Skip to main content

Lotnisko Chopina w Warszawie (waw)

Niezależnie od tego, czy udajesz się z lotniska Chopina w Warszawie do centrum stolicy, czy z obrzeży miasta na lotnisko, Uber pomoże Ci bezproblemowo dostać się do celu.

Żwirki i Wigury 1, 00-001 Warszawa, Poland
+48 22-650-42-20

Reserve a ride with Uber in advance at Lotnisko Chopina w Warszawie

Complete your plans today by reserving a ride with Uber to Lotnisko Chopina w Warszawie. Request a ride up to 30 days before your flight, at any time and on any day of the year.
Destination
Choose date and time

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/08/04.

Reserve may not be available for your pickup location

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Dotknij przycisku, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zajmą się szczegółami, dlatego poruszanie się po obcym mieście nie będzie Twoim zmartwieniem.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w nowej lokalizacji.

Ways to ride in the area

 • Connect

  1-4

  Send or receive packages

 • UberX

  1-4

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  1-4

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  1-3

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

 • Van

  1-6

  Wygodne przejazdy w przestronnych samochodach

 • Black

  1-4

  Przejazdy premium w luksusowych samochodach

1/6

Jak zamówić przejazd z Uberem z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie?

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru znajdziesz w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru zgodnie ze wskazówkami aplikacji. Pamiętaj, że to miejsce nie zawsze znajduje się przy najbliższym wyjściu. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Lotnisko WAW – wskazówki

Przechowywanie bagażu na lotnisku w Warszawie

W hali przylotów w terminalu A za drobną opłatą są dostępne szafki na bagaż, jednak należy pamiętać, że nie można przechowywać w nich sprzętu elektronicznego, wartościowych przedmiotów ani przedmiotów łatwopalnych.

Parkowanie na lotnisku w Warszawie

Na lotnisku Chopina znajdują się trzy parkingi z dużą liczbą miejsc parkingowych, a także strefa „całuj i jedź”.

Lotnisko w Warszawie – wymiana walut

Na lotnisku w Warszawie jest wiele punktów wymiany walut, a banki i kantory są dostępne zarówno w hali przylotów, jak i odlotów.

Top questions from riders

 • Uber działa na lotnisku w Warszawie przez cały rok, o każdej porze dnia. Pobierz aplikację, aby zamówić przejazd z lotniska.

 • Miejsca odbioru mogą się zmienić, dlatego należy sprawdzić miejsce odbioru w aplikacji, aby stawić się we właściwym miejscu.

 • Stawki za przejazdy będą różniły się w zależności od odległości przejazdu, pory dnia, liczby dostępnych kierowców i innych czynników zewnętrznych. Zalecamy skorzystanie z kalkulatora opłat Ubera przed zamówieniem przejazdu, aby sprawdzić szacunkowy koszt podróży.

 • Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

More information

Driving with Uber?

From where to pick up riders to following local rules and regulations, find out how to make your airport trips better.

Going to a different airport?

Get dropped off and picked up from more than 600 airports around the world.

Lotnisko WAW – informacje dla odwiedzających

Podróżni mogą bez problemu dostać się na lotnisko w stolicy, albo z niego wrócić z Uberem. Lotnisko Chopina w Warszawie znajduje się około dziewięć kilometrów od centrum miasta, dlatego wygodnie jest wybrać się stamtąd na zwiedzanie kulturalnych perełek Polski.

Terminale lotniska w Warszawie

Lotnisko w Warszawie ma dwa terminale: terminal A i terminal lotnictwa ogólnego. Z terminalu lotnictwa ogólnego odlatują samoloty inne niż czarterowe i regularnych linii lotniczych, a także powietrzne taksówki i karetki oraz helikoptery.

Hotele w pobliżu lotniska Chopina w Warszawie

W okolicy lotniska WAW jest wiele hoteli. Zarezerwuj w jednym z nich nocleg, jeśli lądujesz późno w nocy lub chcesz odpocząć podczas długiej przesiadki. Jeśli wolisz nocować nieco dalej od terminalu, w okolicy centrum i pobliskich dzielnicach znajdziesz wiele droższych hoteli i tańszych noclegów. Aby dotrzeć do nich, możesz zamówić przejazd z Uberem.

Restauracje na lotnisku Chopina w Warszawie

Na lotnisku Chopina w Warszawie znajduje się wiele restauracji. Lokale popularnych sieci otwarte są przez całą dobę, aby podróżni przebywający na lotnisku w nocy lub rano mogli się posilić. Kawiarnie i restauracje oferują różnorodne posiłki kuchni międzynarodowej, a także lokalne specjały. Większość restauracji ma specjalne menu dla dzieci.

Sklepy na lotnisku Chopina w Warszawie

Godziny otwarcia sklepów bezcłowych zależą od rozkładu lotów. Na lotnisku jest wiele mniejszych sklepów. Te sklepy są otwarte przez całą dobę, na wypadek, gdyby któryś z podróżnych potrzebował coś kupić nawet późno w nocy. W sklepach można znaleźć szeroki wachlarz produktów, począwszy od prezentów i pamiątek, przez biżuterię i zegarki, a skończywszy na produktach regionalnych i perfumach.

Atrakcje na lotnisku WAW

Z punktów obserwacyjnych podróżni mogą obserwować start i lądowanie samolotów. Z oszklonego i zadaszonego tarasu świetnie widać pasy startowe. Jeśli podróżujesz z dziećmi, możesz zabrać je do trzech stref zabawy dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Są tam dostępne m.in miękkie dywany, miniaturowe domki, ślizgawki oraz huśtawki.

Poczekalnie na lotnisku Chopina w Warszawie

Na lotnisku Chopina w Warszawie znajduje się pięć luksusowych poczekalni, w których podróżni mogą się odprężyć: Bolero, Fantazja, Mazurek, Polonez i Preludium. Zostały nazwane od nazw utworów Chopina, a lotnisku nadano nazwę na cześć pianisty. W każdej poczekalni są najnowsze numery gazet i czasopism. Dostępne są również ciepłe i zimne posiłki, a także napoje alkoholowe. Do poczekalni mają wstęp podróżujący klasą biznesową, a także członkowie niektórych programów lojalnościowych.

Ciekawe miejsca w pobliżu

W stolicy Polski jest wiele unikatowych budynków w różnych stylach architektonicznych, które świadczą o historii miasta. Podróżnym nie zabraknie miejsc do zwiedzania: w stolicy jest wiele do zobaczenia, począwszy od budynków z czasów sowieckich po gotyckie katedry. W pobliżu lotniska Chopina w Warszawie znajdują się:

 • muzeum historii Żydów,
 • Łazienki Królewskie,
 • Stare Miasto,
 • Zamek Królewski,
 • centrum nauki,
 • muzeum Powstania Warszawskiego.

Więcej informacji o lotnisku Chopina w Warszawie znajdziesz tutaj.

Facebook
Twitter

This page contains information from third-party websites that are not under the control of Uber and that may be periodically changed or updated. Any information included on this page that is not directly related to Uber or its operations is for informational purposes only and in no way shall be relied upon, or interpreted or construed to create any warranties of any kind, either express or implied, regarding the information contained herein. Certain requirements and features vary by country, region, and city. Promo discount is valid for new users only. This promotion cannot be combined with other offers and does not apply to tips. Limited availability. The offer and terms are subject to change.