Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Raleigh-Durham International Airport (RDU)

Či už sa chystáš z letiska RDU do galérie North Carolina Museum of Art, alebo ideš z centra Durhamu na letisko RDU, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

2400 John Brantley Boulevard, Morrisville, NC 27560
+1 919-840-2123

Rozumnejší spôsob cestovania

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Zľava až 15 USD

Get $5 off each of your first three rides. Use promo code NEWRIDER15. Expires 30 days after the promo code is applied to your Uber account.

Zaregistruj sa ako cestujúci

Zľava až 15 USD

Get $5 off each of your first three rides. Use promo code NEWRIDER15. Expires 30 days after the promo code is applied to your Uber account.

Zaregistruj sa ako cestujúci

Spôsoby jazdy

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • UberXL1-6

  Cenovo dostupné jazdy pre skupiny až do 6 ľudí

 • Select1-4

  Špičkový odvoz na každý deň

Ako sa odviezť z letiska RDU

Keď sa pripravíš na odchod z letiska, požiadaj o jazdu

A vyber si možnosť jazdy, ktorá vyhovuje veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Opusti terminál na poschodí príletov

V termináli 1 vyjdi z výdajne batožiny a zamier do zóny vyzdvihnutia cestujúcich 1. V termináli 2 vyjdi z výdajne batožiny a zamier do zóny 17. Toto je miesto, kde sa všetci partnerskí vodiči Uberu na letisku RDU stretávajú s cestujúcimi a vyzdvihujú ich.

Stretni sa s vodičom pri vozidle

Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním prostredníctvom aplikácie a zisti jeho polohu.

Mapa letiska Letisko RDU

Letisko Raleigh-Durham International Airport má 2 terminály a 3 letiskové haly. V termináli 2 sa nachádzajú 4 medzinárodné letiskové brány.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Áno. Ťukni sem a zobrazí sa zoznam letísk na celom svete, na ktorých môžeš požiadať o jazdu Uberom.

Cena cesty s Uberom na letisko RDU a z neho závisí od okolností, ako sú typ jazdy, o ktorú žiadaš, odhadovaná dĺžka a trvanie cesty, mýta a aktuálny dopyt po jazdách.

Keď zadáš do nástroja na odhad ceny Uberu hore miesto vyzdvihnutia a cieľ, uvidíš odhad ceny ešte pred požiadaním o jazdu. Keď následne požiadaš o jazdu, v aplikácii uvidíš skutočnú cenu na základe okolností v reálnom čase.

Miesta vyzdvihnutia môžu závisieť od typu požadovanej jazdy a veľkosti letiska. Pokyny s trasou na miesto stretnutia s vodičom nájdeš v aplikácii. Tiež sa môžeš riadiť značením do určených zón zdieľania jazdy na letisku.

Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Informácie pre návštevníkov na letisku RDU

Letisko Raleigh-Durham (RDU) je 39. najrušnejšie letisko v USA z hľadiska počtu cestujúcich a každoročne obslúži viac ako 11 miliónov ľudí. Nachádza sa vo Wake County v Severnej Karolíne, a to asi 23 kilometrov od centra Raleighu (hlavné mesto Severnej Karolíny) aj od Durhamu. Jazda naň z oboch miest zaberie pri ideálnych dopravných podmienkach 20 minút.

Terminály letiska RDU

Letisko RDU má 2 terminály pre osobnú dopravu (1 a 2) a celkove 45 brán. Salóniky sa na letisku RDU nachádzajú v termináli 2. Cestu si môžeš naplánovať podľa informácií dole.

Terminál 1 letiska RDU

 • Southwest

Terminál 2 letiska RDU

 • Air Canada
 • Alaska
 • Allegiant
 • American
 • Delta
 • Frontier
 • JetBlue
 • United
 • American Airlines Admirals Club
 • Delta Sky Club
 • USO Lounge

Medzinárodný terminál letiska RDU

Medzinárodné linky odlietajú z letiska RDU z terminálu 2. Z letiska RDU odlietajú nepretržité linky do 8 zahraničných destinácií.

Reštaurácie na letisku RDU

Cestujúci majú na letisku RDU na výber z viac ako 20 stravovacích zariadení. Nájdu tu bary, kaviarne s predajom jedla aj reštaurácie s obsluhou. Jedlo aj nápoje sa na letisku RDU dajú kúpiť v oboch termináloch.

Orientácia na letisku RDU

Terminály nie sú za bezpečnostnou kontrolou prepojené. Z jedného terminálu do druhého sa dá odviezť kyvadlovým autobusom, prípadne po pohyblivom páse cez parkovacie domy medzi terminálmi.

Čo robiť na letisku RDU

Na letisku Raleigh-Durham nájdeš mnoho aktivít a atrakcií – napríklad trvalú a krátkodobú výstavu umenia, ktorá je rozmiestnená po termináloch. V termináli 1 pri bráne A7 a v termináli 2 pri bráne C3 sú kúpele.

Zmenáreň na letisku RDU

Zmenárne sa na letisku RDU nachádzajú v termináli 2, a to pri pokladniach a výdajni batožiny.

Hotely v okolí letiska RDU

Či už čakáš na prípoj, oneskoril sa ti nočný let, alebo len potrebuješ prespať v blízkosti letiska RDU, v okolí nájdeš viac ako 20 ubytovacích zariadení.

Zaujímavé miesta v okolí letiska RDU

 • Planetárium na Chapel Hille
 • Raleighské múzeá umenia a histórie
 • Univerzity v Research Triangle
 • Lake Johnson

Ďalšie informácie o letisku RDU nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter