Ana içeriğe gidin

Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı (clt)

Geleneksel Charlotte Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster CLT Havalimanı’ndan Freedom Parkı’na ister beyzbol sahasına gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla CLT havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

5501 Josh Birmingham Parkway, Charlotte, NC 28208
+1 704-359-4013

Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/07/01.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  1-4

  Uygun fiyatlı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-4

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Green

  1-4

  Eco-Friendly

 • Uber Pet

  1-4

  Affordable rides for you and your pet

 • Connect

  1-4

  Send packages to friends & family

1/6

Yolcu alım yeri: Charlotte Havalimanı (CLT)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

Hazır olduğunuzda, varış noktanıza araç çağırmak için Uber uygulamasını açın. Grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir CLT havalimanı ulaşım seçeneği belirleyin.

Geliş katından dışarı çıkın

Charlotte Havalimanı yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz. D Kapısı, CLT'nin yolcu alım konumudur. Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı’nda yolculuk paylaşımı için yolcu alım tabelaları da olabilir.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Uygulamada gösterilen, belirlenmiş CLT yolcu alım konumunuza gidin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın. Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Charlotte Havalimanı haritası

CLT Havalimanı’nda 5 salon bulunmaktadır. Salon D’de dış hatlar terminali yer alır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • CLT Havalimanı’na (veya CLT’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

CLT Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı, hava taşıtı etkinliğine göre dünyanın en yoğun 7. havalimanıdır ve yılda 44 milyondan fazla yolcuya hizmet verir. Havalimanı, Charlotte şehir merkezinden 7 mil (11 kilometre) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 15 dakika sürer.

CLT Havalimanı terminalleri

Charlotte Douglas Uluslararası Havalimanı’nda 6 yolcu salonuna bölünmüş bir terminal vardır: A, A Kuzey, B, C, D ve E. Yolcu Salonu D, dış hatlar yolcu salonu olarak hizmet verir. Charlotte Havalimanı’nda ayrıca yolcu salonların arasında yer alan birçok lounge bulabilirsiniz. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Yolcu Salonu A

 • American
 • Delta

Yolcu Salonu A Kuzey

 • Air Canada
 • Frontier
 • JetBlue
 • Southwest
 • United
 • Via Air

Yolcu Salonu B

 • American
 • American Airlines Admirals Club

Yolcu Salonu C

 • American
 • American Eagle

Yolcu Salonu D

 • American
 • Lufthansa

Yolcu Salon E

 • American Eagle

CLT Havalimanı dış hatlar yolcu salonu

Dış hatlar uçuşlarına biniş Yolcu Salonu D’de, D1 ve D13 Kapıları arasında yapılır. CLT Havalimanı 36 uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuş hizmeti sunar.

CLT Havalimanı’nda yemek

Yolcular CLT Havalimanı’ndaki kahvaltı, tatlı, atıştırmalık ve uluslararası yemekler sunan 50’den fazla yemek seçeneğinden dilediğini tercih edebilir. CLT Havalimanı yemek seçeneklerinin çoğunluğu ana avluda check in alanından önce ve tüm yolcu salonlarında yer alır.

CLT Havalimanı içinde ulaşım

Charlotte Douglas küçük bir havalimanıdır, bu yüzden tüm yolcu salonlarına yürüyerek ulaşabilirsiniz. A ve E arasındaki yolcu salonları ana terminalde yer alır. Havayolu şirketiniz aracılığıyla özel destek talebinde bulunabilirsiniz.

CLT Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Charlotte Douglas Havalimanı’nda Charlotte şehrini ve yakınındaki bölgeyi tanıtan bir kamusal sanat programı da dahil çeşitli etkinlikler vardır. Ayrıca Charlotte Havalimanı’nda birçok mağaza ve butik bulunur. CLT Havalimanı’nda masaj yaptırmak isterseniz, A/B ve D/E bağlantı noktalarındaki spalar yer alır.

CLT Havalimanı’nda döviz bürosu

CLT Havalimanı’nda yolcuların kullanabileceği döviz büroları merkezi alanda, Yolcu Salonu D’de ve Bilet Satışı Bölgesi D’de yer alır.

CLT Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya CLT yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda birçok Charlotte havalimanı oteli ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

CLT Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Freedom Park
 • Wylie Gölü
 • UNC Charlotte Botanik Bahçeleri
 • ABD Ulusal Whitewater Merkezi

Buradan CLT Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.