Ana içeriğe gidin
Uber
Uber

Ontario Uluslararası Havalimanı (ONT)

İster Ontario Havalimanı’ndan Planes of Fame müzesine, ister Cucamonga-Guasti Regional Park’tan ONT Havalimanı’na gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

1923 East Avion Street, Ontario, CA 91761
+1 909-544-5300

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk talebinde bulunun

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

Uber tahmini ücret hesaplayıcısı

Örnek olarak verilen yolcu ücretleri tahminidir ve indirim, trafik sıkışıklığı ve diğer faktörlerden dolayı oluşabilecek değişiklikleri yansıtmaz. Sabit ücretler ve minimum ücretler uygulanabilir. Gerçek ücretler değişiklik gösterebilir.

Yolculuk türleri

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • UberXL1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

Ontario Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir araç seçeneği belirleyin. Ardından uygulamada alım konumunuzu seçin.

Yolculuk paylaşımı işaretlerini takip edin

All pickups happen on the inner curb in Terminals 2 and 4 as well as the international terminal.

Sürücünüzü bulun

Sürücünüz sizinle kaldırım kenarında buluşacaktır. Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Ontario Havalimanı haritası

Ontario Uluslararası Havalimanı’nda 2 terminal vardır: Terminal 2 ve Terminal 4. Havalimanında toplam 19 yolcu varış noktası mevcuttur.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

ONT Havalimanı’na (veya ONT’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı faktörlere göre asıl ücreti göreceksiniz.

Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konumla ilgili, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 500’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Ontario Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Ontario Uluslararası Havalimanı (ONT), yılda 4 milyondan fazla yolcuya hizmet verir ve Kaliforniya’daki Ontario şehir merkezinden 4 mil (6 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla 8 dakika sürer. Havalimanı ayrıca Los Angeles şehir merkezinin 38 mil (61 kilometre) doğusunda ve San Bernardino şehir merkezinin 23 mil (37 kilometre) batısında yer alır.

Ontario Havalimanı terminalleri

ONT Havalimanı’nda 2 terminal vardır: 12 kapılı Terminal 2 ve 14 kapılı Terminal 4. Ayrıca dış hatlar geliş işlemleri için ayrılmış havalimanına bitişik bir tesis vardır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

ONT Terminal 2

 • Alaska
 • China
 • Delta
 • Frontier
 • JetBlue
 • United
 • Volaris

ONT Terminal 4

 • American
 • Southwest

ONT dış hatlar terminali

Ontario Havalimanı dış hatlar gelişleri çoğunlukla Terminal 2’de yapılır. ONT Havalimanı 2 uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar: Meksika ve Tayvan.

Ontario Havalimanı’nda yemek

ONT Havalimanı’ndaki 2 terminalde toplam 8 yemek seçeneği vardır. Yolcular kafeler, varlar ve fast food restoranları arasından dilediğini seçebilir. Sunulan yemek ve içecek seçenekleri arasında kahve, gurme pizza ve alıp yolda yiyebileceğiniz atıştırmalıklar vardır. Terminal 2’deki Ontario Havalimanı yemek seçenekleri genellikle Kapı 204 ve 209 arasında yer alır. Terminal 4’tekiler ise çoğunlukla Kapı 404 ve 410 arasındadır.

Ontario Havalimanı içinde ulaşım

Ontario Uluslararası Havalimanı ücretsiz shuttle hizmeti sunar. Bu shuttle servisleri ziyaretçilere yolcu terminalleri, açık otopark 5 ve toplu kiralık araç tesisi arasında ulaşım sağlar. Tüm Ontario Havalimanı shuttle servisleri, tekerlekli sandalye erişimi sağlar.

Ontario Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Ontario-USO lounge salonları askeriyede çalışan kişiler için film ve televizyon programı seçkisi ile bir televizyon salonu, kitap ve dergi sunan ücretsiz kütüphane, internet erişimli bilgisayar, oyun odası, bagaj emanet hizmeti ve çocuk alanı ve emzirme odası sunar. Terminal 2 ve 4’ten ücretsiz shuttle hizmeti vardır.

Ontario Havalimanı’nda döviz bürosu

Yolcuların Ontario Uluslararası Havalimanı’nda kullanabileceği döviz bürosu yoktur.

Ontario Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya ONT yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 20’den fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Ontario Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Cucamonga-Guasti Bölge Parkı
 • Ontario Town Meydanı
 • Planes of Fame Havacılık Müzesi, Chino
 • Pumpkin Rock, Norco

Buradan Ontario Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter