Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy port lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie (KRK)

Niezależnie od tego, czy podróżujesz z portu lotniczego w Krakowie do centrum miasta, czy w odwrotnym kierunku, Uber oferuje Ci pomoc w bezproblemowym przemieszczaniu się po jednym z najstarszych miast w Polsce.

Kapitana Mieczyslawa Medweckiego 1, 32-083, Balice, Poland
+48 12-295-58-00

Rozsądne podróżowanie

Zamawiaj przejazdy na całym świecie

Tap a button and get airport transportation at more than 500 major hubs.

Podróżuj jak u siebie

Let the app and your driver handle the details, so you don’t have to navigate an unfamiliar city.

Dzięki Uberowi poczujesz się jak w domu

Find your favorite features, including real-time pricing and cash-free payment, even if you’re in a new place.

Sposoby realizacji przejazdów na tym obszarze

 • UberX

  1-4

  Niedrogie przejazdy każdego dnia

 • Comfort

  1-4

  Nowsze, wygodniejsze samochody

 • UberX z Przesłoną

  1-3

  Atrakcyjne cenowo i bezpieczne przejazdy w samochodach z przegrodą

 • Green

  1-4

  Emission-free cars, bus lanes available

1/4

Jak zamówić przejazd z Uberem z Portu lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie?

Otwórz aplikację, aby zamówić przejazd

W dowolnym momencie otwórz aplikację i zamów przejazd. Wybierz opcję odpowiadającą liczbie pasażerów i ilości bagażu.

Wykonaj instrukcje podane w aplikacji

Informacje o miejscach odbioru znajdziesz w aplikacji. Oznakowanie może się również znajdować na terenie lotniska.

Spotkaj się z kierowcą

Go to your assigned pickup location as specified by the app. Please note, this location may not always be at your nearest exit. If you can’t find your driver, contact them through the app.

Lotnisko KRK – wskazówki

Wi-Fi w porcie lotniczym w Krakowie

Wszyscy pasażerowie mogą przez 15 minut korzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi. Podróżni mogą połączyć się ze swoich urządzeń z siecią „KRK Free WiFi”.

Port lotniczy w Krakowie – wymiana walut

Kantory znajdują się na parterze, zarówno w hali przylotów, jak i odlotów. Są one zazwyczaj otwarte do późnych godzin, jednak sprawdź informacje na stronie internetowej lotniska, aby uniknąć problemów.

Parkowanie w porcie lotniczym w Krakowie

W międzynarodowym porcie lotniczym w Krakowie jest wiele parkingów długo- i krótkoterminowych. Rezerwacji można dokonać online.

Najczęstsze pytania od pasażerów

 • Tak, Uber jest dostępny w porcie lotniczym w Krakowie. Po prostu zamów przejazd za pomocą naszej aplikacji. W tym celu ustaw miejsce odbioru i zaczekaj na znalezienie kierowcy.

 • Wszystkie miejsca odbioru mogą się zmienić, więc po zamówieniu przejazdu sprawdź w aplikacji, gdzie należy się stawić.

 • Ceny przejazdów z Uberem mogą różnić się w zależności od liczby dostępnych kierowców, liczby klientów i pory dnia. Skorzystaj z kalkulatora opłat Ubera, aby sprawdzić szacunkowy koszt podróży.

 • Czas będzie różnił się w zależności od liczby dostępnych kierowców i innych czynników zewnętrznych.

Więcej informacji

Jesteś kierowcą współpracującym z Uberem?

Od miejsc odbioru pasażerów po lokalne przepisy – dowiedz się, jak usprawnić przejazdy na lotnisko.

Chcesz dojechać na inne lotnisko?

Dojazd i powrót z ponad 600 lotnisk na całym świecie.

Port lotniczy KRK – informacje dla odwiedzających

Lotnisko w Krakowie znajduje się podkrakowskiej miejscowości Balice, około 12 kilometrów na zachód od centrum miasta. To największy regionalny port lotniczy w Polsce. Obsługuje od dwóch i pół miliona do trzech milionów pasażerów rocznie, a rekord padł w 2015 r. z wynikiem pięciu milionów. Dojazd do centrum miasta, w zależności od warunków drogowych, zajmuje około 25 minut. Niezależnie do tego, czy hotel jest rzut beretem od lotniska, w centrum Krakowa lub poza nim, Polskę możesz odkrywać, podróżując z Uberem.

Terminale lotniska w Krakowie

Międzynarodowy port lotniczy w Krakowie ma jeden nowoczesny terminal, który obsługuje loty różnymi liniami. Przeloty krajowe są czwarte pod względem popularności, a najbardziej popularne są loty do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Na lotnisku lądują samoloty największych linii międzynarodowych, a także tańszych przewoźników, np. EasyJet i Ryanair.

Hotele na lotnisku w Krakowie

W pobliżu lotniska jest wiele hoteli, w tym jeden zaledwie pięć minut spaceru od niego. Jeśli wolisz przenocować dalej od lotniska, w niewielkiej odległości od niego jest kilka hoteli, do których możesz dojechać z Uberem.

Punkty informacyjne na lotnisku KRK

Z myślą o pasażerach potrzebujących informacji na temat Krakowa i regionu otwarto punkty InfoKraków w hali przylotów terminalu pasażerskiego. Odwiedzający mogą otrzymać w nich materiały turystyczne, przewodniki i mapy. Jeśli będziesz potrzebować pomocy poza godzinami ich pracy, zadzwoń na infolinię czynną przez całą dobę.

Poczekalnie na lotnisku w Krakowie

Z poczekalni biznesowej na lotnisku w Krakowie mogą korzystać zarówno pasażerowie lotów do strefy Schengen, jak i do krajów niebędących w tej strefie. Do tej poczekalni wstęp mają pasażerowie niektórych linii lub posiadający karty członkowskie. Znajdują się w nich prysznice, komputery, prasa krajowa i zagraniczna oraz szeroki wybór napojów i przekąsek. W poczekalniach można także korzystać z internetu. Na lotnisku KRK jest również poczekalnia VIP, która oferuje usługi cateringowe i przeznaczona jest dla podróżnych oczekujących usług lotniskowych na najwyższym poziomie. Rezerwacji dokonywać można przez internet na stronie lotniska.

Restauracje na lotnisku w Krakowie

Na lotnisku w Krakowie jest wiele restauracji, kawiarni i sklepów, w których podróżni mogą kupić jedzenie i pamiątki. Lokale gastronomiczne na lotnisku oferują polskie specjały i serwują kawę.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni pasażerowie o ograniczonej mobilności mogą zwrócić się o specjalną pomoc przez operatora lotniska – Welcome Airport Services. Ponadto specjalna niebieska ścieżka – system znaków i punktów pomocy – ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym po lotnisku.

Atrakcje na lotnisku KRK

Sklepy bezcłowe na lotnisku w Krakowie oferują podróżnym szeroki asortyment, m.in. kosmetyki, biżuterię, książki i produkty dla dzieci. Kaplica lotniskowa otwarta jest przez całą dobę, a w niedzielę odbywa się w niej msza. Osoby, które chcą poobserwować start i lądowanie samolotów mogą za niewielką opłatą w wysokości dwóch polskich złotych (ok. 50 centów amerykańskich) skorzystać z punktu obserwacyjnego.

Ciekawe miejsca w pobliżu lotniska KRK:

 • Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau,
 • sala koncertowa Chopin Concert Hall,
 • rynek,
 • muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera,
 • Kościół Mariacki,
 • Wawel,
 • kopalnia soli w Wieliczce.

Więcej informacji o międzynarodowym lotnisku w Krakowie znajdziesz tutaj.

Facebook
Instagram
Twitter

Ta strona zawiera informacje pochodzące ze stron internetowych podmiotów zewnętrznych, które pozostają poza kontrolą firmy Uber i mogą być co jakiś czas zmieniane lub aktualizowane. Treść tej strony, która nie dotyczy firmy Uber lub jej operacji bezpośrednio, ma charakter wyłącznie informacyjny i nie można się na nią powoływać, interpretować jej jako gwarancji, wyraźnej lub domniemanej, dotyczącej informacji zawartych na stronie. Niektóre wymagania i funkcje różnią się w zależności od kraju, regionu i miasta. Ze zniżki promocyjnej mogą skorzystać wyłącznie nowi użytkownicy. Promocja nie łączy się z innymi ofertami i nie dotyczy napiwków. Ograniczona dostępność. Oferta i warunki korzystania z oferty mogą ulec zmianie.