Please enable Javascript
Preskočiť na hlavný obsah

Rezervuj si vopred jazdu s Uberom na letisku London City Airport

Rezervuj si jazdu s Uberom na letisko London City Airport a nenechaj sa ničím prekvapiť. Jazdu si môžeš objednať až 90 dní pred odletom – kedykoľvek a na ktorýkoľvek deň.

Cieľ
Vyber dátum a čas

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/11/28.

10:45 PM
open

Rezervácia nemusí byť pre tvoje miesto vyzdvihnutia k dispozícii

Objednaj si jazdu kdekoľvek na svete

Teraz môžeš využívať letiskovú dopravu na viac ako 700 hlavných letiskách sveta. Stačí ťuknúť a objednať si odvoz.

Cestuj ako domáci

Dovoľ aplikácii a vodičovi, aby sa postarali o detaily, a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby. Všetko je úplne rovnaké aj na novom mieste.

Možnosti jazdy v tvojej oblasti

Vyzdvihnutie na letisku London City Airport (LCY)

Otvor aplikáciu a objednaj si jazdu

Keď budeš pripravený, otvor aplikáciu Uber a objednaj si jazdu do svojho cieľa. Vyber si možnosť dopravy na letisko LCY alebo z neho, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia na letisku London City Airport uvidíš priamo v aplikácii. Miesta vyzdvihnutia sa môžu líšiť v závislosti od terminálu. Na letisku London City Airport sa môžu nachádzať aj značenia k miestu vyzdvihnutia pre zdieľané jazdy.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia na letisku LCY, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto sa nemusí nachádzať pri najbližšom východe. V aplikácii sa zobrazí meno vodiča, evidenčné číslo vozidla a farba auta. Pred nastúpením do auta si všetko najprv over. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Najčastejšie otázky cestujúcich

 • Uber máš k dispozícii aj na letisku LCY, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kdekoľvek sa chystáš.

 • Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

 • Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko London City Airport a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Ku konečnému cestovnému môžu byť pripočítané aj poplatky za parkovanie a letiskové poplatky.

 • Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov. Po požiadaní o jazdu si pozri v aplikácii odhadovaný čas čakania.

Ďalšie informácie

 • Šoféruješ s Uberom?

  Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vysadenia na letisku jednoduchšie.

 • Ideš na iné letisko?

  Nechaj sa vyzdvihnúť a vysadiť na viac ako 700 letiskách po celom svete.

1/2

Terminály letiska London City Airport: informácie pre návštevníkov

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko London City Airport (LCY) alebo z neho odlieta. Letisko LCY sa zameriava na obchodné cestovania do Európy a New Yorku a každoročne obslúži okolo 5 miliónov cestujúcich.

Terminál letiska LCY

V porovnaní so známejšími londýnskymi letiskami, ako je Heathrow, Gatwick alebo Stansted, je letisko London City relatívne malé. Má len jeden terminál pre osobnú dopravu, ktorý je rozdelený na dve poschodia. Na prízemí nájdeš odbavovacie prepážky a rôzne služby. Na hornom poschodí sa nachádzajú obchody, čakárne, salóniky a veľa reštaurácií. Z letiska LCY odlietajú nasledujúce aerolínie:

 • Alitalia
 • British Airways
 • British Airways, ktoré prevádzkuje SUN-AIR
 • CityJet
 • Flybe
 • KLM
 • Lufthansa
 • Luxair
 • SWISS
 • TAP Air Portugal

Reštaurácie na letisku LCY

Na letisku London City nájdeš mnoho reštaurácií, kaviarní a barov, a to pred bezpečnostnou kontrolou aj za ňou. Či už hľadáš čerstvo pripravené pokrmy, alebo rýchle občerstvenie do ruky, nájdeš tu všetko, čo chceš.

Ako sa dostať na letisko LCY

Letisko LCY sa nachádza 10 kilometrov od centrálneho Londýna a len 5 kilometrov od Canary Wharf, takže je zo všetkých londýnskych letísk jedným z najlepšie dostupných. Na letisko LCY aj z neho sa dá dostať rôznymi spôsobmi a do centra Londýna je to len 30 minút. Najľahšie sa tam dostaneš vlakmi Docklands Light Railway (DLR), prípadne môžeš využiť niektorú z tamojších autobusových liniek. Keď na letisko LCY prídeš autom, môžeš tam zaparkovať. Ale prečo šoférovať, keď sa tam môžeš odviezť s Uberom? Pokiaľ máš v pláne na letisku zaparkovať, radšej si rezervuj parkovacie miesto vopred.

Obchody na letisku LCY

V obchodoch na letisku LCY toho nájdeš mnoho – od potrieb na cestu až po luxusné suveníry. V odletovom priestore za bezpečnostnou kontrolou letiska London City nájdeš duty-free obchody, kde si pred dlhým letom môžeš kúpiť niečo pekné napríklad nejaké luxusné hodinky alebo kvalitnú kozmetiku.

Zmenáreň na letisku LCY

Na letisku LCY nájdeš zmenárne, kde si môžeš 4 hodiny vopred objednať požadovanú hotovosť alebo predplatenú kartu.

Hotely v okolí letiska LCY

V bezprostrednej blízkosti letiska LCY sa nachádza viac ako 10 hotelov rôznych druhov a cenových kategórií, ktoré sa hodia každému, kto hľadá ubytovanie v okolí. V neďalekom centre Londýna si môžeš vybrať z množstva špičkových i lacných hotelov. Ak cestuješ pracovne, nájdeš tam aj ubytovacie zariadenia s priestormi pre stretnutia alebo na prácu.

Zaujímavé miesta v okolí letiska LCY

Letisko LCY sa nachádza blízko hlavnej londýnskej finančnej štvrte Canary Wharf a ak máš pred odletom dosť času, môžeš si odtiaľ ľahko urobiť výlet do neďalekého centra. Pár kilometrov od letiska nájdeš Greenwich, kde môžeš navštíviť turistické atrakcie ako:

 • Cutty Sark
 • Greenwich Park
 • Národné námorné múzeum
 • Kráľovské observatórium

Ďalšie informácie o letisku LCY nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta.