Skip to main content
Uber

Tell us your location

Please enter your nearest city name to help us display the correct information for your area

Select your language

Kuidas dünaamiline hinnastus toimib?

Loe, kuidas aitab dünaamiline hinnastus Uberi partner-juhte ja kliente. Selle abil leiab klient juhi, kellega jõuda kiirelt punktist A punkti B just siis, kui seda kõige rohkem vaja läheb.

Mida dünaamiline hinnastus tähendab?

See toimib järgevalt

Tellimuste arv tõuseb

Vahel tuleb ette olukordi, mil tellimuste maht ületab võrgus olevate Uberi partner-juhtide arvu. Selliseid olukordi soosib halb ilm, tipptunnid ja populaarsed üritused, mistõttu paljud inimesed soovivad samaaegselt Uberit kasutada.

Sõidutasu kerkib

Sellistes olukordades on nõudlus kõrge ja seetõttu tõuseb sõidutasu tavapärasest kõrgemaks. Hinnatõusu nimetataksegi seetõttu dünaamiliseks (ing k “surge pricing”). Lisaks saab nimetada seda ka aktiivseks hinnakordajaks.

Kliendid jäävad ootele või maksavad tavapärasest veidi rohkem

Dünaamilise hinnastuse puhul anname sellest kliendile alati teada. See aitab hilisemat segadust vältida! Mõned kliendid otsustavad kõrgema hinna puhul selle alanemist ootama jääda, sest hind tõuseb ja alaneb vastavalt nõudlusele. Nõudlus ühtlustub omakorda samuti aja jooksul.

Kuidas dünaamilist hinnatõusu kalkuleeritakse?

Tellimuse esitades annab rakendus võimalikust dünaamilisest hinnastusest alati märku ja küsib kliendi kinnitust. Näiteks võib klient saada teavituse, et hinnakordaja on 1.2x. See tähendab, et reis, mis tavapäraselt maksab €5, maksab sellisel juhul €6 (€5 x 1.2x).

Kuna nõudlus on pidevas muutumises, siis kõigub reaalajas ka dünaamiline hind, kuid kui tellimus on esitatud, siis on selle hinnakordaja fikseeritud. Dünaamiline hinnastus võib olla ka iseloomulik piirkondadele, kus vabu Uberi partner-juhte antud hetkel väga palju ei ole. Seetõttu võivad mõned linnosad olla hinnakordajaga, samal ajal kui mõnes muus piirkonnas on hind tavapärane.

Kliendi asukoht määrab selle, milline on hinnakordaja. Reisi tasu sõltub ainult sellest - juhi asukoht sõidutasu kliendi ei mõjuta.

Kuidas Uberi partner-juht hinnakordajat oma juhirakenduses näeb?

Juhul, kui nõudlus mingis linnaosas suureneb, siis on seda juhirakenduses linnakaardilt näha - piirkond muudab kaardil värvi.

Värv muutub suure nõudluse korral heleoranžist tumepunaseks. Heledam oranž tähendab madalamat kordajat, sellest tumedamad toonid viitavad kõrgeimale kordajale.

Lisaks sellele näeb juht ka temale esitatud tellimuselt kohe, kas sellele lisandub hinnakordaja või mitte.

Kuidas dünaamilist hinnastust kalkuleeritakse?

Alustamine on lihtne

REGISTREERU