Ana içeriğe gidin

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (saw)

Geleneksel Sabiha Gökçen Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster SAW Havalimanı’ndan İstanbul’a ister İstanbul’dan SAW Havalimanı’na gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla SAW havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

Sanayi Mh., 34906 Pendik/Istanbul, Turkey
+90 216-588-88-88

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/09/30.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • Sarı Taksi

  Daha kolay ticari taksi yolculukları

 • Turkuaz Taksi

  Daha kolay ticari taksi yolculukları

1/2

Yolcu alım yeri: Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir SAW havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

Sabiha Gökçen Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı adresinde de olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş SAW yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı ipuçları

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda wifi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda ücretsiz wifi hizmeti yoktur, ancak konuklar ufak bir sabit ücret karşılığında kablosuz internet erişimi elde edebilir. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda internete erişebileceğiniz 8 kiosk bulunur.

Sabiha Gökçen Havalimanı otopark

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda, terminal binasına yürüme mesafesinde, çeşitli otopark seçenekleri sunan çok katlı bir otopark bulunur.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda emanet

Bagajlarınızı, Dış Hatlar salonunda yer alan ve günün 24 saati ulaşılabilen emanet bagaj bürosuna ufak bir ücret karşılığında bırakabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı ayrıca yük taşıma hizmeti de sunar.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Uber, SAW Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

 • Yolculuk çok uzun olmasa da, Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti almak için lütfen Uber tahmini ücret hesaplayıcısına göz atın.

 • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve diğer unsurlara bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Atatürk Havalimanı terminalinde yapabilecekleriniz

Uber, SAW Havalimanı kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Her yıl 25 milyondan fazla yolcu ağırlayan Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’daki en yoğun havalimanlarından biridir. Sabiha Gökçen şehrin doğu tarafını ziyaret edecek yolcular için ideal konumdadır. Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un Asya yakasında, şehir merkezinden yaklaşık 50 kilometre (31 mil) uzaklıkta yer alır. Modern 320.000 metrekarelik (3,4 milyon ayakkare) yolcu tesisiyle şehrin Asya yakasını veya Darıca ilçesini ziyaret edecek yolcular için harika bir seçenektir.

Atatürk Havalimanı terminal

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, hem dış hatlar hem de iç hatlar uçuşlarının gerçekleştiği bir terminal vardır ve 112 check-in kontuarı bulunur. Havalimanının içinde ve çevresindeki binalarda otopark, otel ve yemek bölümünün yanı sıra bir konferans salonu ve VIP binası da vardır. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hizmet veren havayolu şirketleri arasında şunlar vardır:

 • Emirates
 • flydubai
 • Qatar
 • SunExpress
 • Turkish Airlines

SAW Havalimanı içinde ulaşım

SAW Havalimanı tek bir terminalden oluştuğu için terminaller arasında shuttle hizmetiyle ilgili endişelenmeniz gerekmez. Havalimanına gidip gelirken kullanabileceğiniz taksi, tren ve Uber gibi çeşitli ulaşım seçenekleri vardır. Ayrıca TEM otoyoluna doğrudan bir bağlantı vardır, bu sayede İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan araç kiralayan kişiler kolaylıkla İstanbul şehir merkezine ulaşabilir. Otopark 4 katlıdır ve havalimanına kendi aracıyla gelen yolcular için harika bir seçenektir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

SAW Havalimanı, yıl boyunca açık olan çeşitli mağazalar sunar. Bu mağazalarda isterseniz uçuş öncesi son ihtiyaçlarınızı tamamlayabilir, isterseniz arkadaşlarınız ve aileniz için küçük hediyelikler alabilirsiniz. Burada ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir seçenek bulabilirsiniz. Duty free hizmetleri çok geniştir, 4.500 metrekarelik (48.400 ayakkare) mağaza size muazzam bir ürün yelpazesi sunar.

Sabiha Gökçen Havalimanı lounge’ları

SAW Havalimanı’nın hem İç Hatlar Salonu hem de Dış Hatlar Salonu’nda birçok lounge alanı mevcuttur. Bu lounge’lar size havalimanının keşmekeşinden uzakta rahatlayabileceğiniz bir alan sunar.

Sabiha Gökçen Havalimanına yakın oteller

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın içinde bir otel bulunur. Bu otel, aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yapan veya İstanbul’a sabah erken saatlerde varan yolcular için harika bir seçenektir. Bu 3 katlı ve 128 odalı otel, yolcuların toplantı ihtiyaçlarını karşılayabilir. Otelin hem hava hem kara tarafına erişimi vardır. Havalimanından 30 dakikalık bir mesafede yolcular, uygun fiyatlı konaklama seçenekleri ve bunların yanı sıra lüks oteller bulabilir. İş merkezlerinin yanı sıra toplantı odası imkanları bu otellerde de mevcuttur. Bu sayede seyahat eden iş insanlarının üzerindeki baskı da azalmış olur.

SAW Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

Aktarmalı uçuşlar arasında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uzun bir süre bekleme yapacaksanız, gezip görülecek bir çok yer bulabilirsiniz, özellikle de İstanbul’un tarihi şehir merkezini ziyaret edecek vaktiniz varsa. Bu yerlere şunlar dahildir:

 • Sultanahmet Camii
 • Galata Kulesi
 • Kapalı Çarşı
 • Ayasofya Müzesi
 • Topkapı Sarayı

İstanbul SAW Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.