Ana içeriğe gidin

Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı (bom)

Geleneksel Mumbai Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster Mumbai Havalimanı’ndan Gateway of India’ya ister Navi Mumbai’den Mumbai Havalimanı’na gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla BOM havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

3VQ8+R6 Mumbai, Maharashtra, India

Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/26.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

Yolcu alım yeri: Mumbai Havalimanı (BOM)

Terminalden dışarıya çıkmaya hazır olduğunuzda araç çağırın

Ardından, grubunuzdaki kişi sayısına ve ihtiyacınız olan bagaj kapasitesine uygun bir yolculuk seçeneği belirleyin.

Daha fazla bilgi edinmek için lütfen uygulamayı kontrol edin

Araç çağırdığınızda, yönünüzü bulmak için uygulamadaki yol tarifini izleyin.

Sürücü iş ortağıyla buluşun

Sürücünüzle, Terminal 2 çıkışında P7 West’te, Terminal 1 çıkışında ise tüm araç alım noktalarında buluşabilirsiniz.

Mumbai Havalimanı haritası

Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havalimanı’nda 2 ana yolcu terminali bulunmaktadır. Terminal 1’de yalnızca iç hatlar, Terminal 2’de ise iç ve dış hatlar yer almaktadır.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • BOM Havalimanı’na (veya BOM’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz.

  Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçin.

Daha fazla bilgi

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Mumbai Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Chhatrapati Shivaji Maharaj Uluslararası Havalimanı (BOM), yolcu sayısına göre Hindistan’ın en yoğun 2. havalimanıdır ve her yıl 47milyondan fazla yolcuya hizmet verir. BOM Havalimanı, Mumbai şehir merkezinden 24 kilometre (15 mil) uzaklıktadır, bu mesafe ideal yol ve trafik koşullarında arabayla yaklaşık olarak 30 dakika sürer.

Mumbai Havalimanı terminalleri

Chhatrapati Shivaji Havalimanı 2 yolcu terminalinden oluşur: Terminal 1 ve Terminal 2. Terminal 1 Mumbai havalimanı iç hat uçuşları için kullanılır, Terminal 2 ise Mumbai Havalimanı’nın hem dış hatlar hem de iç hatlar uçuşları için kullanılır. Mumbai Havalimanı’nda birçok yerde lounge alanları bulunur. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

BOM Terminal 1

 • GoAir
 • IndiGo
 • SpiceJet
 • CIP Lounge
 • Loyalty Lounge
 • Pranaam GVK Lounge

BOM Terminal 2

BOM Terminal 2, 4 kattan oluşur ve British Airways, Emirates ve United gibi birçok uluslararası havayolu şirketi için bir üs görevi görür. Yolcular BOM Havalimanı’ndan 43’ten fazla uluslararası varış noktasına aktarmasız uçuşla gidebilir.

Mumbai Havalimanı’nda yemek

BOM Havalimanı’ndaki yolcular tanınan uluslararası yemek yerlerinin yanı sıra geleneksel Hint yemekleri de bulabilir. Dış hatlar terminali (Terminal 2) giden yolcu lounge alanında, güvenlikten sonra bir yemek alanı yer alır.

Mumbai Havalimanı içinde ulaşım

Terminal 1 ve Terminal 2, uçak pistleriyle ayrılmıştır ve aralarındaki mesafe 3 mildir. Bu 2 terminal arasında yolculuk yapmanız gerekirse, geçerli uçak bileti olan yolcular için ücretsiz sunulan Mumbai Havalimanı shuttle otobüsünü kullanabilirsiniz. Bunun için yeniden güvenlik kontrolünden geçmeniz gerekir, bu yüzden terminal değiştirecekseniz aktarmalı uçuşlarınız arasında yeterince zaman olduğundan emin olun. Terminal 2, 4 katlıdır, 48 yürüyen merdiveni ve 75 asansörü vardır. Terminalde ayrıca 42 yürüyen bant vardır.

Mumbai Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Chhatrapati Shivaji Maharaj Havalimanı’nda yılın farklı zamanlarında düzenlenen çeşitli şovlar ve sergiler dahil birçok etkinlik vardır. Çocuklar Terminal 2’nin 3. ve 4. katlarında yer alan Oyun Alanı’nın tadını çıkarabilir. Mumbai Havalimanı’nda alışveriş yapmak isterseniz geleneksel Hint kıyafet mağazalarından uluslararası olarak tanınan markalara kadar çeşitli mağazalar bulabilirsiniz.

BOM Havalimanı’nda döviz bürosu

BOM Havalimanı’nda birçok yerde döviz büroları bulunur: Terminal 1’de gidiş ve geliş kısımlarında, ve Gidiş Katı 4 Check in alanında, Geliş Katı 1, Geliş Katı 2, Kay 2 (İç Hatlar Aktarma), Kat 4 SHA ve Terminal 2’deki Geliş Katı 2’de döviz büroları bulabilirsiniz.

BOM Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya BOM yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda birçok otel ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Bunlara havalimanından yalnızca 3 mil uzaklıktaki Mumbai şehir merkezindeki veya Hiranandani Bahçeleri’ndeki birçok seçenek dahildir.

BOM Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Hindistan Kapısı
 • ISKCON Tapınağı Mumbai
 • Juhu Sahili
 • Mani Bhavan (Mahatma Gandhi’nin evi)

Buradan BOM Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.