Please enable Javascript
Ana içeriğe gidin

Uber ile İstanbul Uluslararası Havalimanı havalimanında önceden araç rezerve edin

İstanbul Uluslararası Havalimanı yolculuğu için Uber’le bugün rezervasyon yaparak planlarınızı tamamlayın. Uçuşunuzdan 90 gün öncesine kadar istediğiniz günde ve istediğiniz saatte yolculuk talep edin.

Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/10/01.

4:37 AM
open

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Dünyanın her yerinde araç çağırın

Bir dokunuşla 700’ü aşkın büyük merkezde havalimanı ulaşımı hizmetlerinden yararlanın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın ayrıntılarla uygulamanız ve sürücü ortağı sizin yerinize ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • Kurye

  1-4

  Paket gönderme ve alma

 • Geniş Taksi

  1-8

  Taksi tarifeli ürünlerde nihai fiyat taksimetre ile hesaplanmaktadır

 • Sarı Taksi

  1-4

  Taksi tarifeli ürünlerde nihai fiyat taksimetre ile hesaplanmaktadır

 • CloneTaxiYellow

  1-4

  Taksi tarifeli ürünlerde nihai fiyat taksimetre ile hesaplanmaktadır

 • Turkuaz Taksi

  1-4

  Taksi tarifeli ürünlerde nihai fiyat taksimetre ile hesaplanmaktadır

1/5

Yolcu alım noktası İstanbul Uluslararası Havalimanı (IST)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir IST havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

İstanbul Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları, İstanbul Uluslararası Havalimanı adresinde de olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş IST yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Uber, İstanbul Havalimanı’nda hizmetinizde. Bu sayede, istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

 • Yolculuk çok uzun olmasa da, İstanbul Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti için lütfen Uber ücret hesaplayıcısına göz atın.

 • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve daha birçok unsura bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

 • Uber’le araç mı sürüyorsunuz?

  Yolcuları alacağınız yerlerden bölgenin kural ve yönetmeliklerine kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinize dair her şeyi öğrenin.

 • Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

  Dünya genelinde 700’ü aşkın havalimanına gidiş-geliş yolculuğu yapın.

1/2

İstanbul Uluslararası Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Uber, İstanbul Havalimanı’ndan kalkan veya inen uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Toplam yolcu sayısı itibariyle Türkiye’nin en büyük havalimanı olan IST, sunduğu aktarmasız destinasyonlar bakımından da dünyanın en büyük ikinci havalimanıdır. İstanbul şehir merkezine araçla yaklaşık 40 dakika uzaklıkta olan IST Havalimanı, İstanbul varışlı ve kalkışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz en iyi seçenektir. Aracı olmayan yolcular, Istanbul Uluslararası Havalimanı’na metro, otobüs, servis veya Uber ile kolaylıkla ulaşabilir.

İstanbul Havalimanı terminalleri

İstanbul Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlar olmak üzere 2 yolcu terminali vardır. Tahmin edebileceğiniz üzere iç hatlar terminalinden Türkiye içi uçuşlar, dış hatlar terminalinden ise uluslararası ve kıtalararası uçuşlar yapılır. Her iki terminal birbiriyle bağlantılı olduğundan, aynı boyuttaki bazı diğer havalimanlarının aksine İstanbul Uluslararası Havalimanı’ndan iç hat uçuşlarına daha kolay aktarma yapabilirsiniz. Her iki terminalde de wi-fi bağlantısına erişebilir, terminallerin her köşesinde şarj istasyonları bulabilirsiniz.

İç Hatlar terminali

 • Türk Hava Yolları
 • Primeclass Lounge

Dış Hatlar terminali

 • Air France
 • Emirates
 • Kıtalararası ve uluslararası diğer uçuşlar
 • HSBC Premier Lounge

İstanbul Havalimanı’nda yemek

IST Havalimanı’nda taze, geleneksel Türk mutfağı lezzetlerinden fast food zincirlerine kadar keşfedebileceğiniz pek çok restoran bulunmaktadır. İster açık büfe yemeklerin tadını çıkarın ister ayak üstü bir şeyler de atıştırın, her damak tadına uygun farklı lezzetlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı içinde ulaşım

İç ve dış hatlar terminalleri birbirine çok yakın olduğundan terminaller arasında dilediğiniz yere yürüyerek ulaşabilir, aceleniz varsa terminaller arasındaki bağlantılara yerleştirilen yürüyen bantları kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nda yapılacak şeyler

Büyük duty free mağazasından baharat, züccaciye ve takı gibi geleneksel Türk ürünleri sunan Old Bazaar’a kadar değişik seçenekler sunan muhteşem alışveriş bölümlerini dolaşmak İstanbul Havalimanı’nda yapabileceğiniz en eğlenceli şeydir. Alkollü içecekler, kozmetik, parfümler ve şekerlemelerden oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunan Istanbul Havalimanı’ndaki duty free mağazaları, arkadaşlarınıza veya ailenize hediye almak için idealdir. Uçuşunuzdan önce rahatlamak için spa ve masaj olanaklarından yararlanabilir, premier lounge’lardaki duşları kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı yakınındaki oteller

Şehre sabahın erken saatlerinde ulaşan konukların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerin biri İstanbul Uluslararası Havalimanı içerisinde diğerleri de bunun hemen yakınlarında bulunmaktadır. Oteller, her otelde olduğu gibi iş için kullanabileceğiniz toplantı odaları, restoranlar ve spor salonları sunar. Ancak yine de otellerin kendi internet sitelerini ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin sunulup sunulmadığına göz atabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı yakınında görülecek yerler

IST’nin çevresinde, İstanbul’daki bir havalimanından bekleyebileceğiniz üzere birçok tarihî mekân bulunur:

 • Sultanahmet Camii
 • Galata Kulesi
 • Kapalı Çarşı
 • Ayasofya
 • Topkapı Sarayı

İstanbul Uluslararası Havalimanı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, belirli aralıklarla değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alıp doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve asla açık veya örtülü bir garanti oluşturacak şekilde yorumlanmamalı, değerlendirilmemeli veya bir garantiye dayanak olarak kabul edilmemelidir. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir.