Ana içeriğe gidin
Uber
Uber

Paris-Orly Havalimanı (ORY)

İster Orly Havalimanı’ndan Paris’e, ister Paris’ten Orly Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

94390 Orly, France
+33 1-49-75-45-12

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri keşfedin.

Örnek olarak verilen yolcu ücretleri tahminidir ve indirim, trafik sıkışıklığı ve diğer faktörlerden dolayı oluşabilecek değişiklikleri yansıtmaz. Sabit ücretler ve minimum ücretler uygulanabilir. Gerçek ücretler değişiklik gösterebilir.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Berline1-4

  Premium rides in luxury cars

Yolculuk çağrısı yapmak için uygulamanızı açın

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda uygulamanızı açıp yolculuk çağrısı yapın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları uygulayın

Alım noktası için doğrudan uygulama üzerinden yol tarifi alacaksınız. Ayrıca havalimanında yön işaretleri olabilir.

Sürücünüzle buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Orly Havalimanı’nda wifi

Orly Havalimanı’nda, Paris Aeroport aracılığıyla, yolculara wifi hizmeti sunulur. Standart bağlantı ücreti 20 dakika için 2,90 EUR ve saatlik 5,90 EUR arasında değişir veya 24 saatlik daha güçlü bir bağlantı için 9,90 EUR ücret ödeyebilirsiniz.

Paris-Orly Havalimanı’nda otopark

There are 7 car parks at Paris-Orly Airport, all open 24/7. Options include short-stay, long-stay, and special lanes and spaces for motorcycles and people with reduced mobility, as well as subscriber and reservation-only parking.

Orly Havalimanı’nda döviz bürosu

Orly Havalimanı’nda, Güney Terminali’nin A Salonu’nda, bir Travelex döviz bürosu vardır. Önceden internet üzerinden döviz siparişi verip havalimanındaki şubede para tahsil edebilir, ön ödemeli banka kartı alabilir veya iki terminalde de yer alan döviz bozdurulabilen ATM’leri kullanabilirsiniz.

Uber, ORY Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Havalimanlarındaki Uber alım konumları değiştirilebilir, bu yüzden alım konumunuzu bulmak için yolculuk çağrısı yapmadan önce her zaman Uber uygulamasını kontrol edin.

Yolculuk çok uzun olmasa da, Orly Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti almak için lütfen Uber tahmini ücret hesaplayıcısına göz atın.

Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve daha birçok unsura bağlı olarak değişebilir.

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 500’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Uber, Paris-Orly Havalimanı (ORY) kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Paris’in yalnızca 19 kilometre (12 mil) güneyinde yer alan Orly Havalimanı, Fransa’daki 2. en yoğun uluslararası yolculuk havalimanıdır. Yine Paris’te yer alan Charles de Gaulle Havalimanı ise ülkenin asıl merkezidir. Ancak Orly, Fransa’daki en yoğun iç hatlar havalimanıdır ve her yıl 32 milyondan fazla yolcu ağırlar. Uber, Orly Havalimanı’na gidiş-geliş yolculuğu yapacak kişilere rahat ve stressiz çözümler sunar. Paris’e yapılacak yolculuklar yaklaşık yarım saat sürer.

ORY terminalleri

Orly Havalimanı’nda 2 terminal bulunur: Batı (Ouest) ve Güney (Sud). Güney Terminali 6 katlıdır ve daha çok kısa mesafeli uçuşlara yönelik çalışır, Batı Terminali ise 3 kattan oluşur ve uzun mesafe uçuşları içindir. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

ORY Batı Terminali

 • Air France
 • British Airways

ORY Güney Terminali

 • Air Algérie
 • Tunisair
 • Zénith Lounge

Paris Orly Havalimanı restoranları

Paris Orly Havalimanı, hem Güney hem de Batı terminalinde kafeler, Fransız restoranları ve çok daha fazla seçenek sunar. Restoranların çoğu güvenlikten önce yer alır, bu sayede uçuştan önce yararlanabileceğiniz birçok seçenek vardır. Ayrıca her iki terminalin duty free alışveriş alanlarında da daha fazla seçenek bulabilirsiniz.

ORY içinde ulaşım

Bir terminalden diğerine ücretsiz Orlyval otomatik shuttle servislerini kullanarak geçebilirsiniz, bu shuttle’lar ayrıca Antony RER istasyonuna da bağlanarak Paris Metrosu’na doğrudan bir ulaşım sağlar. Terminaller arasında Orlyval ile yolculuk yapmak yaklaşık olarak bir dakika sürer ve Metro, 6 dakikada bir kalkar. Ayrıca otoparkları ve iki terminali birbirine bağlayan 9 dakikada bir kalkacak şekilde planlanmış bir otopark shuttle servisi de vardır.

ORY’de neler yapabilirsiniz?

Paris-Orly Havalimanı’nın her iki terminalinin duty free alışveriş alanlarında bulunan çeşitli lüks mağazalarda, tam da Paris’ten bekleneceği üzere, birçok pahalı ve kaliteli marka ürünler vardır. Çocuklar, Güney Terminali ve Batı Terminali’nde Salon 1’de yer alan uluslararası biniş salonlarındaki Gulli bölgesi de denen çocuk oyun alanlarına bayılacaklar. Bu oyun alanları, uzun bir uçuştan önce çocukların enerjilerini atmaları için harikadır. Batı Terminali’nde ayrıca birçok havayolu şirketinin havalimanı lounge salonları bulunur. Burada uçuştan önce dinlenebilir veya bilardo masası, pinball ya da diğer eğlence seçenekleri olan oyun odasından yararlanabilirsiniz.

ORY’nin yakınlarındaki oteller

Orly Havalimanı bölgesinde üç otel bulunur, ancak yakınlardaki Rungis ve Athis-Mons banliyölerine giderseniz daha fazla otel bulabilirsiniz. Otellerin çoğu işle ilgili imkanlar sağlar. Ayrıca yolculuk için vaktiniz varsa Orlyval ile ulaşabileceğiniz demiryolu hattı üzerinden, Paris’in merkezine erişim sağlayabilirsiniz.

Orly Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

Tam da Paris’te yer alan bir havalimanından bekleyeceğiniz gibi havalimanının yakınlarında gezip görebileceğiniz birçok yer vardır:

 • Catacombes de Paris
 • Fort de Sucy, Sucy-en-Brie
 • The François-Mitterrand Library
 • Musée d’Orsay
 • Tour Montparnasse

Paris-Orly Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.