Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Letisko Berlín-Tegel (TXL)

Či už sa chystáš z letiska Berlín-Tegel do centra mesta, alebo máš namierené opačným smerom, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

Zufahrt zum Flughafen Tegel, 13405 Berlin, Germany
+49 30-60-91-11-50

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Spôsoby jazdy

Ako sa odviezť s Uberom z letiska

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš na odchod, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na letisku TXL

Wi-Fi na letisku Berlín-Tegel

Free wifi is available 24/7 at TXL Airport, so connecting from your laptop, tablet, or mobile device is easy. Just access the hotspot and accept the terms and conditions, and you'll be online in no time.

Parkovanie na letisku Berlín-Tegel

Na letisku Berlín-Tegel je viac ako 2 500 parkovacích miest. K dispozícii je viacposchodové parkovisko určené pre dlhodobé parkovanie a tiež krátkodobé parkoviská určené na vyloženia a vyzdvihnutia.

Úschovňa batožiny na letisku Berlín-Tegel

V úschovni batožiny na letisku Berlín-Tegel si môžeš uschovať batožinu na pár hodín alebo na celý deň a oddýchnuť si pri medzipristátí, prípadne preskúmať mesto. Okrem toho nájdeš v centre služieb terminálu A poštu a tiež ti tam zabalia batožinu.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Uber máš k dispozícii aj na letisku Berlín-Tegel, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Hoci cesta nie je dlhá, sadzby Uberu na letisko Berlín-Tegel a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

Čas vyzdvihnutia sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.
Vyhľadať letisko

Čo robiť v termináloch letiska Berlín-Tegel

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko Berlín-Tegel alebo z neho odlieta. Berlín-Tegel je štvrté najvyťaženejšie letisko v Nemecku, ktoré každoročne odbaví viac než 20 miliónov cestujúcich. Letisko TXL sa nachádza asi 8 kilometrov severne od centra Berlína a pre prílety do hlavného mesta Nemecka aj odlety z neho je praktickou voľbou. Lieta sa z neho do niekoľkých metropolitných oblastí v Európe a tiež do pár zámorských destinácií.

Terminály letiska Berlín-Tegel

Letisko Berlín-Tegel pozostáva z troch terminálov pre osobnú dopravu: terminálu A/B, terminálu C a terminálu D. Spodnému poschodiu príletov v termináli D sa síce hovorí terminál E, ale za samostatný terminál sa tento priestor nepovažuje. V termináloch letiska Berlín-Tegel môžeš využívať množstvo služieb – od spacích kabínok cez úschovňu batožiny až po poštu. Z letiska TXL odlieta rad aerolínií, okrem iného:

  • Aer Lingus
  • Croatian Airlines
  • easyJet
  • Turkish Airlines

Reštaurácie na letisku Berlín-Tegel

Či už sa pred skorým ranným letom potrebuješ vzpružiť kávou, alebo chceš ochutnať originálnu nemeckú kuchyňu, na letisku Berlín-Tegel nájdeš mnoho reštaurácií.

Orientácia na Medzinárodnom letisku Berlín-Tegel

Na letisko Berlín-Tegel jazdí niekoľko autobusových a vlakových liniek, takže sa tam dostaneš ľahko a rýchlo. Priamo pred terminálom A/B nájdeš 4 zastávky BVG a blízko terminálu E zastavuje diaľkový autobus do Drážďan. Tiež tu pôsobí niekoľko autopožičovní. Nájdeš ich na dolnom poschodí letiska TXL blízko terminálu E.

Čo robiť na letisku TXL

V obchodoch na letisku Berlín-Tegel môžeš nakupovať, čo srdce ráči. Na výber máš z oblečenia, elektroniky alebo napríklad kníh. V tamojších duty-free obchodoch môžeš zaobstarať suveníry pre kamarátov alebo rodinu a v obchodoch pre cestujúcich sa dá dokúpiť všetko, čo potrebuješ na dlhý let.

Salóniky na letisku Berlín-Tegel

Letisko Berlín-Tegel ponúka rôzne salóniky, ktoré sa hodia na prácu aj odpočinok. Salónik Lufthansa sa hodí, keď chceš uniknúť bežnému letiskovému ruchu a hluku. C-Lounge zase ponúka nápoje, medzinárodnú tlač a prístup na Wi-Fi. Salóniky na letisku Berlín-Tegel sú ideálne pre každého, kto potrebuje pred odletom trochu pracovať.

Hotely v okolí letiska Berlín-Tegel

Či už sa potrebuješ ubytovať na krátku, alebo dlhú dobu, v okolí letiska Berlín-Tegel sa nachádza veľa hotelov – od lacných letiskových reťazcov až po extravagantnejšie ubytovacie zariadenia. Keď si potrebuješ po prílete odpočinúť, tieto hotely sú ideálnou voľbou. Ďalšie možnosti ubytovania nájdeš v centre Berlína, ktorý sa nachádza len kúsok od letiska.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Berlín-Tegel

Pokiaľ na letisku Berlín-Tegel (TXL) čakáš na prípojný let a chceš si skrátiť čas, v okolí je veľa miest, ktoré si môžeš pozrieť. Centrum Berlína sa od letiska nachádza len kúsok a s Uberom sa tam dostaneš skutočne rýchlo, takže si môžeš urobiť krátku exkurziu po svetoznámych miestnych pamiatkach:

  • Brandenburská brána
  • Zámok Charlottenburg
  • Checkpoint Charlie
  • Budova Ríšskeho snemu

Ďalšie informácie o letisku Berlín-Tegel nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter