny hotovosti nad 200 euro jsou bezplatné. Za výměny menších částek se platí malý poplatek, takže jestli se chceš v Amsterdamu chvíli zdržet, radši si vyměň víc peněz.

Hotely na letišti Amsterdam

Z letiště AMS se můžeš svézt Uberem do spousty hotelů v blízkém okolí. Ale jestli se ti nikam jezdit nechce, můžeš se ubytovat v několika hotelech v docházkové vzdálenosti. Ať už přiletíš ve kteroukoli denní dobu, nebo odlétáš brzo ráno, případně pozdě v noci, ve zdejších hotelech se pohodlně vyspíš. Ve spoustě hotelů jsou taky k dispozici prostory pro obchodní cestující.

Zajímavá místa v okolí letiště Schiphol

Pokud na letišti Schiphol čekáš na přípojný let a chceš si ukrátit čas, v centru Amsterdamu toho najdeš spoustu k vidění:

 • Dům Anny Frankové
 • Hlavní náměstí (Dam)
 • Rijksmuseum
 • Královský palác

Další informace o letišti AMS najdeš tady.

Tahle stránka obsahuje informace z cizích webů, které nejsou pod kontrolou Uberu a které můžou být příležitostně upravovány nebo aktualizovány. Veškeré informace na téhle stránce, které s Uberem nebo jeho činností přímo nesouvisejí, jsou jen orientační, takže nemusí být spolehlivé a nelze je vykládat dat, že z nich vyplývají jakékoli výslovné ani nevýslovné záruky. Některé požadavky a funkce se v jednotlivých zemích, oblastech a městech můžou lišit. Sleva platí jenom pro nové uživatele. Promo akce se nedají kombinovat s dalšími nabídkami ani uplatnit na spropitné. Dostupnost je omezená. Nabídka a podmínky se můžou změnit.