Ana içeriğe gidin
Uber
Uber

Berlin Tegel Havalimanı (TXL)

İster Berlin Havalimanı’ndan şehir merkezine, ister şehir merkezinden Berlin Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

Zufahrt zum Flughafen Tegel, 13405 Berlin, Almanya
+49 30-60-91-11-50

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk talebinde bulunun

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

Uber tahmini ücret hesaplayıcısı

Örnek olarak verilen yolcu ücretleri tahminidir ve indirim, trafik sıkışıklığı ve diğer faktörlerden dolayı oluşabilecek değişiklikleri yansıtmaz. Sabit ücretler ve minimum ücretler uygulanabilir. Gerçek ücretler değişiklik gösterebilir.

Yolculuk türleri

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • UberXL1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Taksi1-4

  Yolda çevirdiğiniz taksilerden çok farklı bir deneyim

 • Taxi Van1-8

  Yolda çevirdiğiniz taksilerden çok farklı bir deneyim

Havalimanından Uber’le yolculuk yapma

Yolculuk çağrısı yapmak için uygulamanızı açın

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda uygulamanızı açıp yolculuk çağrısı yapın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları uygulayın

Alım noktası için doğrudan uygulama üzerinden yol tarifi alacaksınız. Ayrıca havalimanında yön işaretleri olabilir.

Sürücünüzle buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

TXL Havalimanı ipuçları

Tegel Havalimanı’nda wifi

Free wifi is available 24/7 at TXL Airport, so connecting from your laptop, tablet, or mobile device is easy. Just access the hotspot and accept the terms and conditions, and you'll be online in no time.

Berlin Tegel Havalimanı’nda otopark

Berlin Tegel Havalimanı’nda 2.500’den fazla park yeri bulunmaktadır. Aracınızı uzun süreli park etmek için kullanabileceğiniz çok katlı bir otoparkın yanı sıra, yolcu bırakırken ve alırken aracınızı kısa süreli park edebileceğiniz otopark seçenekleri de vardır.

Tegel Havalimanı’nda emanet

Berlin Havalimanı’nda aktarmalı uçuşlar sırasında beklerken veya şehri keşfetmek isterseniz, valizlerinizi saatlik ya da günlük olarak bırakabileceğiniz emanet bagaj bürosu vardır. Ayrıca Terminal A’daki Hizmet Merkezi’nde posta hizmeti ve bagaj paketleme alanı yer alır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

Uber, Berlin Tegel Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

Yolculuk çok uzun olmasa da, Tegel Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti almak için lütfen Uber tahmini ücret hesaplayıcısına göz atın.

Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve diğer unsurlara bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 500’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.
Havalimanınızı bulun

Berlin Tegel Havalimanı terminallerinde yapabilecekleriniz

Uber, Berlin Havalimanı kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Her yıl 20 milyonu aşkın yolcuyu ağırlayan Berlin Tegel Havalimanı, Almanya’nın dördüncü en yoğun havalimanıdır. TXL Havalimanı, Berlin şehir merkezinin yaklaşık 8 kilometre (5 mil) kuzeyinde bulunur. Almanya’nın başkenti varışlı ve kalkışlı uçuşlar için havalimanına ulaşım son derece kolaydır. Havalimanı, Avrupa’daki birkaç metropolitan bölgeye ve bazı kıtalararası güzergâhlarda hizmet vermektedir.

Berlin Tegel Havalimanı terminalleri

Berlin Tegel Havalimanı’nın 3 yolcu terminali bulunur: Terminal A/B, Terminal C ve Terminal D. Terminal D’deki geliş bölümünün alt katının adı Terminal E olsa da bu, ayrı bir terminal olarak kabul edilmez. Berlin Tegel terminallerinde uyuma kabinleri, bagaj emanet bölümü ve postane gibi çeşitli hizmetler sunulur. TXL’de aşağıdaki havalimanı şirketleri hizmet verir:

 • Aer Lingus
 • Croatian Airlines
 • easyJet
 • Turkish Airlines

Tegel Havalimanı restoranları

Sabahın erken saatlerindeki uçuşunuzdan hemen önce hızlıca kafein almak veya otantik Alman mutfağından son bir lezzetin keyfini çıkarmak isterseniz, Berlin Tegel Havalimanı’nın çeşitli restoranlarından birini tercih edebilirsiniz.

Tegel Havalimanı içinde ulaşım

Yolcular, çeşitli otobüs ve tren hatlarını kullanarak Berlin Tegel Havalimanı’na hızlı ve kolayca ulaşabilir. Örneğin 4 BVG durağı, Terminal A/B’nin hemen dışında yer alır; Dresden’e kalkan otobüsler de Terminal E’nin yanındadır. Bununla birlikte Berlin Tegel Havalimanı’nda birçok araç kiralama şirketi de hizmet verir. Şirketler, TXL Havalimanı’nın en alt katında, Terminal E’nin yan tarafındaki araç kiralama merkezinde yer alır.

TXL’de neler yapabilirsiniz?

İster kıyafet, ister teknolojik aygıt, ister kitap... Berlin Tegel Havalimanı, uçuşunuzdan önceki rahatlığınız için alışveriş yapabileceğiniz çok çeşitli mağazalar sunar. Tegel’deki duty free mağazaları, ailenize ve arkadaşlarınıza hediye almak için ideal alışveriş noktalarıdır. Ayrıca havalimanındaki diğer mağazalardan da uzun bir uçuşta gerekli olacak temel ihtiyaç malzemelerini satın alabilirsiniz.

Tegel Havalimanı lounge’ları

Berlin Tegel Havalimanı, hem dinlenmek hem de çalışmak için çok çeşitli lounge’lara sahiptir. Lufthansa lounge, her havalimanında karşılaştığınız koşuşturmadan ve kalabalıktan kurtulmak için birebirdir. C-Lounge ise içecekler, uluslararası gazeteler ve wifi erişimi sunar. Berlin Tegel Havalimanı’ndaki lounge bölümlerinde uçuşunuzdan önce tamamlamanız gereken işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Berlin Havalimanı’nın yakınlarındaki oteller

Berlin Tegel Havalimanı, çevresinde bulunan bütçe dostu havalimanı otelleri ile daha lüks oteller sayesinde hem kısa süreli hem de uzun süreli konaklamalarınız için pek çok seçenek sunar. Böylece uçuşunuzdan sonra dinlenebileceğiniz rahat bir oda bulabilir ya da daha farklı otel seçeneklerini tercih etmek için kısa bir yolculuk yaparak Berlin şehir merkezine gidebilirsiniz.

Berlin Tegel Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

Berlin TXL Havalimanı’nda aktarma uçuşunuzu bekliyorsanız, yakınlarda gezip görebileceğiniz pek çok farklı mekan bulunur. Berlin şehir merkezine kısa bir Uber yolculuğuyla ulaşabilir ve şehirde kısa bir tur atabilirsiniz. Turunuza dünyaca ünlü tarihi yerleri de dahil edebilirsiniz:

 • Brandenburg Kapısı
 • Charlottenburg Sarayı
 • Checkpoint Charlie
 • Reichstag

Berlin TXL Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter