Ana içeriğe gidin

Cenevre Uluslararası Havalimanı (gva)

Geleneksel Cenevre Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster Cenevre Havalimanı’ndan şehir merkezine ister şehir merkezinden Cenevre Havalimanı’na gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla GVA havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

Route de l'Aéroport 21, 1215 Le Grand-Saconnex, Switzerland
+41 22-717-71-11

Cenevre Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Cenevre Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/26.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

Yolcu alım yeri: Cenevre Havalimanı (GVA)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir GVA havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Uygulamadaki talimatları izleyin

Cenevre Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. Yolcu alım konumları terminale göre değişebilir. Yolculuk paylaşımı için yolcu alım noktası tabelaları, Cenevre Uluslararası Havalimanı adresinde de olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş GVA yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Cenevre Havalimanı ipuçları

Cenevre Havalimanı’nda wifi

Cenevre Havalimanı, tüm yolculara 120 dakikalık ücretsiz wifi hizmeti sunar. SMS yoluyla veya kendiniz wifi masalarına giderek doğrulama kodu alıp oturum açın. Bu 120 dakikalık süreyi geçerseniz fazladan kredi satın alabilirsiniz.

Cenevre Havalimanı otopark

GVA Havalimanı’nda, büyük yolculuklar için uzun süreli otopark ve hızlıca yolcu alıp bırakmak için kısa süreli otopark da dahil olmak üzere birçok otopark seçeneği vardır.

Cenevre Havalimanı’nda emanet

GVA Havalimanı’nda valizlerinizi, emanet bagaj bürosundaki kilitli dolaplara veya bankoya bırakabilirsiniz. Bunlar ana terminal binasından yaklaşık 250 metre uzaklıktaki, kapalı bir alanda yürüyerek ulaşabileceğiniz İsviçre Federal Demiryolları havalimanı istasyonunda yer alır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

  • Uber, Cenevre Havalimanı’nda da hizmet veriyor, bu sayede istediğiniz yere konforlu ve rahat bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  • Alım konumunuzu bulmak için, yolculuk çağrısı yaptıktan sonra Uber uygulamasını kontrol edin.

  • Yolculuk çok uzun olmasa da, Cenevre Havalimanı’na gidiş gelişlerinizde yapacağınız Uber yolculuklarının ücreti, süreden, trafikten ve diğer unsurlardan etkilenebilir. Yaklaşık yolculuk ücreti almak için lütfen Uber tahmini ücret hesaplayıcısına göz atın.

  • Yolcu alımının süresi saate, yoldaki sürücü ortağı sayısına ve daha birçok unsura bağlı olarak değişebilir.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Cenevre Havalimanı terminallerinde yapabileceklerinizi keşfedin

Uber, Cenevre Havalimanı kalkışlı veya varışlı uçuşlarınızda tercih edebileceğiniz ideal bir seçenektir. Her yıl 17 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan Cenevre Havalimanı, İsviçre’nin en yoğun havalimanlarından biridir.

Büyük Avrupa operatörlerinin çoğunluğu burada hizmet verir ve Cenevre’ye, çevresindeki metropolitan bölgesine ve birçok Fransız ve İsviçre kayak merkezi ve dağ evine yurtdışından en kolay erişimi sağlar. Ayrıca Cenevre Uluslararası Havalimanı, Cenevre şehir merkezinin 4 kilometre (2,5 mil) kuzeybatısında yer alır. Bu sayede havalimanına toplu taşıma, havalimanı shuttle servisi, araba veya Uber’le kolayca erişebilirsiniz. Otobüs yolculuğu trafiğe bağlı olarak yaklaşık 20 dakika sürer, havalimanına şehir merkezinden trenle 6 dakikalık kısa bir yolculukla da ulaşabilirsiniz.

GVA terminalleri

Cenevre Havalimanı 2 ana yolcu terminaliyle hizmet verir: Terminal 1 ve Terminal 2. Havalimanının ilk terminali olan Terminal 2, yalnızca kış aylarında kiralama sezonunda kullanıldığı için Terminal 1 çok daha sık kullanılır. Bu yüzden Terminal 2’de Terminal 1’e göre çok daha az kolaylık sunulur, ancak havalimanının tren istasyonu da Terminal 2’de bulunur. Terminal 1, 5 bölüme ayrılmıştır: A, B, C, D ve F.

GVA restoranları

Cenevre Havalimanı’nda bistrolar ve lüks yemek seçeneklerinden bar ve çay salonlarına kadar çeşitli restoranlar vardır. Aradığınız ister dünya mutfağından ister yerel yemekler olsun, Cenevre Havalimanı’nda her damak tadına uygun bir seçenek bulunur.

GVA içinde ulaşım

Havalimanının, ana havalimanından ayrı olan Terminal 2 dışındaki büyük bir kısmına yürüyerek ulaşabilirsiniz. 2 terminal arasındaki bağlantı gerekli olduğunda otobüslerle sağlanır.

GVA’da neler yapabilirsiniz?

Cenevre Havalimanı’nda alışveriş için birçok yerel ve uluslararası markanın yanı sıra standart duty free mağazaları gibi çeşitli seçenekler vardır. Ayrıca müşterilerin yararlanabileceği, lounge erişimi ve güvenlikten geçişlerde yardım sağlayan 2 VIP hizmeti de bulunur. Havalimanında yer alan meditasyon odası ve duş alanıyla çeşitli sağlık hizmetleri de mevcuttur. Yolcular ayrıca 2 adet çocuk oyun alanı, çalışma alanları ve toplantı odalarından da yararlanabilir.

GVA’daki döviz büroları

Havalimanında hem geliş hem de gidiş alanlarında birkaç döviz bürosu bulunur. Havalimanında ayrıca birkaç farklı para biriminden para çekebileceğiniz ATM’ler vardır.

GVA’nın yakınlarındaki oteller

Cenevre Havalimanı’nın hemen yakınında yaklaşık 10 otel vardır. Bu oteller aktarmalı uçuşlar arasında kısa bir süre bekleyecek veya günün geç saatlerinde gelen yolcular için bir konaklama imkanı sunmaktadır. Cenevre şehir merkezinde tüm bütçelere hitap eden farklı otel seçenekleri bulabilirsiniz. Ayrıca Fransa veya İsviçre’de olması fark etmeksizin, bölgedeki birçok kayak merkezi ve dağ evine ulaşım seçenekleri vardır.

GVA yakınlarında gezilecek yerler

  • Jet d’Eau (Fıskiye)
  • Cenevre Gölü
  • Mont Salève
  • Tarihi Şehir Merkezi
  • Saint Pierre Katedrali (St. Peter Katedrali)

GVA Havalimanı hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.