Ana içeriğe gidin

San Francisco Uluslararası Havalimanı (sfo)

Geleneksel San Francisco Havalimanı servis veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster SFO Havalimanı’ndan Napa’ya ister Silikon Vadisi’nden SFO Havalimanı’na gidin. Zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla SFO havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

San Francisco, CA 94128
+1 650-821-8211

San Francisco Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

San Francisco Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/29.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Tap a button now and get airport transportation at more than 600 major hubs.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  1-4

  Hesaplı, günlük yolculuklar

 • UberXL

  1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-4

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

1/3

Yolcu alım yeri: San Francisco Havalimanı (SFO)

Yola çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin.

Terminal 1-3’ten UberX, UberPool veya Express Pool çağırdığınızda lütfen otoparkın 5. katına kadar havalimanı tabelalarını takip edin.

Dış hatlar terminalinden Uber Comfort, UberXL, Select, Black, Black SUV veya herhangi başka bir araç çağıracaksanız giden yolcu katındaki kaldırım kenarından alınabilirsiniz.

Sürücü iş ortağıyla, özel olarak belirlenen yolcu alım konumunda buluşun

Terminal 1 ve 3’teki UberX, UberPool ve Express Pool yolcu alımları, iç hatlar otoparkının 5. katında yapılır. Terminal 1 ve 3’teki tüm diğer yolcu alımları ise giden yolcu katındaki (2. kat, iç hatlar) kaldırım kenarından yapılır.

Comfort, XL ve Select alımları 20 Kasım 2019’dan itibaren kaldırım kenarından gerçekleşecektir. Bu tarihten sonra söz konusu seçenekler için otoparkın 5. katından yolcu alımı yapılmayacaktır.

Dış hatlar terminalinde yapılan tüm yolcu alımları, giden yolcu katındaki (3. kat, dış hatlar) 2. kaldırım kenarından yapılır.

Konumunuzu onaylayın

İç hatlar otoparkından araç çağıracaksanız sürücü iş ortağının sizi bulmasına yardımcı olmak için bulunduğunuz kısmın harfini girebilirsiniz. Terminal 1 için B1-3 ile C1-3 kısımları kullanılır. Terminal 2 için D1-6 ve E1-3 F bölgeleri, Terminal 3 içinse F1-6 ve F/G 1-3 kısımları kullanılır.

Aracı kaldırım kenarından çağırıyorsanız (yalnızca Comfort, XL, Select, UberBlack ve Black SUV için uygundur) sürücü iş ortağının sizi bulabilmesi için terminal ve kapı numaranızı girebilirsiniz.

San Francisco Havalimanı haritası

1-3. Terminaller iç hatlara, A ve G Alanları ise dış hatlara aittir. Üç otoparktan terminallere AirTrain ve yürüyüş yolu ile ulaşılabilir.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • SFO Havalimanı’na (veya SFO’dan) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

 • Havalimanı kodu olan SFO, “San Francisco” anlamına gelir, sonundaki “O” harfi de şehrin isminin son harfini simgeler.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

SFO Havalimanı ziyaretçi bilgileri

San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO), Kuzey Kaliforniya’nın en büyük havalimanıdır. San Francisco şehir merkezinin 15 mil (24 kilometre) güneyinde yer alır ve San Francisco’ya gidip gelecek yolcular için erişimi kolaydır. Havalimanı SF şehir merkezinden ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 30 dakikalık mesafededir.

SFO Havalimanı terminalleri

SFO Havalimanı 4 terminale ayrılmıştır: 1,2,3 ve Biniş Bölgesi A ve G’den oluşan San Francisco Dış Hatlar Terminali. San Francisco Havalimanı’nda her terminalde lounge alanları bulabilirsiniz. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

SFO Terminal 1

 • Delta
 • Frontier
 • Southwest
 • Delta Sky Club

SFO Terminal 2

 • Alaska
 • American
 • American Airlines Admirals Club

SFO Terminal 3

 • United
 • American Express Centurion Lounge
 • United Club (3)

SFO Havalimanı Dış Hatlar Terminali

SFO Havalimanı dış hatlar uçuşlarına biniş A ve G Bölgeleri’nde yapılır. SFO 39 uluslararası taşıyıcı firmayla 45 uluslararası şehre aktarmasız uçuş hizmeti sağlar. Dış Hatlar Terminalleri 10’dan fazla havalimanı lounge salonuna ev sahipliği yapar, bunlara Air France KLM Lounge ve Virgin Atlantic Clubhouse dahildir.

SFO Havalimanı’nda yemek

San Francisco Havalimanı’nda barlar, kafeler ve masaya yemek servisi yapan restoranlar dahil 60’dan fazla yemek seçeneği vardır. Güvenlikten geçmeden önce bir şeyler yemek isteyen yolcular için Dış Hatlar Terminali’nde Biniş Bölgesi A’nın yanında Ana Salon Yemek Alanı bulunur. Yolcular güvenliği geçtikten sonra Terminal 2’de Biniş Bölgesi D’nin yakınında atıştırmalık veya paket yemek alabilir. Terminal 3’te Kapı 80-90 arasında da başka bir San Francisco Havalimanı yemek alanı bulunur.

SFO Havalimanı içinde ulaşım

SFO Havalimanı shuttle aracı AirTrain, tüm terminalleri ve terminallerin kapalı otoparklarını bağlayan ücretsiz havalimanı servisidir. Terminal 1, 2 veya 3’ten Asmakat’ta Kat 3’te bulunan AirTrain istasyonuna iki bina arasındaki köprüsüyle erişebilirsiniz. San Francisco Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nden Kat 4’teki AirTrain’e erişim sağlayabilirsiniz. Günün 24 saati 4 dakikada bir hizmet veren 2 hat vardır, Kırmızı Hat ve Mavi Hat. AirTrain ayrıca bölge çapındaki toplu taşıma sistemi Bay Area Rapid Transit (BART) ağına da Kapalı Otopark G AirTrain/BART istasyonundan bağlanır.

SFO Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

San Francisco Havalimanı çeşitli aktivite ve eğlence programları sunar, bunlara havalimanında sanat, havacılık tarihi, yerel kültür ve bilim sergileri içeren bir müze ve kütüphane de dahildir. Çocuklar Terminal 2’deki Biniş Bölgesi D’de ve Terminal 3’teki Biniş Bölgeleri E ile F’de etkileşimli keşif alanlarını kullanabilir. Her SFO Havalimanı terminalinde spa yer alır.

SFO Havalimanı’nda döviz bürosu

SFO Havalimanı’nda döviz büroları ve döviz bozdurma makineleri Dış Hatlar Terminali’nde yer alır. Ana ofis 5. Kapı’nın yanındadır.

SFO Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya SFO yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 50’den fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

SFO Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Alcatraz Adası
 • Fisherman’s Wharf
 • Golden Gate Köprüsü
 • Şarap bölgesi, Napa ve Sonoma ilçeleri

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.