Przejdź do głównej zawartości

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu (wro)

Szukasz alternatywy dla tradycyjnej taksówki lub autobusu z lotniska Port lotniczy we Wrocławiu? Czy podróżujesz z lotniska we Wrocławiu do miasta, czy w drugą stronę, Uber Ci pomoże – naszą aplikację już znasz. Jednym kliknięciem zamów przejazd na lotnisko WRO i z powrotem.

Graniczna Street 190, Wrocław, Lower Silesia, 54-530, Poland
+48 71-358-13-81

Zarezerwuj z wyprzedzeniem przejazd z Uberem z lotniska Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

Dopnij swoje plany na ostatni guzik i zarezerwuj przejazd z Uberem na lotnisko Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu - rezerwacji możesz dokonać nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem, w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie
Miejsce docelowe
Wybierz datę i godzinę

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/08/09.

Usługa rezerwacji może nie być dostępna w Twoim miejscu odbioru

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Kliknij przycisk, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zadbają o szczegóły, dlatego poruszanie się po obcym mieście to już nie Twoje zmartwienie.

Dzięki platformie Uber poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w Twojej nowej lokalizacji.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • Uber Pets

  Affordable rides for you and your pets

 • Green

  Pojazdy elektryczne i hybrydowe

 • Uber dla Ukrainy

  Opłata za przejazd Uber dla Ukrainy jest o 5 zł wyższa w porównaniu do przejazdu UberX zamówionego w tym samym czasie na tej samej trasie. Kwota 5 zł doliczona do przejazdu Uber dla Ukrainy nie jest częścią opłaty, ale stanowi kwotę, którą Uber B.V. zbiera dla Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego.

 • UberX

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

1/6

Odbiór z: Port lotniczy we Wrocławiu (WRO)

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację Uber i zamów przejazd do miejsca docelowego. Wybierz opcję transportu z lotniska WRO odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru na lotnisku Port lotniczy we Wrocławiu znajdziesz w aplikacji. Miejsca odbioru mogą różnić się w zależności od terminalu. Informacje o oznaczeniach miejsc odbioru dla wspólnych przejazdów znajdziesz też przy Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru na lotnisku WRO zgodnie ze wskazówkami w aplikacji. Zwróć uwagę, że to miejsce nie zawsze będzie się znajdowało obok najbliższego wyjścia. Imię i nazwisko Twojego kierowcy, numer rejestracyjny i kolor samochodu będą widoczne w aplikacji. Zanim rozpoczniesz przejazd, sprawdź, czy wszystko się zgadza. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Port lotniczy WRO – wskazówki

Parkowanie na lotnisku we Wrocławiu

Pasażerowie lotniska mogą skorzystać z wielu parkingów, w tym parkingów VIP, miejsc odbioru i stref docelowych, a także z parkingów długoterminowych.

Lotnisko WRO – wymiana walut

Podróżujący mogą skorzystać z jednego z wielu bankomatów lub wymienić walutę w punktach wymiany walut znajdujących się w ogólnodostępnym obszarze, obszarze odbioru bagażu i na poziomie 0 portu lotniczego we Wrocławiu.

Ułatwienia dostępu w porcie lotniczym we Wrocławiu

Port lotniczy we Wrocławiu jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych; posiada na przykład interkomy. Pasażerowie mogą liczyć na pomoc podczas odpraw, korzystać z poczekalni z możliwością rezerwacji miejsc i łazienek zaadaptowanych dla osób z ograniczoną mobilnością. Zalecamy zwrócenie się o specjalną pomoc co najmniej 48 godzin przed lotem.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Tak, pasażerowie mogą zamówić przejazd, gdy są gotowi do wyjścia z terminalu lotniska.

 • Wyjdź na poziomie głównym. Miejsca odbioru mogą się zmienić, więc sprawdź w aplikacji Uber, czy czekasz we właściwym miejscu.

 • Stawki za przejazdy z portu lotniczego we Wrocławiu mogą różnić się w zależności od miejsca docelowego, pory dnia i liczby dostępnych kierowców. Możesz skorzystać z kalkulatora opłat Ubera, aby sprawdzić szacunkową cenę za podróż.

 • Czasy odbioru mogą różnić się w zależności od liczby klientów, natężenia ruchu, liczby dostępnych kierowców i innych czynników zewnętrznych. Sprawdź czas odbioru i potwierdź go w aplikacji Uber po zamówieniu przejazdu.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Lotnisko WRO – informacje dla odwiedzających

Podróżujący na lotnisko we Wrocławiu lub wracający z niego mogą liczyć na Ubera. Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu znajduje się około 12 kilometrów na południowy zachód od centrum miasta. To idealna lokalizacja dla pasażerów chcących zwiedzić zabytki Śląska. W ostatnich latach ruch pasażerski na lotnisku znacznie wzrósł. Obecnie przepustowość lotniska wynosi około czterech milionów pasażerów rocznie, a w planach jest jej zwiększenie do siedmiu milionów.

Terminal lotniska WRO – informacje ogólne

Lotnisko we Wrocławiu ma jeden terminal pasażerski. Na parterze znajduje się hala odlotów i przylotów, a także strefa odbioru bagażu, stoiska informacyjne i wypożyczalni samochodów. Poziom pierwszy jest przeznaczony na odloty i można z niego przejść do hali odlotów. Na poziomie drugim znajdują się dobrze wyposażone pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi, a także restauracje i punkt obserwacyjny.

Sklepy na lotnisku we Wrocławiu

Na lotnisku we Wrocławiu sklepy wolnocłowe znajdują się w hali odlotów międzynarodowych. Pasażerowie mogą w nich kupić luksusowe, przecenione towary. Jeśli szukasz czegoś bardziej tradycyjnego, możesz zrobić zakupy w jednym z małych sklepów z pamiątkami albo sklepie spożywczym z przekąskami oraz zimnymi i ciepłymi napojami. Na lotnisku każdy kupi to, czego potrzebuje, na przykład pamiątki, czy drobiazgi niezbędne w podróży.

Poczekalnia na lotnisku we Wrocławiu

W strefie operacyjnej lotniska znajduje się luksusowa poczekalnia. Pasażerowie, którzy chcą z niej skorzystać muszą zapłacić przy wejściu lub należeć do specjalnych programów członkowskich związanych z poczekalniami. To dobre miejsce do pracy i relaksu przed lotem. W poczekalni jest wiele dobrze wyposażonych miejsc pracy. Podczas oczekiwania na lot możesz również spróbować wielu ciepłych i zimnych przekąsek.

Hotele na lotnisku we Wrocławiu

Jeśli szukasz noclegu na jeden lub kilka dni, w pobliżu lotniska we Wrocławiu znajdziesz wiele hoteli. Najbliższy hotel znajduje się około pięciu minut od lotniska i można do niego dojechać wahadłowym transportem lotniskowym. Aby dojechać do innych hoteli zlokalizowanych bliżej centrum, możesz zamówić przejazd z Uberem.

Restauracje na lotnisku we Wrocławiu

Na lotnisku we Wrocławiu jest wiele miejsc, w których można zjeść i napić się oraz spróbować polskich specjałów, a także międzynarodowe sieci, na przykład Costa Coffee.

Atrakcje na lotnisku WRO

Jeśli chcesz, by dzieciaki wyszalały się przed lotem, zabierz je do strefy zabaw znajdującej się w strefie operacyjnej terminalu. Dzieci może zainteresować obserwowanie startu i lądowania samolotów z punktu obserwacyjnego na poziomie drugim terminalu.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska WRO

Przez Wrocław przepływa Odra, a ponadto w mieście znajduje się wiele zabytków pochodzących nawet ze średniowiecza. W pobliżu lotniska znajdują się takie perełki kultury jak:

 • Hala Stulecia,
 • historyczne centrum miasta,
 • Ostrów Tumski,
 • Panorama Racławicka,
 • rynek,
 • ratusz.

Więcej informacji na temat portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu znajdziesztutaj.

Facebook
Instagram
Twitter

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.