Ana içeriğe gidin

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı (dtw)

Geleneksel Detroit Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster Detroit Havalimanı’ndan hayvanat bahçesine ister sanat müzesinden DTW’ye gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla DTW havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

11050 Rogell Drive #602, Detroit, MI 48242
+1 734-247-7678

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/28.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  1-4

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-4

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Pet

  1-4

  Affordable rides for you and your pet

 • Connect

  1-4

  Send packages to friends & family

1/5

Yolcu alım yeri: Detroit Havalimanı (DTW)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir DTW havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Ground Transportation Center (Kara Yolu Ulaşımı Merkezi) (GTC) işaretlerini takip edin

Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. GTC havalimanında yolculuk paylaşımı tabelalarını bulun.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş DTW yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Detroit Havalimanı haritası

Detroit Havalimanı 2 ana terminalden oluşur. McNamara Terminali’nde A-C Salonları, Kuzey Terminali’nde ise D Salonu yer alır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • DTW Havalimanı’na (veya DTW’dan) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Detroit Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı (DTW), Michigan’daki en yoğun havalimanıdır ve ABD’deki en büyük havayolu aktarma merkezlerinden biridir. DTW Havalimanı, Detroit şehir merkezinden yaklaşık 20 mil (32 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Detroit şehrine, Michigan Gölü’ne ve komşu eyalet Ohio’daki Toledo’ya gidecek yolcular için kolay erişim sağlayan bir konumdadır.

Detroit Havalimanı terminalleri

DTW Havalimanı’nın 2 ana terminali vardır: McNamara Terminali ve Kuzey Terminali. McNamara Terminali, 3 yolcu salonuna ayrılmıştır: A, B, ve C salonları. Kuzey Terminali’nin bir yolcu salonu vardır: D. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

DTW McNamara Terminali

 • Aeroméxico
 • Air France
 • Delta

DTW Kuzey Terminali

 • Air Canada
 • Alaska
 • American
 • Frontier
 • JetBlue
 • Lufthansa
 • Royal Jordanian
 • Southwest
 • Spirit
 • United
 • Wow
 • Lufthansa Club

DTW dış hatlar terminali

Detroit Havalimanı’nda dış hatlar geliş ve gidişleri hem McNamara hem de Kuzey terminallerinden yapılır. McNamara Terminali’nde dış hatlar gidiş ve gelişleri için kullanılan 12 kapı, Kuzey Terminali’nde ise 26 kapı bulunur. DTW Havalimanı 30’dan fazla uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

Detroit Havalimanı’nda yemek

Detroit Havalimanı’nda, 2 terminalde toplamda 100’den fazla yemek satan yerle geniş bir yemek seçeneği sunar. Bunlara kahveciler, fast food zincirleri ve masaya yemek servisi yapan restoranlar da dahildir. Ayrıca Detroit Havalimanı’nda terminaller boyunca birçok bar yer alır.

Detroit Havalimanı içinde ulaşım

Detroit Havalimanı terminallerinin ikisinde de yürüyen bantlar vardır. McNamara Terminali’ndeki A Salonu’nda yolcuları 3 istasyon arasında taşıyan bir ulaşım sistemi olan ExpressTram yer alır. Bu 3 durak şuralarda yer alır:

 • Terminal İstasyonu: salonun merkezinde, A29 ve A55 Kapılarına, check in alanına, bagaj alım bölgesine, karayolu ulaşımına ve B ile C Salonlarına giden tünele kolay erişim sağlayan bir konumda yer alır
 • Güney İstasyonu: A1 ve A28 Kapılarına erişim sağlar
 • Kuzey İstasyonu: A56 ve A78 Kapılarına erişim sağlar

Yolcular ayrıca Kuzey ve McNamara terminalleri arasında shuttle servislerle yolculuk yapabilir. Detroit Havalimanı shuttle servisleri 10 dakikada bir karayolu ulaşımı merkezlerinden ve Westin Oteli’nin önünden kalkar.

Detroit Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

DTW Havalimanı’nda deneyimleyebileceğiniz birçok aktivite ve yapabileceğiniz bir çok etkinlik vardır. Rahatlatıcı aktiviteler isteyen yolcular havalimanı spasında masaj, yüz bakımı, manikür ve/veya pedikür yaptırabilir. Detroit Havalimanı’nda gazete bayilerinden kozmetikçi ve butiklere kadar çeşitli mağazalar yer alır. A, B ve C Salonları arasında yer alan bir ışık tüneli birbiriyle uyumlu ışık ve müzik şovları yapar.

Detroit Havalimanı’nda döviz bürosu

Detroit Havalimanı’ndaki döviz büroları şu konumlarda yer alır: - McNamara Terminali: gidiş (Kapı A38’in yanındaki Central Link) ve dış hatlar geliş - Kuzey Terminali: gidiş (Kapı D9’un karşısında) ve geliş (bagaj alım bölgesinin yanında)

Detroit Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya DTW yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlardakilerin yanı sıra Dearborn ve Detroit şehir merkezinde de birçok otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Detroit Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Belle Isle Parkı
 • Doğu Pazarı
 • Ford Field
 • Detroit’teki Motown müzik müzeleri

Buradan DTW Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.