Ana içeriğe gidin
Uber
Uber

San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO)

İster SFO Havalimanı’ndan Napa’ya, ister Silikon Vadisi’nden SFO Havalimanı’na gidin, dilediğiniz zaman havalimanına veya havalimanından araç çağırın.

San Francisco, CA 94128
+1 650-821-8211

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Uber tahmini ücret hesaplayıcısı

Örnek olarak verilen yolcu ücretleri tahminidir ve indirim, trafik sıkışıklığı ve diğer faktörlerden dolayı oluşabilecek değişiklikleri yansıtmaz. Sabit ücretler ve minimum ücretler uygulanabilir. Gerçek ücretler değişiklik gösterebilir.

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Yolculuk yapmak için kaydolun

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Yolculuk yapmak için kaydolun

Yolculuk türleri

 • UberX1-4

  Hesaplı, günlük yolculuklar

 • UberX garage pickup1-4

  Hesaplı, günlük yolculuklar

 • Comfort1-4

  Newer cars with extra legroom

 • Pool1-2

  Yolculuk paylaşımı sayesinde daha düşük ücretler

SFO Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Yolculuğa hazır olduğunuzda araç çağırın

Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin.

Terminal 1-3’ten UberPool ya da Express UberPool çağırdığınızda binalar arasındaki köprüyü kullanarak İç Hatlar Otoparkı’nın (Domestic Garage) 5. Katına yürümeniz gerekir. Lütfen aracı otoparka geldiğinizde çağırın.

Sürücünüzle, özel olarak belirlenen alım konumunda buluşun

Terminal 1 ve 3’teki UberPool ve Express UberPool alımları, İç Hatlar Otoparkı’nın 5. Katında yapılır. Diğer alımlar ise Gidiş Katı’ndaki (2. kat, iç hatlar) kaldırım kenarında yapılır.

UberPool ve Express Uber Pool da dahil olmak üzere dış hatlar terminalinde yapılan tüm alımlar, Gidiş Katı’ndaki (3. kat, dış hatlar) 2. kaldırımda yapılır.

Konumunuzu doğrulayın

Terminal ve kapı numaranızı girerek sürücünüzün sizi kolayca bulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Terminal 1-3’ten UberPool veya Express UberPool aracı çağırıyorsanız, kapı numaranızı girmek yerine bulunduğunuz bölümde belirtilen harfi (B, D veya F) girebilirsiniz.

SFO haritası

1-3. Terminaller iç hatlara, A ve G Alanları ise dış hatlara aittir. Üç otoparktan terminallere AirTrain ve yürüyüş yolu ile ulaşılabilir.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek içini lütfen buraya dokunun.

SFO Havalimanı’na (veya SFO’dan) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı faktörlere göre asıl ücreti göreceksiniz.

Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum ile ilgili, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Havalimanı kodu olan SFO, “San Francisco” anlamına gelir, sonundaki “O” harfi de şehrin isminin son harfini simgeler.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 500’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

SFO Havalimanı ziyaretçi bilgileri

San Francisco Uluslararası Havalimanı (SFO), Kuzey Kaliforniya’nın en büyük havalimanıdır. San Francisco şehir merkezinin 15 mil (24 kilometre) güneyinde yer alır ve San Francisco’ya gidip gelecek yolcular için erişimi kolaydır. Havalimanı SF şehir merkezinden ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 30 dakikalık mesafededir.

SFO Havalimanı terminalleri

SFO Havalimanı 4 terminale ayrılmıştır: 1,2,3 ve Biniş Bölgesi A ve G’den oluşan San Francisco Dış Hatlar Terminali. San Francisco Havalimanı’nda her terminalde lounge alanları bulabilirsiniz. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

SFO Terminal 1

 • Delta
 • Frontier
 • Southwest
 • Delta Sky Club

SFO Terminal 2

 • Alaska
 • American
 • American Airlines Admirals Club

SFO Terminal 3

 • United
 • American Express Centurion Lounge
 • United Club (3)

SFO Havalimanı dış hatlar terminali

SFO Havalimanı dış hatlar uçuşlarına biniş A ve G Bölgeleri’nde yapılır. SFO 39 uluslararası taşıyıcı firmayla 45 uluslararası şehre aktarmasız uçuş hizmeti sağlar. Dış Hatlar Terminalleri 10’dan fazla havalimanı lounge salonuna ev sahipliği yapar, bunlara Air France KLM Lounge ve Virgin Atlantic Clubhouse dahildir.

SFO Havalimanı’nda yemek

San Francisco Havalimanı’nda barlar, kafeler ve masaya yemek servisi yapan restoranlar dahil 60’dan fazla yemek seçeneği vardır. Güvenlikten geçmeden önce bir şeyler yemek isteyen yolcular için Dış Hatlar Terminali’nde Biniş Bölgesi A’nın yanında Ana Salon Yemek Alanı bulunur. Yolcular güvenliği geçtikten sonra Terminal 2’de Biniş Bölgesi D’nin yakınında atıştırmalık veya paket yemek alabilir. Terminal 3’te Kapı 80-90 arasında da başka bir San Francisco Havalimanı yemek alanı bulunur.

SFO Havalimanı içinde ulaşım

SFO Havalimanı shuttle aracı AirTrain, tüm terminalleri ve terminallerin kapalı otoparklarını bağlayan ücretsiz havalimanı servisidir. Terminal 1, 2 veya 3’ten Asmakat’ta Kat 3’te bulunan AirTrain istasyonuna iki bina arasındaki köprüsüyle erişebilirsiniz. San Francisco Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nden Kat 4’teki AirTrain’e erişim sağlayabilirsiniz. Günün 24 saati 4 dakikada bir hizmet veren 2 hat vardır, Kırmızı Hat ve Mavi Hat. AirTrain ayrıca bölge çapındaki toplu taşıma sistemi Bay Area Rapid Transit (BART) ağına da Kapalı Otopark G AirTrain/BART istasyonundan bağlanır.

SFO Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

San Francisco Havalimanı çeşitli aktivite ve eğlence programları sunar, bunlara havalimanında sanat, havacılık tarihi, yerel kültür ve bilim sergileri içeren bir müze ve kütüphane de dahildir. Çocuklar Terminal 2’deki Biniş Bölgesi D’de ve Terminal 3’teki Biniş Bölgeleri E ile F’de etkileşimli keşif alanlarını kullanabilir. Her SFO Havalimanı terminalinde spa yer alır.

SFO Havalimanı’nda döviz bürosu

SFO Havalimanı’nda döviz büroları ve döviz bozdurma makineleri Dış Hatlar Terminali’nde yer alır. Ana ofis 5. Kapı’nın yanındadır.

SFO Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya SFO yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 50’den fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

SFO Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Alcatraz Adası
 • Fisherman’s Wharf
 • Golden Gate Köprüsü
 • Şarap bölgesi, Napa ve Sonoma ilçeleri

Buradan SFO Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter