Ana içeriğe gidin

Heathrow Havalimanı (lhr)

Geleneksel Heathrow Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster Heathrow Havalimanı’ndan Londra’ya ister Londra’dan Heathrow Havalimanı’na gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla LHR havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

Longford TW6, United Kingdom
+44 20-7360-1250

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • Uber Pet

  1-3

  Affordable rides for you and your pet

 • EXEC

  1-4

  Üst sınıf kalitesinde, günlük yolculuklar

 • Lüks

  1-4

  Lüks ve stil sahibi

 • Green

  1-4

  Elektrikli araçlarla sürdürülebilir yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-4

  New, spacious cars and top-rated drivers

 • UberXL

  1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • UberX

  1-4

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

1/7

Yolcu alım yeri: Heathrow Havalimanı (LHR)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir LHR havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

Heathrow Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları, Heathrow Havalimanı adresinde de olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş LHR yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Heathrow Havalimanı ipuçları

Heathrow Havalimanı’nda wifi

Heathrow Havalimanı’ndaki tüm terminal binalarında ücretsiz wifi hizmeti vardır. İnternete bağlanmak için Heathrow wifi ağını seçip ekrandaki talimatları uygulayın. Ayrıca kullandıkça öde paketiyle daha hızlı bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

Heathrow Havalimanı otopark

Heathrow Havalimanı’nda karşılama ve vale otopark seçeneğinin yanı sıra kısa ve uzun süreli otopark, business sınıfı otopark ve pod otopark hizmetini de kapsayan birçok otopark seçeneği vardır.

Heathrow Havalimanı’nda emanet

Heathrow Havalimanı’ndaki tüm terminallerde emanet bagaj bürosu bulunur. Bagaj emanet ücreti bagajınızı bırakacağınız süreye bağlıdır. Eşyalarınızı en fazla 90 gün için bırakabilirsiniz.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Uber, Heathrow Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

 • Yolculuk çok uzun olmasa da, Heathrow Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Ayrıca son yolculuk ücretine otopark ücreti ile havalimanı ücreti de eklenebilir.

 • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve diğer unsurlara bağlı olarak değişebilir. Yolculuk çağrısı yaptığınızda, tahmini bekleme süresini görmek için uygulamayı kontrol edin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Londra Heathrow Havalimanı terminalleri: ziyaretçi bilgileri

Uber, Londra Heathrow kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Dünyadaki en yoğun 2. havalimanı olan Londra Heathrow, Londra bölgesine ve İngiltere’nin güney bölgesinin çoğunluğuna hizmet verir. Heathrow Havalimanı, Londra merkezinin 25 kilometre (16 mil) batısında bulunur. Bu konumu sayesinde araba, toplu taşıma veya Uber’le kolayca erişilebilir. Heathrow’dan Londra şehir merkezine gitmek yaklaşık olarak bir saat sürer, bu yüzden Heathrow, İngiltere’nin başkentine veya başkentinden yolculuk yapan kişiler için harika bir seçenektir.

Heathrow Havalimanı terminalleri

Londra Heathrow 4 aktif terminale sahiptir: Terminal 2, 3, 4 ve 5. Terminal 2 ve 3, Heathrow Havalimanı’nın doğu tarafında, Terminal 4 güney tarafında ve Terminal 5 ise batı tarafında yer alır. Havalimanında hizmet veren bazı havayolu şirketleri şunlardır:

Terminal 2

 • Aer Lingus
 • Singapore
 • United

Terminal 3

 • British Airways
 • Delta
 • Emirates

Terminal 4

 • Malaysia
 • Qatar

Terminal 5

 • British Airways

Heathrow’da yemek

Heathrow 30’dan fazla restoran, kafe ve bar seçeneği sunar, yani ister uçuş öncesi ister uçuştan sonra bir şeyler yemek isterseniz Heathrow’da seçebileceğiniz birçok restoran vardır.

LHR içinde ulaşım

Londra Heathrow Havalimanı terminalleri arasında aktarma yapmak oldukça kolaydır. Terminal 2 ve 3 birbirine yürüme mesafesindedir, Terminal 4 ve 5’e ise düzenli shuttle bağlantısı vardır. Ayrıca Terminal 5’ten, önce Terminal 2’ye sonra da Terminal 3’e giden, ardından Londra merkezine bağlanan Heathrow Express’i de kullanabilirsiniz.

LHR’de neler yapabilirsiniz?

Aradığınız ister tasarım ceketler ister lüks kol saatleri olsun, Heathrow Havalimanı’nda çeşitli mağazalar keşfedilmeyi bekliyor. Arkadaşları veya aileleri için bir hediye almak isteyenler için Heathrow Havalimanı’nda keşfedilmeyi bekleyen birçok duty free mağazası bulunur. Havalimanındaki mağazalar uçuştan önce tamamen hazırlıklı olmanızı sağlıyor. Ayrıca Terminal 3’te yer alan No1 Lounge ve Club Aspire Lounge gibi birçok lüks ve premium havalimanı lounge alanı da mevcuttur.

Heathrow Havalimanı’nda duşlar

Heathrow Havalimanı lounge salonları, duş almak için çeşitli alanlar sunar; bunlara Plaza Premium Lounge, No1 Lounge, ve Club Aspire Lounge ve Spa dahildir. Ayrıca havayolu şirketlerinin kendi lounge salonlarında da duş hizmetinden yararlanılabilir.

Heathrow Havalimanı’nın yakınlarındaki oteller

Heathrow Havalimanı’nın hemen etrafında yaklaşık 20 otel vardır. Bu oteller aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yapan veya sabah erken saatlerde varan yolcular için harika seçeneklerdir. Londra merkezine kısa bir yolculukla ulaşılabildiği için keşfedebileceğiniz birçok uygun fiyatlı konaklama ve lüks otel seçenekleri vardır.

Heathrow Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

Aktarmalı uçuşlar arasında uzun bir süre beklemeniz gerekiyorsa, Londra’nın merkezinde gezintiye çıkabilirsiniz. Ayrıca LHR Havalimanı’nın bulunduğu bölgede gezip görebileceğiniz birçok yer vardır:

 • Ham House
 • Legoland Windsor Resort
 • London Motor Museum
 • Kew Kraliyet Botanik Bahçeleri
 • Windsor Kalesi

LHR Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.