Ana içeriğe gidin

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı (PIT)

İster Pittsburgh Havalimanı’ndan Pittsburgh Hayvanat Bahçesi’ne, ister şehir merkezinden PIT Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

1000 Airport Boulevard, Pittsburgh, PA 15231
+1 412-472-3525

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/21.

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  1-3

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-3

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  1-5

  5 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

1/3

Pittsburgh Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin.

Bagaj alım bölgesinden çıkın

Kapı 4’ten çıktığınızda, mor renkli ticari alım bölgesini bulun. PIT’deki tüm Uber sürücü-iş ortakları, yolcuları bu alanda karşılar.

Sürücünüzle buluşun

Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Pittsburgh Havalimanı otopark ücretleri

Pittsburgh Havalimanı havalimanına yolculuk yapacaksanız ve sürücü ortağı olarak yola çıkmayı planlıyorsanız, otopark ücretlerini buradan görebilirsiniz.
Pittsburgh Havalimanı otopark ücretleri

Ücret

Günlük 26 USD
Günlük 16 USD
Günlük 8 USD
Otopark ücretleri her zaman en son fiyatları göstermeyebilir, bu bilgi 20 Kasım 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Pittsburgh Havalimanı haritası

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı 2 ana binadan oluşur: Kara Tarafı Terminali ve Hava Tarafı Terminali. Hava Tarafı Terminali 4 salondan oluşur, tüm dış hatlar geliş işlemleri C Salonu’nda yapılır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • PIT Havalimanı’na (veya PIT’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Pittsburgh Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı (PIT), ABD’deki en yoğun 47. havalimanıdır ve yılda 8 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. Pittsburgh şehir merkezinden yaklaşık 18 mil (29 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 20 dakika sürer.

Pittsburgh Havalimanı terminalleri

PIT Havalimanı 2 ana terminal binasından oluşur: Kara Tarafı Terminali ve Hava Tarafı Terminali. Kara Tarafı Terminali’nde bagaj alım bölgesi, bilet satış bölümü, güvenlik kontrolü noktaları ve karayolu ulaşımı bulunur. Hava Tarafı Terminali 4 yolcu salonundan oluşur (A, B, C ve D) ve terminalde toplam 75 kapı vardır. Pittsburgh Havalimanı lounge alanları Terminal B ve C’de yer alır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu A

 • Air Canada
 • Boutique
 • Southwest
 • United

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu B

 • Alaska
 • American
 • Southern Airways Express
 • Spirit
 • American Airlines Admirals Club

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu C

 • Allegiant
 • British Airways
 • Condor
 • WOW
 • The Club Lounge

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu D

 • Delta
 • Frontier
 • JetBlue

PIT dış hatlar terminali

Pittsburgh Havalimanı dış hatlar uçuşlarının geliş ve gidişleri Hava Tarafı Terminali’nde C51 ve C61 kapılarının yer aldığı Yolcu Salonu C’de yapılır. PIT Havalimanı 20’den fazla uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

Pittsburgh Havalimanı’nda yemek

PIT Havalimanı, Kara Tarafı ve Hava Tarafı terminallerinde, varlar, kahveciler, atıştırmalık satan yerler ve masaya yemek servisi yapan restoranların da dahil olduğu 30’dan fazla yemek seçeneği sunar. Pittsburgh Havalimanı’ndaki yemek seçenekleri arasında geleneksel Amerikan yemek ve mezelerinden uluslararası mutfaklara kadar farklı çeşitler vardır.

Pittsburgh Havalimanı içinde ulaşım

PIT Havalimanı’ndaki yolcular Kara Tarafı Terminali ile Hava Tarafı Terminali’ni bağlayan tamamen otomatik yer altı tren sistemi People Mover’ı kullanabilirler. Ayrıca Pittsburgh Havalimanı’nda yolcuların kolaylığı için tüm yolcu salonlarının yanında yürüme bantlarıyla da ulaşım sağlanmıştır.

Pittsburgh Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı’nın “Havalimanında Sanat” programı dahilinde yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası sanatçıların eserleri sergilenir. Sergiler Kara Tarafı Terminali’nde ve Hava Tarafı Terminali’ndeki Yolcu Salonu C’de gerçekleşir. Hava Tarafı Terminali’ndeki Yolcu Salonu C’de çocuklar için etkileşimli cihazlar ve oyunlar içeren bir lounge vardır. Spalar Yolcu Salonu ‘de ve Hava Tarafı Terminali’nin merkezinde yer alır.

Pittsburgh Havalimanı’nda döviz bürosu

Yolcular için Pittsburgh Havalimanı’nda aktarma katında Kara Tarafı Terminali’nde döviz büroları yer alır.

Pittsburgh Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya PIT yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 25’ten fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Pittsburgh Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Cathedral of Learning
 • Grandview Overlook
 • Pittsburgh serası ve botanik bahçeleri
 • Raccoon Creek State Park, Hookstown

Buradan PIT Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.