Ana içeriğe gidin

Punta Gorda Havaalanı (PGD)

İster Punta Gorda Havaalanı’ndan Ponce de Leon Parkı’na, ister şehir merkezinden PGD Havaalanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

28000 Airport Road, Punta Gorda, FL 33982
+1 941-639-1101

Punta Gorda Havaalanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Punta Gorda Havaalanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/21.

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  5 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Green

  Low-emission rides

 • Connect

  Send packages to friends & family

1/5

Punta Gorda Havaalanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Varış noktanızı girin, ardından grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine göre yolculuk seçeneğinizi belirleyin.

Ana terminalden çıkın

Ardından ana çıkışın karşısında yer alan kısa süreli otopark alanına gidin.

Sürücünüzle kısa süreli otoparkta buluşun

Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Punta Gorda Havaalanı haritası

Punta Gorda Havaalanı, bir terminal ve 3 uçak pisti ile küçük bir havalimanıdır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • PGD Havalimanı’na (veya PGD’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Punta Gorda Havaalanı ziyaretçi bilgileri

Punta Gorda Havaalanı her yıl 1,3 milyondan fazla yolcuya iç hatlar uçuş hizmeti verir. Charlotte County’deki Punta Gorda şehir merkezinden yaklaşık 3 mil (5 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 5 dakika sürer.

Punta Gorda Havaalanı terminalleri

PGD Havaalanı’nın 6 kapısı bulunan bir terminali vardır. Ana Terminal’de bilet satış ofisleri, bagaj toplama, güvenlik ve biniş bölgeleri bulunur. Punta Gorda Havaalanı’nda hizmet veren havayolu şirketleri Allegiant ve Trek jet kiralama şirketidir. PGD Havalimanı’ndan dış hatlar uçuşu yapılmamaktadır.

Punta Gorda Havaalanı’nda yemek

PGD Havaalanı’ndaki yemek seçenekleri terminalde güvenliği geçtikten sonra yer alır ve yemek yerleri ve barlar içerir. Gidişlerin yoğun olduğu saatlerde Kapı 1’in yanında bir Punta Gorda Havaalanı yemek büfesi açılır. Terminalin yanında kahvaltı ve öğle yemeği saatlerinde açık olan bir kafe vardır.

Punta Gorda Havalanı içinde ulaşım

PGD Havaalanı içinde bir ulaşım sistemi yoktur.

Punta Gorda Havaalanı’nda neler yapabilirsiniz?

Punta Gorda Havaalanı küçüktür ve havaalanında daha fazla aktivite yoktur.

Punta Gorda Havaalanı’nda döviz bürosu

PGD Havaalanı’nda yolcuların yararlanabileceği bir döviz bürosu yoktur.

Punta Gorda Havaalanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya PGD yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 10’dan fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Punta Gorda Havaalanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Allapatchee Shores Parkı
 • Englewood Sahili
 • Fishermen’s Village
 • Punta Gorda’nın tarihi merkezi

Buradan PGD Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.