Ana içeriğe gidin

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı (pit)

Geleneksel Pittsburgh Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster Pittsburgh Havalimanı’ndan Pittsburgh Hayvanat Bahçesi’ne ister şehir merkezinden PIT’e gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla PIT havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

1000 Airport Boulevard, Pittsburgh, PA 15231
+1 412-472-3525

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/05/29.

7:43 PM
open

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX Paylaşım

  One seat only

 • UberX

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Comfort

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • Konfor Elektrikli

  Premium zero-emission cars

 • UberXL

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Pet

  Affordable rides for you and your pet

 • Connect

  Send packages to friends & family

1/7

Yolcu alım yeri: Pittsburgh Havalimanı (PIT)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir PIT havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Bagaj alım bölgesinden çıkın

Pittsburgh Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Kapı 4’ten çıktığınızda, mor renkli ticari yolcu alım kaldırımını bulun.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş PIT yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Pittsburgh Havalimanı haritası

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı 2 ana binadan oluşur: Kara Tarafı Terminali ve Hava Tarafı Terminali. Hava Tarafı Terminali 4 salondan oluşur, tüm dış hatlar geliş işlemleri C Salonu’nda yapılır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • PIT Havalimanı’na (veya PIT’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Pittsburgh Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı (PIT), ABD’deki en yoğun 47. havalimanıdır ve yılda 8 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. Pittsburgh şehir merkezinden yaklaşık 18 mil (29 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 20 dakika sürer.

Pittsburgh Havalimanı terminalleri

PIT Havalimanı 2 ana terminal binasından oluşur: Kara Tarafı Terminali ve Hava Tarafı Terminali. Kara Tarafı Terminali’nde bagaj alım bölgesi, bilet satış bölümü, güvenlik kontrolü noktaları ve karayolu ulaşımı bulunur. Hava Tarafı Terminali 4 yolcu salonundan oluşur (A, B, C ve D) ve terminalde toplam 75 kapı vardır. Pittsburgh Havalimanı lounge alanları Terminal B ve C’de yer alır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu A

 • Air Canada
 • Boutique
 • Southwest
 • United

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu B

 • Alaska
 • American
 • Southern Airways Express
 • Spirit
 • American Airlines Admirals Club

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu C

 • Allegiant
 • British Airways
 • Condor
 • WOW
 • The Club Lounge

PIT Hava Tarafı Terminali Yolcu Salonu D

 • Delta
 • Frontier
 • JetBlue

PIT dış hatlar terminali

Pittsburgh Havalimanı dış hatlar uçuşlarının geliş ve gidişleri Hava Tarafı Terminali’nde C51 ve C61 kapılarının yer aldığı Yolcu Salonu C’de yapılır. PIT Havalimanı 20’den fazla uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

Pittsburgh Havalimanı’nda yemek

PIT Havalimanı, Kara Tarafı ve Hava Tarafı terminallerinde, varlar, kahveciler, atıştırmalık satan yerler ve masaya yemek servisi yapan restoranların da dahil olduğu 30’dan fazla yemek seçeneği sunar. Pittsburgh Havalimanı’ndaki yemek seçenekleri arasında geleneksel Amerikan yemek ve mezelerinden uluslararası mutfaklara kadar farklı çeşitler vardır.

Pittsburgh Havalimanı içinde ulaşım

PIT Havalimanı’ndaki yolcular Kara Tarafı Terminali ile Hava Tarafı Terminali’ni bağlayan tamamen otomatik yer altı tren sistemi People Mover’ı kullanabilirler. Ayrıca Pittsburgh Havalimanı’nda yolcuların kolaylığı için tüm yolcu salonlarının yanında yürüme bantlarıyla da ulaşım sağlanmıştır.

Pittsburgh Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı’nın “Havalimanında Sanat” programı dahilinde yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası sanatçıların eserleri sergilenir. Sergiler Kara Tarafı Terminali’nde ve Hava Tarafı Terminali’ndeki Yolcu Salonu C’de gerçekleşir. Hava Tarafı Terminali’ndeki Yolcu Salonu C’de çocuklar için etkileşimli cihazlar ve oyunlar içeren bir lounge vardır. Spalar Yolcu Salonu ‘de ve Hava Tarafı Terminali’nin merkezinde yer alır.

Pittsburgh Havalimanı’nda döviz bürosu

Yolcular için Pittsburgh Havalimanı’nda aktarma katında Kara Tarafı Terminali’nde döviz büroları yer alır.

Pittsburgh Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya PIT yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 25’ten fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Pittsburgh Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Cathedral of Learning
 • Grandview Overlook
 • Pittsburgh serası ve botanik bahçeleri
 • Raccoon Creek State Park, Hookstown

Buradan PIT Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.