Przejdź do głównej zawartości

Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu (WRO)

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z portu lotniczego we Wrocławiu do centrum Wrocławia, czy w odwrotnym kierunku, możesz liczyć na Ubera.

Graniczna Street 190, Wrocław, Lower Silesia, 54-530, Poland
+48 71-358-13-81

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Tap a button and get airport transportation at more than 500 major hubs.

Podróżuj jak u siebie

Let the app and your driver handle the details, so you don’t have to navigate an unfamiliar city.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Find your favorite features, including real-time pricing and cash-free payment, even if you’re in a new place.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • UberX

  1-4

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  1-4

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  1-3

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

1/3

Jak zamówić przejazd z Uberem z Portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu?

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru znajdziesz w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Go to your assigned pickup location as specified by the app. Please note, this location may not always be at your nearest exit. If you can’t find your driver, contact them through the app.

Port lotniczy WRO – wskazówki

Parkowanie na lotnisku we Wrocławiu

Pasażerowie lotniska mogą skorzystać z wielu parkingów, w tym parkingów VIP, miejsc odbioru i stref docelowych, a także z parkingów długoterminowych.

Lotnisko WRO – wymiana walut

Podróżujący mogą skorzystać z jednego z wielu bankomatów lub wymienić walutę w punktach wymiany walut znajdujących się w ogólnodostępnym obszarze, obszarze odbioru bagażu i na poziomie 0 portu lotniczego we Wrocławiu.

Ułatwienia dostępu w porcie lotniczym we Wrocławiu

Port lotniczy we Wrocławiu jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych; posiada na przykład interkomy. Pasażerowie mogą liczyć na pomoc podczas odpraw, korzystać z poczekalni z możliwością rezerwacji miejsc i łazienek zaadaptowanych dla osób z ograniczoną mobilnością. Zalecamy zwrócenie się o specjalną pomoc co najmniej 48 godzin przed lotem.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Tak, pasażerowie mogą zamówić przejazd, gdy są gotowi do wyjścia z terminalu lotniska.

 • Wyjdź na poziomie głównym. Miejsca odbioru mogą się zmienić, więc sprawdź w aplikacji Uber, czy czekasz we właściwym miejscu.

 • Stawki za przejazdy z portu lotniczego we Wrocławiu mogą różnić się w zależności od miejsca docelowego, pory dnia i liczby dostępnych kierowców. Możesz skorzystać z kalkulatora opłat Ubera, aby sprawdzić szacunkową cenę za podróż.

 • Czasy odbioru mogą różnić się w zależności od liczby klientów, natężenia ruchu, liczby dostępnych kierowców i innych czynników zewnętrznych. Sprawdź czas odbioru i potwierdź go w aplikacji Uber po zamówieniu przejazdu.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Lotnisko WRO – informacje dla odwiedzających

Podróżujący na lotnisko we Wrocławiu lub wracający z niego mogą liczyć na Ubera. Port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu znajduje się około 12 kilometrów na południowy zachód od centrum miasta. To idealna lokalizacja dla pasażerów chcących zwiedzić zabytki Śląska. W ostatnich latach ruch pasażerski na lotnisku znacznie wzrósł. Obecnie przepustowość lotniska wynosi około czterech milionów pasażerów rocznie, a w planach jest jej zwiększenie do siedmiu milionów.

Terminal lotniska WRO – informacje ogólne

Lotnisko we Wrocławiu ma jeden terminal pasażerski. Na parterze znajduje się hala odlotów i przylotów, a także strefa odbioru bagażu, stoiska informacyjne i wypożyczalni samochodów. Poziom pierwszy jest przeznaczony na odloty i można z niego przejść do hali odlotów. Na poziomie drugim znajdują się dobrze wyposażone pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi, a także restauracje i punkt obserwacyjny.

Sklepy na lotnisku we Wrocławiu

Na lotnisku we Wrocławiu sklepy wolnocłowe znajdują się w hali odlotów międzynarodowych. Pasażerowie mogą w nich kupić luksusowe, przecenione towary. Jeśli szukasz czegoś bardziej tradycyjnego, możesz zrobić zakupy w jednym z małych sklepów z pamiątkami albo sklepie spożywczym z przekąskami oraz zimnymi i ciepłymi napojami. Na lotnisku każdy kupi to, czego potrzebuje, na przykład pamiątki, czy drobiazgi niezbędne w podróży.

Poczekalnia na lotnisku we Wrocławiu

W strefie operacyjnej lotniska znajduje się luksusowa poczekalnia. Pasażerowie, którzy chcą z niej skorzystać muszą zapłacić przy wejściu lub należeć do specjalnych programów członkowskich związanych z poczekalniami. To dobre miejsce do pracy i relaksu przed lotem. W poczekalni jest wiele dobrze wyposażonych miejsc pracy. Podczas oczekiwania na lot możesz również spróbować wielu ciepłych i zimnych przekąsek.

Hotele na lotnisku we Wrocławiu

Jeśli szukasz noclegu na jeden lub kilka dni, w pobliżu lotniska we Wrocławiu znajdziesz wiele hoteli. Najbliższy hotel znajduje się około pięciu minut od lotniska i można do niego dojechać wahadłowym transportem lotniskowym. Aby dojechać do innych hoteli zlokalizowanych bliżej centrum, możesz zamówić przejazd z Uberem.

Restauracje na lotnisku we Wrocławiu

Na lotnisku we Wrocławiu jest wiele miejsc, w których można zjeść i napić się oraz spróbować polskich specjałów, a także międzynarodowe sieci, na przykład Costa Coffee.

Atrakcje na lotnisku WRO

Jeśli chcesz, by dzieciaki wyszalały się przed lotem, zabierz je do strefy zabaw znajdującej się w strefie operacyjnej terminalu. Dzieci może zainteresować obserwowanie startu i lądowania samolotów z punktu obserwacyjnego na poziomie drugim terminalu.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska WRO

Przez Wrocław przepływa Odra, a ponadto w mieście znajduje się wiele zabytków pochodzących nawet ze średniowiecza. W pobliżu lotniska znajdują się takie perełki kultury jak:

 • Hala Stulecia,
 • historyczne centrum miasta,
 • Ostrów Tumski,
 • Panorama Racławicka,
 • rynek,
 • ratusz.

Więcej informacji na temat portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu znajdziesztutaj.

Facebook
Instagram
Twitter

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.