Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy port lotniczy w Katowicach (KTW)

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z portu lotniczego w Katowicach do centrum, czy z obrzeży miasta do portu lotniczego, Uber oferuje osobom odwiedzającym Polskę wygodne usługi.

Wolności 90, 42-625 Ożarowice, Poland
+48 32-392-72-00

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Tap a button and get airport transportation at more than 500 major hubs.

Podróżuj jak u siebie

Let the app and your driver handle the details, so you don’t have to navigate an unfamiliar city.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Find your favorite features, including real-time pricing and cash-free payment, even if you’re in a new place.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • UberX

  1-4

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • UberX z Przesłoną

  1-3

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

 • Select

  1-4

  Codzienne przejazdy o podwyższonym komforcie

1/3

Jak zamówić przejazd z Uberem z międzynarodowego portu lotniczego w Katowicach?

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru znajdziesz w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Go to your assigned pickup location as specified by the app. Please note, this location may not always be at your nearest exit. If you can’t find your driver, contact them through the app.

Lotnisko KTW – wskazówki

Port lotniczy KTW – wymiana walut

W porcie lotniczym w Katowicach można wymienić walutę. Kantory są dostępne na parterze w terminalach A i B.

Ułatwienia dostępu w porcie lotniczym KTW

W porcie lotniczym w Katowicach są windy, a także łazienki dla osób niepełnosprawnych. Pasażerowie znajdą również wyznaczone miejsca spotkań dla osób potrzebujących pomocy. Jeśli masz specjalne potrzeby związane z dostępem, skontaktuj się z liniami lotniczymi przed podróżą.

Parkowanie w porcie lotniczym w Katowicach

W porcie lotniczym w Katowicach są dostępne trzy główne opcje parkingowe: krótko-, średnio- i długoterminowe. Miejsce na parkingu można zarezerwować online na oficjalnej stronie internetowej lotniska.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Uber jest dostępny w porcie lotniczym w Katowicach. Wystarczy zamówić przejazd w aplikacji Uber, aby wyruszyć w drogę.

 • Miejsca odbioru mogą się zmienić, więc po zamówieniu przejazdu sprawdź w aplikacji Uber, czy czekasz na kierowcę w odpowiedniej strefie.

 • Ceny przejazdów mogą się różnić – nie zapomnij ich sprawdzić w kalkulatorze opłat Ubera przed zamówieniem przejazdu.

 • Czas potrzebny na zamówienie przejazdu będzie różnił się w zależności od liczby dostępnych kierowców, lokalizacji i innych czynników zewnętrznych.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Port lotniczy KTW – informacje dla odwiedzających

Międzynarodowy port lotniczy w Katowicach, położony 30 km (19 mil) na północ od Katowic, obsługuje niemal cztery miliony pasażerów rocznie. Uber umożliwia podróżnym bezstresowy przejazd do centrum miasta w około 30 minut.

Hotele na lotnisku w Katowicach

Tuż obok głównego wjazdu na parking, blisko lotniska, znajduje się hotel lotniskowy. To świetny wybór dla pasażerów, którzy mają za sobą nocną podróż. Jeśli interesuje Cię więcej opcji zakwaterowania, w pobliżu lotniska znajdziesz wiele innych hoteli. Większość z nich oferuje całodobowy transport wahadłowy na lotnisko i z niego. Skontaktuj się z hotelem, aby potwierdzić w celu uniknięcia nieprzewidzianych kosztów transferu. Jeśli zależy Ci na bardziej kameralnym przejeździe, Uber o dowolnej porze znajdzie dla Ciebie kierowcę.

Atrakcje na lotnisku KTW

W terminalu B znajduje się najdłuższy w Polsce taras widokowy, na którym możesz z bliska obserwować przylatujące i odlatujące samoloty, a także obejrzeć dzieła sztuki umieszczone w galerii na poziomie drugim. Osoby podróżujące z dziećmi mogą skorzystać z KidZone, strefy zabaw dla dzieci w wieku powyżej trzech lat, oraz pomieszczenia przeznaczonego dla niemowląt, umiejscowionego w terminalu B na pierwszym piętrze.

Poczekalnie na lotnisku w Katowicach

Międzynarodowy port lotniczy w Katowicach ma dwie wyznaczone poczekalnie biznesowe, zlokalizowane w halach odlotów terminalu A oraz B. Pasażerowie oczekujący na lot w poczekalniach mają dostęp do Wi-Fi, prasy krajowej oraz zagranicznej, telewizji i sprzętu biurowego.

Restauracje na lotnisku w Katowicach

Na terenie terminali portu lotniczego w Katowicach jest szereg lokali gastronomicznych, między innymi kawiarnie, pizzeria, bar sałatkowy oraz restauracje.

Biznes i komunikacja na lotnisku KTW

Na międzynarodowym porcie lotniczym w Katowicach są dwie sale konferencyjne, z których mogą skorzystać osoby podróżujące służbowo. Jedna z nich jest zlokalizowana w terminalu B, a druga – w terminalu A na pierwszym piętrze. Jeśli chcesz skorzystać z usług pocztowych do celów osobistych lub służbowych, udaj się do urzędu pocztowego znajdującego się w terminalu A.

Sklepy wolnocłowe na lotnisku w Katowicach

Przed wylotem możesz zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. Dodatkowo masz do dyspozycji sklepy z pamiątkami, kiosk, aptekę w terminalu B, a także sklep spożywczy, w którym zaopatrzysz się przed odlotem we wszystkie niezbędne produkty.

Ciekawe miejsca

Katowice to miasto o długiej i barwnej historii, z licznymi ośrodkami kultury, historycznymi miejscami, muzeami i terenami zielonymi, wartymi poznania podczas wizyty lub oczekiwania na przesiadkę. Atrakcje, do których można się z łatwością dostać z międzynarodowego lotniska w Katowicach, to między innymi:

 • katedra w Katowicach,
 • Pomnik Harcerzy Września,
 • dzielnica Nikiszowiec,
 • Pomnik Powstańców Śląskich,
 • Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej informacji na temat międzynarodowego portu lotniczego w Katowicach znajdziesz tutaj.

Facebook
Instagram
Twitter

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.