Ana içeriğe gidin

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı (atl)

Geleneksel Atlanta Havalimanı servisi veya taksiye alternatif mi arıyorsunuz? İster ATL Havalimanı’ndan Georgia Akvaryumu’na ister Atlanta Botanik Bahçesi’nden ATL’ye gidiyor olun, zaten bildiğiniz Uber uygulamasıyla dilediğiniz yere ulaşın. Tek bir dokunuşla ATL havalimanına gitmek ya da dönmek için araç çağırın.

6000 N. Terminal Parkway, Atlanta, GA 30320
+1 800-897-1910

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı havalimanında Uber’le önceden araç rezerve edin

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı havalimanına Uber’le yapacağınız yolculuk için rezervasyon yaptırarak planlarınızı hemen tamamlayın. Uçuşunuzdan 30 gün öncesine kadar herhangi bir saat ve günde yolculuk talep edin.
Varış noktası
Tarih ve saat seçin

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/28.

Rezervasyon, alım konumunuz için uygun olmayabilir

Yolculuk yapmanın daha akıllı yolu

Dünyanın her yerinden araç çağırın

Bir düğmeye dokunarak 500’den fazla büyük merkezde havalimanı ulaşımına erişin.

Kendi şehrinizdeymiş gibi gezin

Bırakın uygulama ve sürücü ortağı sizin yerinize ayrıntılarla ilgilensin, böylece tanımadığınız bir şehirde yol bulmaya çalışmak zorunda kalmayın.

Uber’le kendinizi evinizde hissedin

Yeni bir yerde olsanız bile gerçek zamanlı fiyatlandırma ve nakitsiz ödeme gibi en sevdiğiniz özellikleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki yolculuk türleri

 • UberX

  1-4

  Hesaplı, günlük yolculuklar

 • Uber Comfort

  1-4

  Daha geniş ayak koyma yeri ile daha yeni araçlar

 • UberXL

  1-6

  6 kişiye kadar olan gruplar için ekonomik yolculuklar

 • Uber Pet

  1-4

  Affordable rides for you and your pet

 • Connect

  1-4

  Send packages to friends & family

1/5

Yolcu alım yeri: Atlanta Havalimanı (ATL)

Yolculuk talebinde bulunmak için uygulamanızı açın

When you’re ready, open the Uber app to request a ride to your destination. Choose the Atlanta Airport transportation option that suits your group size and luggage needs.

Follow signs for the ATL Rideshare pickup areas at each terminal.

Terminalden çıkın

ATL yolcu alım noktaları için yol tarifini doğrudan uygulamadan alabilirsiniz.

İç hatlar terminalinde, tüm Atlanta Havalimanı yolcu alım konumları için alt kattan çıkın.

Dış hatlar terminalinde, tüm Atlanta Havalimanı yolcu alım konumları için gelen yolcu katından çıkın.

Konumunuzu onaylayın

Terminalinizi ve ATL yolcu alım konumunuzu uygulamada gösterilen şekilde seçin. Lütfen bu konumun her zaman size en yakın çıkışta olmayabileceğini unutmayın.

Sürücü iş ortağının adını, plaka numarasını ve aracın rengini uygulamadan görebilirsiniz. Binmeden önce aracı teyit edin. Sürücü iş ortağını bulamıyorsanız kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Atlanta Havalimanı haritası

A-E Salonları iç hatlara, Salon F ise dış hatlara aittir. Salon T’nin çevresinde park alanları bulabilirsiniz.

Yolcuların en çok sorduğu sorular

 • Evet. Tüm dünyada Uber yolculuk çağrısı yapabileceğiniz havalimanlarının listesini görmek için lütfen buraya dokunun.

 • ATL Havalimanı’na (veya ATL’den) yapacağınız Uber yolculuklarının maliyeti; yolculuk türü, yolculuğun tahmini uzunluğu ve süresi, köprü veya otoyol geçiş ücretleri ve o andaki yolculuk talebinin de dahil olduğu unsurlara bağlı olarak hesaplanır.

  Araç çağırmadan önce tahmini ücreti, alım ve varış konumlarınızı Uber’in yukarıda yer alan tahmini ücret hesaplayıcısına girerek görebilirsiniz. Bunun ardından, araç çağırdığınızda, uygulamada gerçek zamanlı unsurlara göre asıl ücreti göreceksiniz.

 • Alım konumları, çağırdığınız aracın türüne ve havalimanının büyüklüğüne göre değişir. Sürücünüzle buluşacağınız konum için, uygulamadaki talimatları uygulayın. Ayrıca, havalimanındaki özel olarak belirlenmiş yolculuk paylaşımı bölgelerine giden işaretleri de takip edebilirsiniz. Sürücünüzü bulamıyorsanız, kendisiyle uygulama üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Uber’le sürücü ortağı olarak yola mı çıkıyorsunuz?

Yolcuları nerelerden alacağınızdan yerel kural ve yönetmeliklere kadar, havalimanı yolculuklarınızı nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin.

Başka bir havalimanına mı gidiyorsunuz?

Dünya genelinde 600’den fazla havalimanına gidiş-geliş yolculukları yapın.

Atlanta Havalimanı ziyaretçi bilgileri

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanıdır, günde ortalama 275.000 yolcu bu havalimanından geçer. Atlanta şehir merkezinden 10 mil (16 kilometre) uzaklıkta ve Massachusetts boyutlarında bir metropolitan bölgesinde yer alan havalimanı, hem iş hem de eğlence amaçlı seyahat eden yolcuların çıkış noktasıdır.

Atlanta Havalimanı terminalleri

Hartsfield Havalimanı’nda 2 terminal vardır: Atlanta Havalimanı İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali. Terminaller havalimanının karşılıklı uçlarında yer alır ve aralarında 7 yolcu salonu bulunur.

 • Yolcu Salonu T, İç Hatlar Terminali’yle bitişiktir
 • Yolcu Salonu F, Dış Hatlar Terminali’nde yer alır
 • A, B, C, D ve E Yolcu Salonları, Yolcu Salonu A İç Hatlar Terminali’ne yakın olacak şekilde alfabetik sıraya göre İç Hatlar Terminali ile Dış Hatlar Terminali’nin arasında yer alır

ATL Havalimanı’nda her iki terminalde de American Airlines Admirals Club, Delta Sky Club, ve United Club dahil olmak üzere çeşitli lounge salonları vardır. Yolculuğunuzu planlarken aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Atlanta Havalimanı İç Hatlar Terminali

Kuzey Terminali’nde şu havayolu şirketlerinin uçuşları için check in yapabilirsiniz:

 • Alaska
 • American
 • Boutique Air
 • Frontier
 • JetBlue
 • Southwest
 • Spirit
 • United

Güney Terminali’nde Delta uçuşları için check in yapabilirsiniz.

Atlanta Havalimanı dış hatlar terminali

Dış Hatlar Terminali 3 katlıdır ve Yolcu Salonu F’deki F1 Kapısı’ndan F14 Kapısı’na kadar olan bölümü kapsar. Gidiş katı doğrudan saatlik otopark bölümüne ve gidiş katına bağlanır. Dış Hatlar Terminali, British Airways ve KM gibi havayolu şirketleriyle 50 ülkedeki 75’den fazla varış noktasına uçuş hizmeti sağlar.

Atlanta Havalimanı’nda yemek

Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı’nda uluslararası fast food zincirlerinden masaya yemek servisi yapan lüks restoranlara kadar 110’dan fazla yemek ve içecek seçeneği vardır. ATL Havalimanı restoranları ve diğer yemek seçenekleri yolcu salonlarında ve merkezi alanda yer alır.

Atlanta Havalimanı içinde ulaşım

Atlanta Havalimanı’nın Plane Train adında kendi yeraltı ulaşım ağı vardır. Bu ulaşım ağı tüm yolcu salonlarını İç Hatlar ve Dış Hatlar terminalleriyle bağlar. 3 mil (5 kilometre) çember şeklindeki raylarda çalışan 4 vagonlu tren yaklaşık olarak 2 dakikada bir kalkar. Trenler günde ortalama 200.000 yolcu taşır. Yolcular ayrıca havalimanı dışında çalışa ve Georgia Uluslararası Kongre Merkezi ve önde gelen bazı havalimanı otellerine bağlanan SkyTrain’i de kullanabilir.

Atlanta Havalimanı’nda neler yapabilirsiniz?

Hartsfield, havalimanının farklı yerlerinde sergilenen sanat programı dahil çeşitli eğlence programları sunar. Bazı sergiler kalıcıdır, bazıları ise dönüşümlü olarak gerçekleşir. ATL Havalimanı, merkez avluda yılda 4 konser düzenler. Hayvanseverler 1.000 ayakkarelik köpek parkını kullanabilir. Alışveriş yapmaya fırsatınız olursa, Atlanta Havalimanı’ndaki gazete bayilerinden butiklere kadar çeşitli mağazalardan yararlanabilirsiniz.

Atlanta Havalimanı’nda döviz bürosu

Atlanta Havalimanı’nda A, B, D, E ve F yolcu salonlarının yanı sıra merkez avluda 12 döviz bürosu yer alır.

Atlanta Havalimanı yakınlarındaki oteller

Aktarmalı uçuşlar arasında bekleme yaptığınızda ya da uçuşunuzda gece boyu sürecek bir rötar olduğunda veya ATL yakınlarındaki bir ziyaretinizde kalacak bir yere ihtiyacınız olursa, yakınlarda 60’tan fazla Atlanta havalimanı oteli ve konaklama seçeneği bulabilirsiniz.

Atlanta Havalimanı yakınlarında gezilecek yerler

 • Atlanta’daki botanik bahçe
 • Centennial Olimpiyat Parkı
 • Atlanta hayvanat bahçesi

Buradan ATL Havalimanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Facebook
Instagram
Twitter

Bu sayfada Uber’in kontrolünde olmayan üçüncü taraf web sitelerinin sağladığı bilgiler bulunur ve bu bilgiler, periyodik olarak değiştirebilir veya güncellenebilir. Bu sayfada yer alan doğrudan Uber’le veya operasyonlarıyla bağlantılı olmayan bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hiçbir şekilde, açıkça veya zımni olarak, bu bilgiler hakkında herhangi bir garanti oluşturacak şekilde değerlendirilmemeli ve yorumlanmamalıdır. Bazı gereklilikler ve özellikler ülkeye, bölgeye ve şehre göre değişir. Promosyon indirimi yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir. Bu promosyon, diğer tekliflerle birleştirilemez ve bahşişlere uygulanamaz. Promosyon sınırlı sayıdadır. Fırsat ile hükümler ve koşullar değiştirilebilir.