Przejdź do głównej zawartości

Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW)

Niezależnie od tego, czy udajesz się z lotniska Chopina w Warszawie do centrum stolicy, czy z obrzeży miasta na lotnisko, Uber pomoże Ci bezproblemowo dostać się do celu.

Żwirki i Wigury 1, 00-001 Warszawa, Poland
+48 22-650-42-20

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Tap a button and get airport transportation at more than 500 major hubs.

Podróżuj jak u siebie

Let the app and your driver handle the details, so you don’t have to navigate an unfamiliar city.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Find your favorite features, including real-time pricing and cash-free payment, even if you’re in a new place.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • UberX

  1-4

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  1-4

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  1-3

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

 • Van

  1-6

  Wygodne przejazdy w przestronnych samochodach

 • Black

  1-4

  Przejazdy premium w luksusowych samochodach

1/5

Jak zamówić przejazd z Uberem z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie?

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru znajdziesz w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Go to your assigned pickup location as specified by the app. Please note, this location may not always be at your nearest exit. If you can’t find your driver, contact them through the app.

Lotnisko WAW – wskazówki

Przechowywanie bagażu na lotnisku w Warszawie

W hali przylotów w terminalu A za drobną opłatą są dostępne szafki na bagaż, jednak należy pamiętać, że nie można przechowywać w nich sprzętu elektronicznego, wartościowych przedmiotów ani przedmiotów łatwopalnych.

Parkowanie na lotnisku w Warszawie

Na lotnisku Chopina znajdują się trzy parkingi z dużą liczbą miejsc parkingowych, a także strefa „całuj i jedź”.

Lotnisko w Warszawie – wymiana walut

Na lotnisku w Warszawie jest wiele punktów wymiany walut, a banki i kantory są dostępne zarówno w hali przylotów, jak i odlotów.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Uber działa na lotnisku w Warszawie przez cały rok, o każdej porze dnia. Pobierz aplikację, aby zamówić przejazd z lotniska.

 • Miejsca odbioru mogą się zmienić, dlatego należy sprawdzić miejsce odbioru w aplikacji, aby stawić się we właściwym miejscu.

 • Stawki za przejazdy będą różniły się w zależności od odległości przejazdu, pory dnia, liczby dostępnych kierowców i innych czynników zewnętrznych. Zalecamy skorzystanie z kalkulatora opłat Ubera przed zamówieniem przejazdu, aby sprawdzić szacunkowy koszt podróży.

 • Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Lotnisko WAW – informacje dla odwiedzających

Podróżni mogą bez problemu dostać się na lotnisko w stolicy, albo z niego wrócić z Uberem. Lotnisko Chopina w Warszawie znajduje się około dziewięć kilometrów od centrum miasta, dlatego wygodnie jest wybrać się stamtąd na zwiedzanie kulturalnych perełek Polski.

Terminale lotniska w Warszawie

Lotnisko w Warszawie ma dwa terminale: terminal A i terminal lotnictwa ogólnego. Z terminalu lotnictwa ogólnego odlatują samoloty inne niż czarterowe i regularnych linii lotniczych, a także powietrzne taksówki i karetki oraz helikoptery.

Hotele w pobliżu lotniska Chopina w Warszawie

W okolicy lotniska WAW jest wiele hoteli. Zarezerwuj w jednym z nich nocleg, jeśli lądujesz późno w nocy lub chcesz odpocząć podczas długiej przesiadki. Jeśli wolisz nocować nieco dalej od terminalu, w okolicy centrum i pobliskich dzielnicach znajdziesz wiele droższych hoteli i tańszych noclegów. Aby dotrzeć do nich, możesz zamówić przejazd z Uberem.

Restauracje na lotnisku Chopina w Warszawie

Na lotnisku Chopina w Warszawie znajduje się wiele restauracji. Lokale popularnych sieci otwarte są przez całą dobę, aby podróżni przebywający na lotnisku w nocy lub rano mogli się posilić. Kawiarnie i restauracje oferują różnorodne posiłki kuchni międzynarodowej, a także lokalne specjały. Większość restauracji ma specjalne menu dla dzieci.

Sklepy na lotnisku Chopina w Warszawie

Godziny otwarcia sklepów bezcłowych zależą od rozkładu lotów. Na lotnisku jest wiele mniejszych sklepów. Te sklepy są otwarte przez całą dobę, na wypadek, gdyby któryś z podróżnych potrzebował coś kupić nawet późno w nocy. W sklepach można znaleźć szeroki wachlarz produktów, począwszy od prezentów i pamiątek, przez biżuterię i zegarki, a skończywszy na produktach regionalnych i perfumach.

Atrakcje na lotnisku WAW

Z punktów obserwacyjnych podróżni mogą obserwować start i lądowanie samolotów. Z oszklonego i zadaszonego tarasu świetnie widać pasy startowe. Jeśli podróżujesz z dziećmi, możesz zabrać je do trzech stref zabawy dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Są tam dostępne m.in miękkie dywany, miniaturowe domki, ślizgawki oraz huśtawki.

Poczekalnie na lotnisku Chopina w Warszawie

Na lotnisku Chopina w Warszawie znajduje się pięć luksusowych poczekalni, w których podróżni mogą się odprężyć: Bolero, Fantazja, Mazurek, Polonez i Preludium. Zostały nazwane od nazw utworów Chopina, a lotnisku nadano nazwę na cześć pianisty. W każdej poczekalni są najnowsze numery gazet i czasopism. Dostępne są również ciepłe i zimne posiłki, a także napoje alkoholowe. Do poczekalni mają wstęp podróżujący klasą biznesową, a także członkowie niektórych programów lojalnościowych.

Ciekawe miejsca w pobliżu

W stolicy Polski jest wiele unikatowych budynków w różnych stylach architektonicznych, które świadczą o historii miasta. Podróżnym nie zabraknie miejsc do zwiedzania: w stolicy jest wiele do zobaczenia, począwszy od budynków z czasów sowieckich po gotyckie katedry. W pobliżu lotniska Chopina w Warszawie znajdują się:

 • muzeum historii Żydów,
 • Łazienki Królewskie,
 • Stare Miasto,
 • Zamek Królewski,
 • centrum nauki,
 • muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji o lotnisku Chopina w Warszawie znajdziesz tutaj.

Facebook
Twitter

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.