Ana içeriğe gidin

Ronald Reagan Washington Ulusal Havaalanı (DCA)

DCA Havalimanı’ndan ister National Mall’a, ister Alexandria Tarihi Şehir Merkezi’nde alışverişe gidin, Uber’in sizi istediğiniz yere ulaştıracağına güvenebilirsiniz.

2401 Smith Boulevard, Arlington, VA 22202
+1 703-417-8000

Ronald Reagan Washington Ulusal Havaalanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Ronald Reagan Washington Ulusal Havaalanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/16.

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinde yolculuk çağrısı yapın

Tek bir dokunuşla, 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımının tadını çıkarın.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulamanız ve sürücünüz sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmazsınız.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile, gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme de dahil, en sevdiğiniz özellikleri kullanabilirsiniz.

15 USD’ye varan indirim

İlk üç yolculuğunuzun her birinde 5 USD indirimden yararlanın. NEWRIDER15 promosyon kodunu kullanın. Promosyon kodunuz Uber hesabınıza uygulandıktan 30 gün sonra kodun geçerliliği sona erer.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  1-3

  Hesaplı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-3

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  1-5

  5 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Green

  1-3

  Low-emission rides

 • Uber Pet

  1-4

  Affordable rides for you and your pet

 • Connect

  1-4

  Send packages to friends & family

 • Pool

  1-2

  Yolculuk paylaşımı sayesinde daha düşük ücretler

1/7

DCA Havalimanı’ndan nasıl araç çağırabilirim?

Dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Terminal B/C’deyseniz, uygulamada, üstteki gidiş katından (biletleme/check-in) veya alttaki geliş katından alım seçeneklerinden birini seçmeniz istenir. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir yolculuk seçtiğinizden emin olun.

Havalimanından çıkın

Terminal A’dan yapılan alımlarda, aracınızı çağırdıktan sonra dışarı çıkın ve kaldırımda sürücünüzü bekleyin.

Terminal B/C’deyseniz, alttaki geliş katında, 6, 7 veya 8. kapıların çıkışında yer alan en dıştaki kaldırımdan veya üstteki gidiş katında, 1, 3, 4, veya 6. kapıların çıkışında yer alan yeni konumdaki kaldırım kenarından alım seçenekleriniz vardır.

Sürücünüzle buluşun ve sürücünüzü doğrulayın

Sürücünüzün araç plakasının uygulamada gördüğünüz bilgilerle aynı olup olmadığını her zaman kontrol edin. Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

DCA Havalimanı otopark ücretleri

DCA Havalimanı havalimanına yolculuk yapacaksanız ve sürücü ortağı olarak yola çıkmayı planlıyorsanız, otopark ücretlerini buradan görebilirsiniz.
DCA Havalimanı otopark ücretleri

Ücret

Günlük 25 USD
Günlük 25 USD
Günlük 17 USD
Otopark ücretleri her zaman en son fiyatları göstermeyebilir, bu bilgi 20 Kasım 2018 tarihinde güncellenmiştir.

DCA Havalimanı haritası

Reagan Havalimanı, Washington, DC’de hizmet veren birincil havalimanıdır. DCA’da 4 terminal vardır. Terminal B ve C en yeni ve en büyük terminallerdir.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • DCA Havalimanı’na (veya DCA’dan) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

 • DCA havalimanı kodu, Washington, DC, ABD’nin kısaltmasıdır.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

DCA Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Ronald Reagan Washington Ulusal Havaalanı (DCA), yılda 21 milyondan fazla yolcu taşır ve Washington DC’nin ana havaalanı olarak hizmet verir. Washington şehir merkezinden 5 mil (8 kilometre) uzaklıkta olan havaalanı ABD başkentine en yakın ticari havaalanıdır. Havaalanı DC şehir merkezinden ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 25 dakikalık bir mesafededir.

DCA Havaalanı terminalleri

DCA Havaalanı’nda toplamda 44 kapısı olan 3 terminal vardır: A, C ve C. DCA Havaalanı’nda tüm terminallerde lounge alanları bulunur. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

DCA Terminal A

 • Air Canada
 • Frontier
 • Southwest
 • USO Lounge

DCA Terminal B

 • Alaska
 • Delta
 • United
 • American Airlines Admirals Club
 • Delta Sky Club
 • United Club

DCA Terminal C

 • American
 • American Airlines Admirals Club

DCA dış hatlar terminali

DCA Havaalanı’nda dış hatlar uçuş hizmeti sunulmaz (Kanada hariç).

DCA Havalimanı’nda yemek

Yolcular DCA Havaalanı’ndaki fast food, atıştırmalık ve uluslararası mutfaklardan yemekler sunan 40’tan fazla yemek seçeneği arasında tercih yapabilir. DCA Havaalanı’ndaki yemek seçeneklerinin çoğunluğu terminallerde bulunur, ancak güvenlikten önce yer alan Ulusal Salon’da da bazı yemek seçenekleri bulabilirsiniz.

DCA Havalimanı içinde ulaşım

DCA Havaalanı shuttle servisleri yolcuları Terminal A, B ve C, otopark ve kiralık araç merkezi arasında taşır. Varış noktalarıyla ilgili bilgileri shuttle otobüslerinin ön ve yan kısımlarında görebilirsiniz. DCA Havaalanı shuttle otobüsleri günün 24 saati hizmet verir.

DCA Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

DCA Havaalanı bölgesel, ulusal ve uluslararası dönüşümlü sergilerden oluşan bir sanat programına ev sahipliği yapar. Tarihi Lobi’yle günümüzdeki bilet satış ofislerinin arasında yer alan Tarihi Terminal A’da bir galeri koridoru vardır. Burada vitrin ve duvarlarda yerel sanatçıların eserleri sergilenir. Havaalanı ayrıca müzisyenleri, şarkıcıları, dansçıları ve başka sanatçıları misafir eder. DCA Havaalanı’ndan gazete bayilerinden kıyafet mağazalarına kadar çeşitli mağaza ve butikler yer alır.

DCA Havalimanı’nda döviz bürosu

DCA Havaalanı’ndaki döviz büroları Terminal C’nin yanındaki Yolcu Salonu Katı’nda güvenlikten önce yer alır.

DCA Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya DCA yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 20’den fazla otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

DCA Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Georgetown
 • Lincoln Anıtı ve DC’deki diğer anıtlar
 • National Mall ve çevresindeki müzeler
 • Beyaz Saray

Buradan DCA Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.