Preskočiť na hlavný obsah

Raleigh-Durham International Airport (RDU)

Či už sa chystáš z letiska RDU do galérie North Carolina Museum of Art, alebo ideš z centra Durhamu na letisko RDU, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

2400 John Brantley Boulevard, Morrisville, NC 27560
+1 919-840-2123

Rezervuj si vopred jazdu s Uberom na letisku Raleigh-Durham International Airport

Rezervuj si jazdu s Uberom na letisku Raleigh-Durham International Airport a dokonči tak plánovanie. Jazdu si môžeš objednať až 30 dní pred odletom – kedykoľvek a na ktorýkoľvek deň.
Cieľ
Vyber dátum a čas

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2021/06/21.

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Zľava až 15 USD

Získaj zľavu 5 USD na každú z prvých 3 jázd. Použi promo kód NEWRIDER15. Platnosť promo kódu vyprší 30 dní po zadaní do profilu Uber.

Spôsoby jazdy v tvojej oblasti

 • UberX

  Cenovo dostupný odvoz na každý deň

 • Comfort

  Novšie autá s väčším priestorom na nohy

 • UberXL

  Cenovo dostupné jazdy pre skupiny až do 6 ľudí

 • Uber Green

  Low-emission rides

 • Connect

  Send packages to friends & family

1/5

Ako sa odviezť z letiska RDU

Keď sa pripravíš na odchod z letiska, požiadaj o jazdu

A vyber si možnosť jazdy, ktorá vyhovuje veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Opusti terminál na poschodí príletov

V termináli 1 vyjdi z výdajne batožiny a zamier do zóny vyzdvihnutia cestujúcich 1. V termináli 2 vyjdi z výdajne batožiny a zamier do zóny 17. Toto je miesto, kde sa všetci partnerskí vodiči Uberu na letisku RDU stretávajú s cestujúcimi a vyzdvihujú ich.

Stretni sa s vodičom pri vozidle

Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním prostredníctvom aplikácie a zisti jeho polohu.

Mapa: Letisko RDU

Letisko Raleigh-Durham International Airport má 2 terminály a 3 letiskové haly. V termináli 2 sa nachádzajú 4 medzinárodné letiskové brány.

Najčastejšie otázky cestujúcich

 • Áno. Ťukni sem a zobrazí sa zoznam letísk na celom svete, na ktorých môžeš požiadať o jazdu Uberom.

 • Cena cesty s Uberom na letisko RDU a z neho závisí od okolností, ako sú typ jazdy, o ktorú žiadaš, odhadovaná dĺžka a trvanie cesty, mýta a aktuálny dopyt po jazdách.

  Keď zadáš do nástroja na odhad ceny Uberu vyššie miesto vyzdvihnutia a cieľ, uvidíš odhad ceny ešte pred požiadaním o jazdu. Keď následne požiadaš o jazdu, v aplikácii uvidíš skutočnú cenu na základe okolností v reálnom čase.

 • Miesta vyzdvihnutia môžu závisieť od typu požadovanej jazdy a veľkosti letiska. Pokyny s trasou na miesto stretnutia s vodičom nájdeš v aplikácii. Tiež sa môžeš riadiť značením do určených zón zdieľania jazdy na letisku.

  Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 600 letiskách po celom svete.

Informácie pre návštevníkov na letisku RDU

Letisko Raleigh-Durham (RDU) je 39. najrušnejšie letisko v USA z hľadiska počtu cestujúcich a každoročne obslúži viac ako 11 miliónov ľudí. Nachádza sa vo Wake County v Severnej Karolíne, a to asi 23 kilometrov od centra Raleighu (hlavné mesto Severnej Karolíny) aj od Durhamu. Jazda naň z oboch miest zaberie pri ideálnych dopravných podmienkach 20 minút.

Terminály letiska RDU

Letisko RDU má 2 terminály pre osobnú dopravu (1 a 2) a celkove 45 brán. Salóniky sa na letisku RDU nachádzajú v termináli 2. Cestu si môžeš naplánovať podľa informácií dole.

Terminál 1 letiska RDU

 • Southwest

Terminál 2 letiska RDU

 • Air Canada
 • Alaska
 • Allegiant
 • American
 • Delta
 • Frontier
 • JetBlue
 • United
 • American Airlines Admirals Club
 • Delta Sky Club
 • USO Lounge

Medzinárodný terminál letiska RDU

Medzinárodné linky odlietajú z letiska RDU z terminálu 2. Z letiska RDU odlietajú nepretržité linky do 8 zahraničných destinácií.

Reštaurácie na letisku RDU

Cestujúci majú na letisku RDU na výber z viac ako 20 stravovacích zariadení. Nájdu tu bary, kaviarne s predajom jedla aj reštaurácie s obsluhou. Jedlo aj nápoje sa na letisku RDU dajú kúpiť v oboch termináloch.

Orientácia na letisku RDU

Terminály nie sú za bezpečnostnou kontrolou prepojené. Z jedného terminálu do druhého sa dá odviezť kyvadlovým autobusom, prípadne po pohyblivom páse cez parkovacie domy medzi terminálmi.

Čo robiť na letisku RDU

Na letisku Raleigh-Durham nájdeš mnoho aktivít a atrakcií – napríklad trvalú a krátkodobú výstavu umenia, ktorá je rozmiestnená po termináloch. V termináli 1 pri bráne A7 a v termináli 2 pri bráne C3 sú kúpele.

Zmenáreň na letisku RDU

Zmenárne sa na letisku RDU nachádzajú v termináli 2, a to pri pokladniach a výdajni batožiny.

Hotely v okolí letiska RDU

Či už čakáš na prípoj, oneskoril sa ti nočný let, alebo len potrebuješ prespať v blízkosti letiska RDU, v okolí nájdeš viac ako 20 ubytovacích zariadení.

Zaujímavé miesta v okolí letiska RDU

 • Planetárium na Chapel Hille
 • Raleighské múzeá umenia a histórie
 • Univerzity v Research Triangle
 • Lake Johnson

Ďalšie informácie o letisku RDU nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta. Promo zľava platí iba pre nových používateľov. Túto promo akciu nemožno kombinovať s inými ponukami a nevzťahuje sa na prepitné. Dostupnosť je obmedzená. Ponuka a podmienky sa môžu zmeniť.