Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy port lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie (krk)

Szukasz alternatywy dla tradycyjnej taksówki lub autobusu z lotniska Port lotniczy w Krakowie? Czy chcesz dojechać z lotniska w Krakowie do centrum miasta, czy w drugą stronę, Uber Ci pomoże – naszą aplikację już znasz. Jednym kliknięciem zamów przejazd na lotnisko KRK i z powrotem.

Kapitana Mieczyslawa Medweckiego 1, 32-083, Balice, Poland
+48 12-295-58-00

Zarezerwuj z wyprzedzeniem przejazd z Uberem z lotniska Międzynarodowy port lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie

Dopnij swoje plany na ostatni guzik i zarezerwuj przejazd z Uberem na lotnisko Międzynarodowy port lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie - rezerwacji możesz dokonać nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem, w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie
Miejsce docelowe
Wybierz datę i godzinę

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/08/09.

Usługa rezerwacji może nie być dostępna w Twoim miejscu odbioru

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Kliknij przycisk, aby zamówić przejazd na jednym z ponad 500 największych lotnisk.

Podróżuj jak u siebie

Aplikacja i kierowca zadbają o szczegóły, dlatego poruszanie się po obcym mieście to już nie Twoje zmartwienie.

Dzięki platformie Uber poczujesz się jak w domu

Znajdź ulubione funkcje, w tym wycenę w czasie rzeczywistym lub płatności bezgotówkowe, również w Twojej nowej lokalizacji.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • Uber Pets

  Affordable rides for you and your pets

 • Uber dla Ukrainy

  Opłata za przejazd Uber dla Ukrainy jest o 5 zł wyższa w porównaniu do przejazdu UberX zamówionego w tym samym czasie na tej samej trasie. Kwota 5 zł doliczona do przejazdu Uber dla Ukrainy nie jest częścią opłaty, ale stanowi kwotę, którą Uber B.V. zbiera dla Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego.

 • UberX

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

 • Green

  Emission-free cars, bus lanes available

1/6

Odbiór z: Port lotniczy w Krakowie (KRK)

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację Uber i zamów przejazd do miejsca docelowego. Wybierz opcję transportu z lotniska KRK odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru na lotnisku Port lotniczy w Krakowie znajdziesz w aplikacji. Miejsca odbioru mogą różnić się w zależności od terminalu. Informacje o oznaczeniach miejsc odbioru dla wspólnych przejazdów znajdziesz też przy Międzynarodowy port lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie.

Spotkaj się z kierowcą

Przejdź do przydzielonego miejsca odbioru na lotnisku KRK zgodnie ze wskazówkami w aplikacji. Zwróć uwagę, że to miejsce nie zawsze będzie się znajdowało obok najbliższego wyjścia. Imię i nazwisko Twojego kierowcy, numer rejestracyjny i kolor samochodu będą widoczne w aplikacji. Zanim rozpoczniesz przejazd, sprawdź, czy wszystko się zgadza. Jeśli nie możesz znaleźć kierowcy, skontaktuj się z nim za pomocą aplikacji.

Lotnisko KRK – wskazówki

Wi-Fi w porcie lotniczym w Krakowie

Wszyscy pasażerowie mogą przez 15 minut korzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi. Podróżni mogą połączyć się ze swoich urządzeń z siecią „KRK Free WiFi”.

Port lotniczy w Krakowie – wymiana walut

Kantory znajdują się na parterze, zarówno w hali przylotów, jak i odlotów. Są one zazwyczaj otwarte do późnych godzin, jednak sprawdź informacje na stronie internetowej lotniska, aby uniknąć problemów.

Parkowanie w porcie lotniczym w Krakowie

W międzynarodowym porcie lotniczym w Krakowie jest wiele parkingów długo- i krótkoterminowych. Rezerwacji można dokonać online.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Tak, Uber jest dostępny w porcie lotniczym w Krakowie. Po prostu zamów przejazd za pomocą naszej aplikacji. W tym celu ustaw miejsce odbioru i zaczekaj na znalezienie kierowcy.

 • Wszystkie miejsca odbioru mogą się zmienić, więc po zamówieniu przejazdu sprawdź w aplikacji, gdzie należy się stawić.

 • Ceny przejazdów z Uberem mogą różnić się w zależności od liczby dostępnych kierowców, liczby klientów i pory dnia. Skorzystaj z kalkulatora opłat Ubera, aby sprawdzić szacunkowy koszt podróży.

 • Czas będzie różnił się w zależności od liczby dostępnych kierowców i innych czynników zewnętrznych.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Port lotniczy KRK – informacje dla odwiedzających

Lotnisko w Krakowie znajduje się podkrakowskiej miejscowości Balice, około 12 kilometrów na zachód od centrum miasta. To największy regionalny port lotniczy w Polsce. Obsługuje od dwóch i pół miliona do trzech milionów pasażerów rocznie, a rekord padł w 2015 r. z wynikiem pięciu milionów. Dojazd do centrum miasta, w zależności od warunków drogowych, zajmuje około 25 minut. Niezależnie do tego, czy hotel jest rzut beretem od lotniska, w centrum Krakowa lub poza nim, Polskę możesz odkrywać, podróżując z Uberem.

Terminale lotniska w Krakowie

Międzynarodowy port lotniczy w Krakowie ma jeden nowoczesny terminal, który obsługuje loty różnymi liniami. Przeloty krajowe są czwarte pod względem popularności, a najbardziej popularne są loty do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Na lotnisku lądują samoloty największych linii międzynarodowych, a także tańszych przewoźników, np. EasyJet i Ryanair.

Hotele na lotnisku w Krakowie

W pobliżu lotniska jest wiele hoteli, w tym jeden zaledwie pięć minut spaceru od niego. Jeśli wolisz przenocować dalej od lotniska, w niewielkiej odległości od niego jest kilka hoteli, do których możesz dojechać z Uberem.

Punkty informacyjne na lotnisku KRK

Z myślą o pasażerach potrzebujących informacji na temat Krakowa i regionu otwarto punkty InfoKraków w hali przylotów terminalu pasażerskiego. Odwiedzający mogą otrzymać w nich materiały turystyczne, przewodniki i mapy. Jeśli będziesz potrzebować pomocy poza godzinami ich pracy, zadzwoń na infolinię czynną przez całą dobę.

Poczekalnie na lotnisku w Krakowie

Z poczekalni biznesowej na lotnisku w Krakowie mogą korzystać zarówno pasażerowie lotów do strefy Schengen, jak i do krajów niebędących w tej strefie. Do tej poczekalni wstęp mają pasażerowie niektórych linii lub posiadający karty członkowskie. Znajdują się w nich prysznice, komputery, prasa krajowa i zagraniczna oraz szeroki wybór napojów i przekąsek. W poczekalniach można także korzystać z internetu. Na lotnisku KRK jest również poczekalnia VIP, która oferuje usługi cateringowe i przeznaczona jest dla podróżnych oczekujących usług lotniskowych na najwyższym poziomie. Rezerwacji dokonywać można przez internet na stronie lotniska.

Restauracje na lotnisku w Krakowie

Na lotnisku w Krakowie jest wiele restauracji, kawiarni i sklepów, w których podróżni mogą kupić jedzenie i pamiątki. Lokale gastronomiczne na lotnisku oferują polskie specjały i serwują kawę.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni pasażerowie o ograniczonej mobilności mogą zwrócić się o specjalną pomoc przez operatora lotniska – Welcome Airport Services. Ponadto specjalna niebieska ścieżka – system znaków i punktów pomocy – ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym po lotnisku.

Atrakcje na lotnisku KRK

Sklepy bezcłowe na lotnisku w Krakowie oferują podróżnym szeroki asortyment, m.in. kosmetyki, biżuterię, książki i produkty dla dzieci. Kaplica lotniskowa otwarta jest przez całą dobę, a w niedzielę odbywa się w niej msza. Osoby, które chcą poobserwować start i lądowanie samolotów mogą za niewielką opłatą w wysokości dwóch polskich złotych (ok. 50 centów amerykańskich) skorzystać z punktu obserwacyjnego.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska KRK:

 • Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau,
 • sala koncertowa Chopin Concert Hall,
 • rynek,
 • muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera,
 • Kościół Mariacki,
 • Wawel,
 • kopalnia soli w Wieliczce.

Więcej informacji o międzynarodowym lotnisku w Krakowie znajdziesz tutaj.

Facebook
Instagram
Twitter

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.