Please enable Javascript
Ana içeriğe gidin

Uber ile Cenevre Uluslararası Havalimanı havalimanında önceden araç rezerve edin

Cenevre Uluslararası Havalimanı yolculuğu için Uber’le bugün rezervasyon yaparak planlarınızı tamamlayın. Uçuşunuzdan 90 gün öncesine kadar istediğiniz günde ve istediğiniz saatte yolculuk talep edin.

Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/09/30.

5:50 AM
open

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Dünyanın her yerinde araç çağırın

Bir dokunuşla 700’ü aşkın büyük merkezde havalimanı ulaşımı hizmetlerinden yararlanın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın ayrıntılarla uygulamanız ve sürücü ortağı sizin yerinize ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • Uber Pet

  1-4

  Ride with your pet

 • UberX

  1-4

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Black

  1-4

  High end cars

 • Konfor Elektrikli

  1-4

  Electric cars with extra legroom

 • Comfort

  1-4

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • Taksi

  1-4

  Tek bir düğmeye dokunarak yerel taksilere ulaşın

 • Minibüs

  1-6

  High end cars for 6

 • Green

  1-4

  Elektrikli ve hibrid araçlar

1/8

Yolcu alım noktası Cenevre Uluslararası Havalimanı (GVA)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir GVA havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

Cenevre Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları, Cenevre Uluslararası Havalimanı adresinde de olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş GVA yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Uber, Cenevre Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

 • Yolculuk çok uzun olmasa da, Cenevre Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti almak için lütfen Uber tahmini ücret hesaplayıcısına göz atın.

 • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve daha birçok unsura bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

 • Uber’le araç mı sürüyorsunuz?

  Yolcuları alacağınız yerlerden bölgenin kural ve yönetmeliklerine kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinize dair her şeyi öğrenin.

 • Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

  Dünya genelinde 700’ü aşkın havalimanına gidiş-geliş yolculuğu yapın.

1/2

Cenevre Havalimanı terminallerinde yapabileceklerinizi keşfedin

Uber, Cenevre Havalimanı kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Her yıl 17 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan Cenevre Havalimanı, İsviçre’nin en yoğun havalimanlarından biridir.

Büyük Avrupa operatörlerinin çoğunluğu burada hizmet verir ve Cenevre’ye, çevresindeki metropolitan bölgesine ve birçok Fransız ve İsviçre kayak merkezi ve dağ evine yurtdışından en kolay erişimi sağlar. Ayrıca Cenevre Uluslararası Havalimanı, Cenevre şehir merkezinin 4 kilometre (2,5 mil) kuzeybatısında yer alır. Bu sayede havalimanına toplu taşıma, havalimanı shuttle servisi, araba veya Uber’le kolayca erişebilirsiniz. Otobüs yolculuğu trafiğe bağlı olarak yaklaşık 20 dakika sürer, havalimanına şehir merkezinden trenle 6 dakikalık kısa bir yolculukla da ulaşabilirsiniz.

GVA terminalleri

Cenevre Havalimanı 2 ana yolcu terminaliyle hizmet verir: Terminal 1 ve Terminal 2. Havalimanının ilk terminali olan Terminal 2, yalnızca kış aylarında kiralama sezonunda kullanıldığı için Terminal 1 çok daha sık kullanılır. Bu yüzden Terminal 2’de Terminal 1’e göre çok daha az kolaylık sunulur, ancak havalimanının tren istasyonu da Terminal 2’de bulunur. Terminal 1, 5 bölüme ayrılmıştır: A, B, C, D ve F.

GVA restoranları

Cenevre Havalimanı’nda bistrolar ve lüks yemek seçeneklerinden bar ve çay salonlarına kadar çeşitli restoranlar vardır. Aradığınız ister dünya mutfağından ister yerel yemekler olsun, Cenevre Havalimanı’nda her damak tadına uygun bir seçenek bulunur.

GVA içinde ulaşım

Havalimanının, ana havalimanından ayrı olan Terminal 2 dışındaki büyük bir kısmına yürüyerek ulaşabilirsiniz. 2 terminal arasındaki bağlantı gerekli olduğunda otobüslerle sağlanır.

GVA’da neler yapabilirsiniz?

Cenevre Havalimanı’nda alışveriş için birçok yerel ve uluslararası markanın yanı sıra standart duty free mağazaları gibi çeşitli seçenekler vardır. Ayrıca müşterilerin yararlanabileceği, lounge erişimi ve güvenlikten geçişlerde yardım sağlayan 2 VIP hizmeti de bulunur. Havalimanında yer alan meditasyon odası ve duş alanıyla çeşitli sağlık hizmetleri de mevcuttur. Yolcular ayrıca 2 adet çocuk oyun alanı, çalışma alanları ve toplantı odalarından da yararlanabilir.

GVA’daki döviz büroları

Havalimanında hem geliş hem de gidiş alanlarında birkaç döviz bürosu bulunur. Havalimanında ayrıca birkaç farklı para biriminden para çekebileceğiniz ATM’ler vardır.

GVA’nın yakınlarındaki oteller

Cenevre Havalimanı’nın hemen yakınında yaklaşık 10 otel vardır. Bu oteller aktarmalı uçuşlar arasında kısa bir süre bekleyecek veya günün geç saatlerinde gelen yolcular için bir konaklama imkanı sunmaktadır. Cenevre şehir merkezinde tüm bütçelere hitap eden farklı otel seçenekleri bulabilirsiniz. Ayrıca Fransa veya İsviçre’de olması fark etmeksizin, bölgedeki birçok kayak merkezi ve dağ evine ulaşım seçenekleri vardır.

GVA yakınlarında gezilecek yerler

 • Jet d’Eau (Fıskiye)
 • Cenevre Gölü
 • Mont Salève
 • Tarihi Şehir Merkezi
 • Saint Pierre Katedrali (St. Peter Katedrali)

GVA Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, belirli aralıklarla değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alıp doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve asla açık veya örtülü bir garanti oluşturacak şekilde yorumlanmamalı, değerlendirilmemeli veya bir garantiye dayanak olarak kabul edilmemelidir. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir.