Preskočiť na hlavný obsah

Letisko Paríž-Orly (ory)

Hľadáš na letisku Letisko Paríž-Orly alternatívu k bežnej kyvadlovej doprave alebo taxíkom? Či už sa chystáš z letiska Orly do Paríža, alebo ideš opačným smerom, s aplikáciou Uber, ktorú už poznáš, sa dostaneš do cieľa. Objednaj si jazdu z letiska ORY alebo naň jedným ťuknutím.

94390 Orly, France
+33 1 70 36 39 50
0892 56 39 50

Rezervuj si vopred jazdu s Uberom na letisku Letisko Paríž-Orly

Rezervuj si jazdu s Uberom na letisku Letisko Paríž-Orly a dokonči tak plánovanie. Jazdu si môžeš objednať až 30 dní pred odletom – kedykoľvek a na ktorýkoľvek deň.
Cieľ
Vyber dátum a čas

Date format is yyyy/MM/dd. Press the down arrow or enter key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2023/03/29.

2:35 PM
open

Rezervácia nemusí byť pre tvoje miesto vyzdvihnutia k dispozícii

Rozumnejší spôsob cestovania

Objednaj si jazdu po celom svete

Ťukni na tlačidlo a objednaj si letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Dovoľ aplikácii a vodičovi, aby sa postarali o detaily, a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Spôsoby jazdy v tvojej oblasti

 • UberX Priority

  1-4

  Rychlejší vyzvednutí

 • UberX

  1-4

  Cenovo dostupný odvoz na každý deň

 • Berline

  1-4

  Špičkové vozy s nejlépe hodnocenými řidiči

 • Comfort

  1-4

  Novšie autá s väčším priestorom na nohy

 • Van

  1-6

  Špičkové vozy pro 6 s nejlépe hodnocenými řidiči

 • Green

  1-4

  Elektrické a hybridné vozidlá

1/6

Vyzdvihnutie v Letisko Paríž-Orly (ORY)

Otvor aplikáciu a objednaj si jazdu

Keď budeš pripravený, otvor aplikáciu Uber a objednaj si jazdu do svojho cieľa. Vyber si možnosť dopravy na letisko ORY alebo z neho, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia na letisku Letisko Paríž-Orly uvidíš priamo v aplikácii. Miesta vyzdvihnutia sa môžu líšiť v závislosti od terminálu. Na letisku Letisko Paríž-Orly sa môžu nachádzať aj značenia k miestu vyzdvihnutia pre zdieľané jazdy.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia na letisku ORY, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto sa nemusí nachádzať pri najbližšom východe. V aplikácii sa zobrazí meno vodiča, evidenčné číslo vozidla a farba auta. Pred nastúpením do auta si všetko najprv over. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na letisku Paríž-Orly

Wi-Fi na letisku Paríž-Orly

Wi-Fi na letisku Paríž-Orly pre cestujúcich zabezpečuje spoločnosť Paris Aéroport. K dispozícii je pripojenie so štandardnou rýchlosťou od 2,90 EUR za 20 minút po 5,90 EUR za hodinu alebo rýchlejšie pripojenie za 9,90 EUR na 24 hodín.

Parkovanie na letisku Paríž-Orly

Na letisku Paríž-Orly je 7 nepretržite otvorených parkovísk. Máš na výber dlhodobé a krátkodobé parkovanie, špeciálne pruhy a miesta pre motorky a ľudí so zníženou mobilitou a tiež parkovanie pre abonentov a ľudí s rezerváciou.

Zmenáreň na letisku Paríž-Orly

Na letisku Paríž-Orly sa nachádza zmenáreň Travelex v hale A južného terminálu. Menu si môžeš vopred objednať online a následne si ju vybrať na pobočke, no môžeš získať aj predplatnú bankovú kartu alebo použiť jeden z bankomatov na výmenu meny nachádzajúcich sa v oboch termináloch.

Najčastejšie otázky cestujúcich

 • Uber máš k dispozícii aj na letisku ORY, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

 • Miesta vyzdvihnutia Uberom na letiskách sa môžu zmeniť. Miesto vyzdvihnutia si preto po požiadaní o jazdu vždy pozri v aplikácii Uber.

 • Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Paríž-Orly a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

 • Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 600 letiskách po celom svete.

Terminály letiska Paríž-Orly

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto odlieta z letiska Paríž-Orly (ORY). Letisko Paríž-Orly sa nachádza iba 19 kilometrov južne od Paríža a ide o 2. najrušnejšie medzinárodné letisko vo Francúzsku po letisku Charlesa de Gaulla, ktoré je hlavným francúzskym letiskom a tiež sa nachádza v Paríži. Každopádne ide o najrušnejšie vnútroštátne letisko vo Francúzsku a každoročne obslúži viac ako 32 miliónov cestujúcich. Uber ti zariadi pohodlný a bezproblémový odvoz na letisko Paríž-Orly aj z neho. Jazda do Paríža mu trvá asi pol hodinu.

Terminály letiska ORY

Na letisku Paríž-Orly sa nachádzajú dva terminály: západný (Ouest) a južný (Sud). Južný terminál má 6 poschodí a je určený pre lety na krátku vzdialenosť, zatiaľ čo západný terminál má len 3 poschodia a slúži diaľkovým letom. Cestu si môžeš naplánovať podľa informácií dole.

Západný terminál letiska ORY

 • Air France
 • British Airways

Južný terminál letiska ORY

 • Air Algérie
 • Tunisair
 • Zénith Lounge

Reštaurácie na letisku Paríž-Orly

Na letisku Paríž-Orly nájdeš veľké množstvo kaviarní, francúzskych reštaurácií a ďalších stravovacích zariadení, a to v južnom aj západnom termináli. Väčšina reštaurácií je umiestnená ešte pred bezpečnostnou kontrolou a množstvo ďalších sa nachádza v duty-free priestoroch oboch terminálov.

Orientácia na letisku ORY

Medzi jednotlivými terminálmi sa dá presúvať automatickou kyvadlovou dopravou Orlyval, ktorá zachádza aj na stanicu RER Anthony a zaisťuje tak priame spojenie s parížskym metrom. Jazda Orlyvalom medzi terminálmi trvá menej ako minútu a metro jazdí v 6-minútových intervaloch. Kyvadlová doprava, ktorá spája parkovisko a oba terminály, vyráža každých 9 minút.

Čo robiť na letisku ORY

Na letisku Paríž-Orly nájdeš veľa luxusných obchodov – si predsa v Paríži! A v duty-free obchodoch v oboch termináloch sa dá nakúpiť veľa prvotriedneho tovaru. Ak potrebuješ unaviť deti pred dlhým letom, vezmi ich do letiskových herní Gulli. Nachádzajú sa v medzinárodných nástupných priestoroch južného terminálu a v hale 1 západného terminálu. V západnom termináli sa nachádza niekoľko salónikov jednotlivých aerolínií, kde si môžeš oddýchnuť, a tiež zábavné miestnosť s biliardom, pinballom a ďalšími aktivitami.

Hotely v okolí letiska ORY

Priamo na letisku Paríž-Orly sa nachádzajú tri hotely. Mnoho ďalších nájdeš v okolitých štvrtiach Rungis a Athis-Mons. Mnohé hotely ponúkajú priestory pre obchodných cestujúcich. Ak sa chceš radšej ubytovať v centre Paríža, odvezú ťa tam vlaky Orlyval.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Paríž-Orly

Ako sa dá od letiska v Paríži očakávať, v okolí sa nachádza veľa atrakcií, ako napríklad:

 • Parížske katakomby
 • Pevnosť Sucy, Sucy-en-Brie
 • Knižnica Françoisa Mitterranda
 • Múzeum Orsay
 • Tour Montparnasse

Ďalšie informácie o letisku Paríž-Orly nájdeš na tomto odkaze.

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta. Promo zľava platí iba pre nových používateľov. Túto promo akciu nemožno kombinovať s inými ponukami a nevzťahuje sa na prepitné. Dostupnosť je obmedzená. Ponuka a podmienky sa môžu zmeniť.