Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Letisko Paríž-Orly (ORY)

Či už sa chystáš z letiska Paríž-Orly do Paríža, alebo máš namierené opačným smerom, vďaka Uberu to zvládneš ľavou zadnou.

94390 Orly, France
+33 1-49-75-45-12

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

 • UberX1-4

  Affordable, everyday rides

 • Berline1-4

  Premium rides in luxury cars

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš na odchod, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Wi-Fi na letisku Paríž-Orly

Wi-Fi na letisku Paríž-Orly pre cestujúcich zabezpečuje spoločnosť Paris Aéroport. K dispozícii je pripojenie so štandardnou rýchlosťou od 2,90 EUR za 20 minút po 5,90 EUR za hodinu alebo rýchlejšie pripojenie za 9,90 EUR na 24 hodín.

Parkovanie na letisku Paríž-Orly

There are 7 car parks at Paris-Orly Airport, all open 24/7. Options include short-stay, long-stay, and special lanes and spaces for motorcycles and people with reduced mobility, as well as subscriber and reservation-only parking.

Zmenáreň na letisku Paríž-Orly

Na letisku Paríž-Orly sa nachádza zmenáreň Travelex v hale A južného terminálu. Menu si môžeš vopred objednať online a následne si ju vybrať na pobočke, no môžeš získať aj predplatnú bankovú kartu alebo použiť jeden z bankomatov na výmenu meny nachádzajúcich sa v oboch termináloch.

Uber máš k dispozícii aj na letisku ORY, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Miesta vyzdvihnutia Uberom na letiskách sa môžu zmeniť. Miesto vyzdvihnutia si preto po požiadaní o jazdu vždy pozri v aplikácii Uber.

Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Paríž-Orly a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto odlieta z letiska Paríž-Orly (ORY). Letisko Paríž-Orly sa nachádza iba 19 kilometrov južne od Paríža a ide o 2. najrušnejšie medzinárodné letisko vo Francúzsku po letisku Charlesa de Gaulla, ktoré je hlavným francúzskym letiskom a tiež sa nachádza v Paríži. Každopádne ide o najrušnejšie vnútroštátne letisko vo Francúzsku a každoročne obslúži viac ako 32 miliónov cestujúcich. Uber ti zariadi pohodlný a bezproblémový odvoz na letisko Paríž-Orly aj z neho. Jazda do Paríža mu trvá asi pol hodinu.

Terminály letiska ORY

Na letisku Paríž-Orly sa nachádzajú dva terminály: západný (Ouest) a južný (Sud). Južný terminál má 6 poschodí a je určený pre lety na krátku vzdialenosť, zatiaľ čo západný terminál má len 3 poschodia a slúži diaľkovým letom. Jazdu si môžeš naplánovať podľa informácií dole.

Západný terminál letiska ORY

 • Air France
 • British Airways

Južný terminál letiska ORY

 • Air Algérie
 • Tunisair
 • Zénith Lounge

Reštaurácie na letisku Paríž-Orly

Na letisku Paríž-Orly nájdeš veľké množstvo kaviarní, francúzskych reštaurácií a ďalších stravovacích zariadení, a to v južnom aj západnom termináli. Väčšina reštaurácií je umiestnená ešte pred bezpečnostnou kontrolou a množstvo ďalších sa nachádza v duty-free priestoroch oboch terminálov.

Orientácia na letisku ORY

Medzi jednotlivými terminálmi sa dá presúvať automatickou kyvadlovou dopravou Orlyval, ktorá zachádza aj na stanicu RER Anthony a zaisťuje tak priame spojenie s parížskym metrom. Jazda Orlyvalom medzi terminálmi trvá menej ako minútu a metro jazdí v 6-minútových intervaloch. Kyvadlová doprava, ktorá spája parkovisko a oba terminály, vyráža každých 9 minút.

Čo robiť na letisku ORY

Na letisku Paríž-Orly nájdeš veľa luxusných obchodov – si predsa v Paríži! A v duty-free obchodoch v oboch termináloch sa dá nakúpiť veľa prvotriedneho tovaru. Ak potrebuješ unaviť deti pred dlhým letom, vezmi ich do letiskových herní Gulli. Nachádzajú sa v medzinárodných nástupných priestoroch južného terminálu a v hale 1 západného terminálu. V západnom termináli sa nachádza niekoľko salónikov jednotlivých aerolínií, kde si môžeš oddýchnuť, a tiež zábavné miestnosť s biliardom, pinballom a ďalšími aktivitami.

Hotely v okolí letiska ORY

Priamo na letisku Paríž-Orly sa nachádzajú tri hotely. Mnoho ďalších nájdeš v okolitých štvrtiach Rungis a Athis-Mons. Mnohé hotely ponúkajú priestory pre obchodných cestujúcich. Ak sa chceš radšej ubytovať v centre Paríža, odvezú ťa tam vlaky Orlyval.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Paríž-Orly

Ako sa dá od letiska v Paríži očakávať, v okolí sa nachádza veľa atrakcií, ako napríklad:

 • Parížske katakomby
 • Pevnosť Sucy, Sucy-en-Brie
 • Knižnica Françoisa Mitterranda
 • Múzeum Orsay
 • Tour Montparnasse

Ďalšie informácie o letisku Paríž-Orly nájdeš na tomto odkaze.