Please enable Javascript
Przejdź do głównej zawartości

Drugie szanse

Czy kryminalna przeszłość powinna uniemożliwiać Ci znalezienie zatrudnienia?

Uważamy, że odpowiedź na to pytanie brzmi nie. Ponad 70 mln amerykanów było w przeszłości karanych, co może utrudnić im znalezienie pracy i zarobienie na życie. Uber jest częścią coraz większego ruchu firm i ustawodawców zaangażowanych w dawanie ludziom drugiej szansy.

NASZ WKŁAD

Programy wsparcia w celu przerwania cyklu recydywy

Wspieramy inicjatywy, które pozwalają dać drugą szansę każdemu, kto tego potrzebuje i kto na to zasługuje.

Uber od zawsze mówił „nie” zamykaniu drogi do nowych możliwości

Wielu pracodawców wymaga, by na podaniu o pracę kandydaci wyraźnie określali, czy mają wpis w rejestrze karnym. W przypadku aplikowania na stanowiska w Uberze nie jest to wymagane. W rzeczywistości zachęcamy też inne firmy do dokonania przeglądu ich praktyk zatrudnienia, by ograniczać uprzedzenia i zapewniać w miejscu pracy uczciwe, równe szanse.

Zobowiązaliśmy się również pomóc

W 2016 roku podpisaliśmy – zgodnie z ideą administracji prezydenta Obamy, którą podzieliło ponad 200 innych firm z branży technologicznej, handlu detalicznego, finansowej i spożywczej – oficjalne zobowiązanie znane pod nazwą White House Fair Chance Business Pledge w celu wyeliminowania przeszkód dla osób z przeszłością kryminalną.

Historie

Jeden błąd nie powinien skutkować odbywaniem kary przez całe życie. W Uberze angażujemy się w pracę w ramach naszych społeczności, aby dawać szansę tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczny przejazd przez miasto, czy możliwość opłacenia rachunków pod koniec miesiąca, każdy powinien mieć te same szanse. Na własne oczy widzieliśmy, ile może znaczyć danie komuś szansy i jak może to zmienić życie takiej osoby na lepsze.

Matka, babcia, orędowniczka

Ingrid jest matką i babcią. Odbywała karę więzienia za czyn zabroniony popełniony bez użycia przemocy. Skorzystała z wczesnego zwolnienia i teraz aktywnie wspiera inne osoby z Los Angeles – zarówno kobiety, jak i mężczyzn – które także mają za sobą pobyt w więzieniu. Chce, by oni również mogli zacząć od nowa. Jest także kierowcą współpracującym z Uberem.

„Znalezienie zleceń było bardzo proste, a ponieważ mam dzieci, to zawsze mam coś przy nich do zrobienia, ale jednocześnie mam pewność, że jestem w stanie zapewnić im byt”.

Nowoczesny przedsiębiorca

Darrington jest agentem nieruchomości, a także współpracuje z Uberem jako kierowca. Zrealizował już tysiące przejazdów i stale otrzymuje od pasażerów wysokie oceny. Po odbyciu kary więzienia zdobycie licencji na pracę w nieruchomościach zajęło mu całe lata. Ale Darrington nie jest w tym osamotniony. W całych Stanach Zjednoczony miliony ludzi ledwo wiąże koniec z końcem po spłaceniu swojego długu wobec społeczeństwa za błędy przeszłości. Według badań dowolne skazanie zmniejsza prawdopodobieństwo zdobycia pracy o 50 procent.

"Powinniśmy dawać ludziom drugą szansę, aby mogli udowodnić, na co ich stać."

Wspieranie społeczności

1/3