Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Medzinárodné letisko San Francisco (SFO)

Či už sa chystáš z letiska SFO do Napa Valley, alebo ideš zo Silicon Valley na letisko SFO, o letiskovú jazdu môžeš požiadať kedykoľvek.

San Francisco, CA 94128
+1 650-821-8211

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Spôsoby jazdy

 • UberX1-4

  Dostupný odvoz na každý deň

 • UberX garage pickup1-4

  Dostupný odvoz na každý deň

 • Comfort1-4

  Newer cars with extra legroom

 • Pool1-2

  Zdieľaná jazda, najnižšia cena

Ako sa odviezť z letiska SFO

O jazdu požiadaj, keď sa pripravíš na odchod

Vyber si možnosť jazdy, ktorá vyhovuje veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Ak požiadaš o UberPool alebo Express Pool z terminálu 1 až 3, musíš prejsť cez spájacie prechody na 5. poschodie garáže vnútroštátnych letov. O jazdu požiadaj, až keď budeš v garáži.

S vodičom sa stretni na určenom mieste vyzdvihnutia

V termináloch 1 až 3 sa vyzdvihnutia cez UberPool a Express Pool uskutočňujú na 5. poschodí garáže vnútroštátnych letov. Všetky ostatné vyzdvihnutia sa uskutočňujú pri vozidle na poschodí odletov (2. poschodie, vnútroštátne lety).

Všetky vyzdvihnutia z medzinárodného terminálu vrátane ciest cez UberPool a Express Pool sa uskutočňujú pri 2. obrubníku na poschodí odletov (3. poschodie, medzinárodné lety).

Potvrď svoju polohu

Zadaj svoj terminál a číslo dverí, aby vodič vedel, kde ťa nájde.

Ak žiadaš o vyzdvihnutie cez UberPool alebo Express Pool z terminálu 1 až 3, namiesto toho môžeš zadať písmeno oblasti (B, D alebo F).

Mapa: SFO

Terminály 1 až 3 sú určené na domáce lety a oblasti A a G na medzinárodné lety. Z troch garáži sa dá do terminálov dostať vlakom AirTrain a chodníkom.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Áno. Ťukni sem a zobrazí sa zoznam letísk na celom svete, na ktorých môžeš požiadať o jazdu Uberom.

Cena cesty s Uberom na letisko SFO a z neho závisí od okolností, ako sú typ jazdy, o ktorú žiadaš, odhadovaná dĺžka a trvanie cesty, mýta a aktuálny dopyt po jazdách.

Keď zadáš do nástroja na odhad ceny Uberu hore miesto vyzdvihnutia a cieľ, uvidíš odhad ceny ešte pred požiadaním o jazdu. Keď následne požiadaš o jazdu, v aplikácii uvidíš skutočnú cenu na základe okolností v reálnom čase.

Miesta vyzdvihnutia môžu závisieť od typu požadovanej jazdy a veľkosti letiska. Pokyny s trasou na miesto stretnutia s vodičom nájdeš v aplikácii. Tiež sa môžeš riadiť značením do určených zón zdieľania jazdy na letisku.

Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Letiskový kód SFO je skratka názvu mesta San Francisco, pričom „O“ pravdepodobne predstavuje jeho posledné písmeno.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Informácie pre návštevníkov na letisku SFO

Medzinárodné letisko San Francisco (SFO) je najväčším letiskom v severnej Kalifornii. Nachádza sa 24 kilometrov od centra San Francisca a doprava naň aj z neho je jednoduchá. Jazda autom z centra pri ideálnych dopravných podmienkach zaberie asi 30 minút.

Terminály letiska SFO

Letisko SFO je rozdelené na 4 terminály: 1, 2, 3 a medzinárodný terminál, ktorý je tvorený odbavovacími priestormi A a G. Salóniky na Medzinárodnom letisku San Francisco nájdeš vo všetkých termináloch. Cestu si môžeš naplánovať podľa informácií dole.

Terminál 1 letiska SFO

 • Delta
 • Frontier
 • Southwest
 • Delta Sky Club

Terminál 2 letiska SFO

 • Alaska
 • American
 • American Airlines Admirals Club

Terminál 3 letiska SFO

 • United
 • American Express Centurion Lounge
 • United Club (3)

Medzinárodný terminál letiska SFO

Na medzinárodné lety sa na letisku SFO nastupuje v oblastiach A a G. Z letiska SFO odlietajú nonstop linky 39 medzinárodných dopravcov do viac ako 45 zahraničných miest. V medzinárodnom termináli nájdeš 10 salónikov (okrem iných Air France-KLM Lounge alebo Virgin Atlantic Clubhouse).

Reštaurácie na letisku SFO

Na Medzinárodnom letisku San Francisco sa nachádza viac ako 60 stravovacích zariadení – bary, kaviarne aj reštaurácie s obsluhou. Ak sa chceš najesť pred bezpečnostnou kontrolou, v odbavovacej oblasti A v medzinárodnom termináli nájdeš hlavné stravovacie priestory. Za bezpečnostnou kontrolou v termináli 2 si môžeš v obchodoch v odbavovacej oblasti D kúpiť menšie občerstvenie alebo jedlo do ruky. Ďalšie stravovacie priestory nájdeš v termináli 3, a to medzi bránami 80 a 90.

Orientácia na letisku SFO

Na letisku SFO funguje bezplatný kyvadlový vlak AirTrain, ktorý spája jednotlivé terminály a parkovacie domy. V termináloch 1, 2 a 3 zastavuje vo zvýšenej časti 3. poschodia naproti nadchodu. V medzinárodnom termináli letiska SFO môžeš na AirTrain nasadnúť na 4. poschodí. Jeho dve linky, červená a modrá, fungujú v 4-minútových intervaloch a 24 hodín denne. Tiež zachádza na zastávku verejného dopravného systému Bay Area Rapid Transit (BART), ktorá sa nachádza pri parkovacom dome G.

Čo robiť na letisku SFO

Na Medzinárodnom letisku San Francisco toho môžeš vidieť a robiť veľa. Nájdeš tam múzeum, knižnice alebo rôzne výstavy umenia, dejín lietania, miestnej kultúry alebo vedy. Deti sa môžu zabaviť v niekoľkých herniach. Jednu nájdeš v termináli 2 v odbavovacej oblasti D a ďalšiu v termináli 3 v odbavovacích oblastiach E a F. Vo všetkých termináloch letiska SFO môžeš využívať kúpeľné služby.

Zmenáreň na letisku SFO

Zmenárne a zmenárenské bankomaty sa na letisku SFO nachádzajú na rôznych miestach medzinárodného terminálu. Hlavná zmenáreň sa nachádza pri dverách 5.

Hotely v okolí letiska SFO

Či už čakáš na prípoj, oneskoril sa ti nočný let, alebo len potrebuješ prespať v blízkosti letiska SFO, v okolí nájdeš viac ako 50 ubytovacích zariadení.

Zaujímavé miesta v okolí letiska SFO

 • Ostrov Alcatraz
 • Fisherman’s Wharf
 • Golden Gate Bridge
 • Vinárske oblasti Napa a Sonoma

Ďalšie informácie o letisku SFO nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter