Preskočiť na hlavný obsah

Letisko Berlín-Tegel (txl)

Či už sa chystáš z letiska Berlín-Tegel do centra mesta, alebo máš namierené opačným smerom, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

Zufahrt zum Flughafen Tegel, 13405 Berlín, Germany
+49 30-60-91-11-50

Rezervuj si vopred jazdu s Uberom na letisku Letisko Berlín-Tegel

Rezervuj si jazdu s Uberom na letisku Letisko Berlín-Tegel a dokonči tak plánovanie. Jazdu si môžeš objednať až 30 dní pred odletom – kedykoľvek a na ktorýkoľvek deň.
Cieľ
Vyber dátum a čas

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/26.

Rezervácia nemusí byť pre tvoje miesto vyzdvihnutia k dispozícii

Rozumnejší spôsob cestovania

Objednaj si jazdu po celom svete

Ťukni na tlačidlo a objednaj si letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Dovoľ aplikácii a vodičovi, aby sa postarali o detaily, a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Spôsoby jazdy v tvojej oblasti

 • Comfort

  1-3

  Extra legroom and top rated drivers

 • Uber pre Ukrajinu

  1-4

  Cestovné Uber pre Ukrajinu je v porovnaní s jazdou UberX objednanou v rovnakom čase na rovnakú trasu o 1€ vyššie. Suma 1€ z každej jazdy Uber pre Ukrajinu nie je súčasťou cestovného, ​​ale je to čiastka, ktorú spoločnosť Uber B.V. vyberá pre Medzinárodný záchranný výbor.

 • Assist

  1-4

 • UberX

  1-4

  Cenovo dostupný odvoz na každý deň

 • Premium

  1-4

  Odvoz vysokej triedy s profesionálnymi vodičmi

 • UberXL

  1-6

  Fits 5 riders or 3 riders with luggage

 • Green

  1-4

  Elektrické a hybridné vozidlá

 • Taxi

  1-4

  Preprava bez potreby mávania rukami

1/8

Ako sa odviezť s Uberom z letiska

Otvor aplikáciu a objednaj si jazdu

Keď budeš pripravený, otvor aplikáciu Uber a objednaj si jazdu do svojho cieľa. Vyber si možnosť dopravy na letisko TXL alebo z neho, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia na letisku Letisko Berlín-Tegel uvidíš priamo v aplikácii. Miesta vyzdvihnutia sa môžu líšiť v závislosti od terminálu. Na letisku Letisko Berlín-Tegel sa môžu nachádzať aj značenia k miestu vyzdvihnutia pre zdieľané jazdy.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia na letisku TXL, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto sa nemusí nachádzať pri najbližšom východe. V aplikácii sa zobrazí meno vodiča, evidenčné číslo vozidla a farba auta. Pred nastúpením do auta si všetko najprv over. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na letisku TXL

Wi-Fi na letisku Berlín-Tegel

Na letisku TXL je bezplatná neobmedzená sieť Wi-Fi, takže sa jednoducho pripojíš z notebooku, tabletu alebo mobilu.

Parkovanie na letisku Berlín-Tegel

Na letisku Berlín-Tegel je viac ako 2 500 parkovacích miest. K dispozícii je viacposchodové parkovisko určené pre dlhodobé parkovanie a tiež krátkodobé parkoviská určené na vyloženia a vyzdvihnutia.

Úschovňa batožiny na letisku Berlín-Tegel

V úschovni batožiny na letisku Berlín-Tegel si môžeš uschovať batožinu na pár hodín alebo na celý deň a oddýchnuť si pri medzipristátí, prípadne preskúmať mesto. Okrem toho nájdeš v centre služieb terminálu A poštu a tiež ti tam zabalia batožinu.

Najčastejšie otázky cestujúcich

 • Uber máš k dispozícii aj na letisku Berlín-Tegel, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

 • Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

 • Hoci cesta nie je dlhá, sadzby Uberu na letisko Berlín-Tegel a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

 • Čas vyzdvihnutia sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 600 letiskách po celom svete.

Čo robiť v termináloch letiska Berlín-Tegel

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko Berlín-Tegel alebo z neho odlieta. Berlín-Tegel je štvrté najvyťaženejšie letisko v Nemecku, ktoré každoročne odbaví viac než 20 miliónov cestujúcich. Letisko TXL sa nachádza asi 8 kilometrov severne od centra Berlína a pre prílety do hlavného mesta Nemecka aj odlety z neho je praktickou voľbou. Lieta sa z neho do niekoľkých metropolitných oblastí v Európe a tiež do pár zámorských destinácií.

Terminály letiska Berlín-Tegel

Letisko Berlín-Tegel pozostáva z troch terminálov pre osobnú dopravu: terminálu A/B, terminálu C a terminálu D. Spodnému poschodiu príletov v termináli D sa síce hovorí terminál E, ale za samostatný terminál sa tento priestor nepovažuje. V termináloch letiska Berlín-Tegel môžeš využívať množstvo služieb – od spacích kabínok cez úschovňu batožiny až po poštu. Z letiska TXL odlieta rad aerolínií, okrem iného:

 • Aer Lingus
 • Croatian Airlines
 • easyJet
 • Turkish Airlines

Reštaurácie na letisku Berlín-Tegel

Či už sa pred skorým ranným letom potrebuješ vzpružiť kávou, alebo chceš ochutnať originálnu nemeckú kuchyňu, na letisku Berlín-Tegel nájdeš mnoho reštaurácií.

Orientácia na Medzinárodnom letisku Berlín-Tegel

Na letisko Berlín-Tegel jazdí niekoľko autobusových a vlakových liniek, takže sa tam dostaneš ľahko a rýchlo. Priamo pred terminálom A/B nájdeš 4 zastávky BVG a blízko terminálu E zastavuje diaľkový autobus do Drážďan. Tiež tu pôsobí niekoľko autopožičovní. Nájdeš ich na dolnom poschodí letiska TXL blízko terminálu E.

Čo robiť na letisku TXL

V obchodoch na letisku Berlín-Tegel môžeš nakupovať, čo srdce ráči. Na výber máš z oblečenia, elektroniky alebo napríklad kníh. V tamojších duty-free obchodoch môžeš zaobstarať suveníry pre kamarátov alebo rodinu a v obchodoch pre cestujúcich sa dá dokúpiť všetko, čo potrebuješ na dlhý let.

Salóniky na letisku Berlín-Tegel

Letisko Berlín-Tegel ponúka rôzne salóniky, ktoré sa hodia na prácu aj odpočinok. Salónik Lufthansa sa hodí, keď chceš uniknúť bežnému letiskovému ruchu a hluku. C-Lounge zase ponúka nápoje, medzinárodnú tlač a prístup na Wi-Fi. Salóniky na letisku Berlín-Tegel sú ideálne pre každého, kto potrebuje pred odletom trochu pracovať.

Hotely v okolí letiska Berlín-Tegel

Či už sa potrebuješ ubytovať na krátku, alebo dlhú dobu, v okolí letiska Berlín-Tegel sa nachádza veľa hotelov – od lacných letiskových reťazcov až po extravagantnejšie ubytovacie zariadenia. Keď si potrebuješ po prílete odpočinúť, tieto hotely sú ideálnou voľbou. Ďalšie možnosti ubytovania nájdeš v centre Berlína, ktorý sa nachádza len kúsok od letiska.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Berlín-Tegel

Pokiaľ na letisku Berlín-Tegel (TXL) čakáš na prípojný let a chceš si skrátiť čas, v okolí je veľa miest, ktoré si môžeš pozrieť. Centrum Berlína sa od letiska nachádza len kúsok a s Uberom sa tam dostaneš skutočne rýchlo, takže si môžeš urobiť krátku exkurziu po svetoznámych miestnych pamiatkach:

 • Brandenburská brána
 • Zámok Charlottenburg
 • Checkpoint Charlie
 • Budova Ríšskeho snemu

Ďalšie informácie o letisku Berlín-Tegel nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta. Promo zľava platí iba pre nových používateľov. Túto promo akciu nemožno kombinovať s inými ponukami a nevzťahuje sa na prepitné. Dostupnosť je obmedzená. Ponuka a podmienky sa môžu zmeniť.