Please enable Javascript
Ana içeriğe gidin

Uber ile Paris-Orly Havalimanı havalimanında önceden araç rezerve edin

Paris-Orly Havalimanıyolculuğu için Uber’le bugün rezervasyon yaparak planlarınızı tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar istediğiniz günde ve istediğiniz saatte yolculuk talep edin.

Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/09/22.

12:11 AM
open

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Dünyanın her yerinde araç çağırın

Tek bir dokunuşla 600’ü aşkın büyük merkezde havalimanı ulaşımı hizmetlerinden yararlanın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın ayrıntılarla uygulamanız ve sürücü ortağı sizin yerinize ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX Öncelikli Alım

  1-4

  Faster Pickup

 • UberX

  1-4

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Berline

  1-4

  En yüksek puan alan sürücülere sahip üst düzey arabalar

 • Comfort

  1-4

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • Minibüs

  1-6

  High end cars for 6 with top-rated drivers

 • Green

  1-4

  Elektrikli ve hibrid araçlar

1/6

Yolcu alım noktası Paris-Orly Havalimanı (ORY)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir ORY havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

Orly Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları, Paris-Orly Havalimanı adresinde de olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş ORY yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Uber, ORY Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Havalimanlarındaki Uber alım konumları değiştirilebilir, bu yüzden alım konumunuzu bulmak için yolculuk çağrısı yapmadan önce her zaman Uber uygulamasını kontrol edin.

 • Yolculuk çok uzun olmasa da, Orly Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti almak için lütfen Uber tahmini ücret hesaplayıcısına göz atın.

 • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve daha birçok unsura bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

 • Uber’le araç mı sürüyorsunuz?

  Yolcuları alacağınız yerlerden bölgenin kural ve yönetmeliklerine kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinize dair her şeyi öğrenin.

 • Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

  Dünya genelinde 600’ü aşkın havalimanına gidiş-geliş için yolculuk yapın.

1/2

Orly Havalimanı terminalleri

Uber, Paris-Orly Havalimanı (ORY) kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Paris’in yalnızca 19 kilometre (12 mil) güneyinde yer alan Orly Havalimanı, Fransa’daki 2. en yoğun uluslararası yolculuk havalimanıdır. Yine Paris’te yer alan Charles de Gaulle Havalimanı ise ülkenin asıl merkezidir. Ancak Orly, Fransa’daki en yoğun iç hatlar havalimanıdır ve her yıl 32 milyondan fazla yolcu ağırlar. Uber, Orly Havalimanı’na gidiş-geliş yolculuğu yapacak kişilere rahat ve stressiz çözümler sunar. Paris’e yapılacak yolculuklar yaklaşık yarım saat sürer.

ORY terminalleri

Orly Havalimanı’nda 2 terminal bulunur: Batı (Ouest) ve Güney (Sud). Güney Terminali 6 katlıdır ve daha çok kısa mesafeli uçuşlara yönelik çalışır, Batı Terminali ise 3 kattan oluşur ve uzun mesafe uçuşları içindir. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

ORY Batı Terminali

 • Air France
 • British Airways

ORY Güney Terminali

 • Air Algérie
 • Tunisair
 • Zénith Lounge

Paris Orly Havalimanı restoranları

Paris Orly Havalimanı, hem Güney hem de Batı terminalinde kafeler, Fransız restoranları ve çok daha fazla seçenek sunar. Restoranların çoğu güvenlikten önce yer alır, bu sayede uçuştan önce yararlanabileceğiniz birçok seçenek vardır. Ayrıca her iki terminalin duty free alışveriş alanlarında da daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

ORY içinde ulaşım

Bir terminalden diğerine ücretsiz Orlyval otomatik shuttle servislerini kullanarak geçebilirsiniz, bu shuttle’lar ayrıca Antony RER istasyonuna da bağlanarak Paris Metrosu’na doğrudan bir ulaşım sağlar. Terminaller arasında Orlyval ile yolculuk yapmak yaklaşık olarak bir dakika sürer ve Metro, 6 dakikada bir kalkar. Ayrıca otoparkları ve iki terminali birbirine bağlayan 9 dakikada bir kalkacak şekilde planlanmış bir otopark shuttle servisi de vardır.

ORY’de neler yapabilirsiniz?

Paris-Orly Havalimanı’nın her iki terminalinin duty free alışveriş alanlarında bulunan çeşitli lüks mağazalarda, tam da Paris’ten bekleneceği üzere, birçok pahalı ve kaliteli marka ürünler vardır. Çocuklar, Güney Terminali ve Batı Terminali’nde Salon 1’de yer alan uluslararası biniş salonlarındaki Gulli bölgesi de denen çocuk oyun alanlarına bayılacaklar. Bu oyun alanları, uzun bir uçuştan önce çocukların enerjilerini atmaları için harikadır. Batı Terminali’nde ayrıca birçok havayolu şirketinin havalimanı lounge salonları bulunur. Burada uçuştan önce dinlenebilir veya bilardo masası, pinball ya da diğer eğlence seçenekleri olan oyun odasından yararlanabilirsiniz.

ORY’nin yakınlarındaki oteller

Orly Havalimanı bölgesinde üç otel bulunur, ancak yakınlardaki Rungis ve Athis-Mons banliyölerine giderseniz daha fazla otel bulabilirsiniz. Otellerin çoğu işle ilgili imkanlar sağlar. Ayrıca yolculuk için vaktiniz varsa Orlyval ile ulaşabileceğiniz demiryolu hattı üzerinden, Paris’in merkezine erişim sağlayabilirsiniz.

Orly Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

Tam da Paris’te yer alan bir havalimanından bekleyeceğiniz gibi havalimanının yakınlarında gezip görebileceğiniz birçok yer vardır:

 • Catacombes de Paris
 • Fort de Sucy, Sucy-en-Brie
 • The François-Mitterrand Library
 • Musée d’Orsay
 • Tour Montparnasse

Paris-Orly Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, belirli aralıklarla değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alıp doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve asla açık veya örtülü bir garanti oluşturacak şekilde yorumlanmamalı, değerlendirilmemeli veya bir garantiye dayanak olarak kabul edilmemelidir. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Sınırlı sayıda sunulur. Hem teklifte hem de hüküm ve koşullarda değişiklik yapılabilir.