Preskočiť na hlavný obsah

Medzinárodné letisko Istanbul (ist)

Hľadáš na letisku Letisko Istanbul alternatívu k bežnej kyvadlovej doprave alebo taxíkom? Či už sa chystáš z letiska IST do Istanbulu, alebo ideš opačným smerom, s aplikáciou Uber, ktorú už poznáš, sa dostaneš do cieľa. Objednaj si jazdu z letiska IST alebo naň jedným ťuknutím.

Tayakadın District Terminal Street No.1, 34283 Arnavutköy/Istanbul, Turkey
+90 4441442

Rezervuj si vopred jazdu s Uberom na letisku Medzinárodné letisko Istanbul

Rezervuj si jazdu s Uberom na letisku Medzinárodné letisko Istanbul a dokonči tak plánovanie. Jazdu si môžeš objednať až 30 dní pred odletom – kedykoľvek a na ktorýkoľvek deň.
Cieľ
Vyber dátum a čas

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/08/17.

Rezervácia nemusí byť pre tvoje miesto vyzdvihnutia k dispozícii

Rozumnejší spôsob cestovania

Objednaj si jazdu po celom svete

Ťukni na tlačidlo a objednaj si letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Dovoľ aplikácii a vodičovi, aby sa postarali o detaily, a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Spôsoby jazdy v tvojej oblasti

 • Taxi Yellow

  Taxi rides made easy

 • Taxi Turquoise

  Premium taxi ride with comfortable vehicle

1/2

Vyzdvihnutie v Letisko Istanbul (IST)

Otvor aplikáciu a objednaj si jazdu

Keď budeš pripravený, otvor aplikáciu Uber a objednaj si jazdu do svojho cieľa. Vyber si možnosť dopravy na letisko IST alebo z neho, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia na letisku Letisko Istanbul uvidíš priamo v aplikácii. Miesta vyzdvihnutia sa môžu líšiť v závislosti od terminálu. Na letisku Medzinárodné letisko Istanbul sa môžu nachádzať aj značenia k miestu vyzdvihnutia pre zdieľané jazdy.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia na letisku IST, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto sa nemusí nachádzať pri najbližšom východe. V aplikácii sa zobrazí meno vodiča, evidenčné číslo vozidla a farba auta. Pred nastúpením do auta si všetko najprv over. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy pre letisko v Istanbule

Wi-Fi na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Na celom letisku IST máš k dispozícii Wi-Fi zadarmo na 2 hodiny. Na prístup budeš potrebovať mobilné telefónne číslo, na ktoré môže prísť SMS v Turecku. V opačnom prípade môžeš použiť platenú službu Wi-Fi.

Parkovanie na letisku v Istanbule

Letisko v Istanbule ponúka viaceré možnosti parkovania vhodné na rýchle vysadenia aj dlhodobé parkovanie. Po zaparkovaní sa na letisko IST odvez letiskovou kyvadlovou dopravou.

Úschovňa batožiny na letisku IST

Prevádzky úschovne batožiny sa nachádzajú v medzinárodnom aj vnútroštátnom termináli. Cestujúci s dlhými medzipristátiami si tak môžu bezpečne uschovať svoju batožinu a pozrieť si Istanbul.

Najčastejšie otázky cestujúcich

 • Uber máš k dispozícii aj na letisku v Istanbule, takže si môžeš užiť príjemnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

 • Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

 • Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko v Istanbule a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Približné ceny ciest nájdeš v nástroji Uberu na odhad cien.

 • Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 600 letiskách po celom svete.

Informácie pre návštevníkov na Medzinárodnom letisku Istanbul

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na medzinárodné letisko Istanbul alebo z neho odlieta. Medzinárodné letisko Istanbul je najväčším tureckým letiskom z hľadiska celkového počtu odbavených cestujúcich a ponúka druhý najvyšší počet nonstop letov na svete. Cesta z letiska do centra zaberie asi 40 minút, takže je pre prílety aj odlety z Istanbulu ideálnou voľbou. Cestujúci, ktorí nemajú auto, sa na medzinárodné letisko Istanbul ľahko dostanú metrom, miestnym alebo diaľkovým autobusom a Uberom.

Terminály Medzinárodného letiska Istanbul

Medzinárodné letisko Istanbul (IST) je rozdelené na dva terminály pre osobnú dopravu – vnútroštátny a medzinárodný. Vnútroštátny terminál obsluhuje lety po území Turecka a medzinárodný terminál obsluhuje lety do iných krajín a na ostatné kontinenty. Oba terminály sú prepojené, takže je prechádzanie medzi nimi v porovnaní s inými rovnako veľkými letiskami celkom jednoduché. V oboch termináloch sa môžeš pripojiť na Wi-Fi a tiež v nich nájdeš nabíjačky na mobil.

Vnútroštátny terminál

 • Turkish Airlines
 • Primeclass Lounge

Medzinárodný terminál

 • Air France
 • Emirates
 • Ďalšie medzikontinentálne a medzinárodné lety
 • HSBC Premier Lounge

Reštaurácie na letisku v Istanbule

Na letisku IST sa naješ bez najmenších problémov. Nájdeš tu čerstvé tradičné turecké jedlá aj rýchle občerstvenie. Či už preferuješ bufetové stravovanie, alebo niečo rýchle pod zub, z miestnej širokej ponuky si určite vyberieš.

Orientácia na letisku Istanbul

Vnútroštátny a medzinárodný terminál sú prepojené, takže medzi nimi môžeš prechádzať pešo, prípadne sa môžeš zviezť po pohyblivom páse, keď sa ponáhľaš.

Čo robiť na letisku Istanbul

Na letisku Istanbul sa nachádza obrovský nákupný areál s rozsiahlym duty-free obchodom alebo starým bazárom, kde môžeš nakúpiť originálny turecký tovar ako korenie, sklenené výrobky alebo šperky. V duty-free obchodoch na letisku Istanbul môžeš nakúpiť suveníry pre kamarátov a rodinu. V ich ponuke nájdeš nepreberné množstvo alkoholu, kozmetiky, parfumov a cukroviniek. Nájdeš tu aj kúpele a masážne salóny, kde si môžeš pred letom dokonale odpočinúť. Niektoré prémiové salóniky tiež ponúkajú sprchy.

Hotely v okolí letiska Istanbul

V priestore letiska Istanbul sa nachádza jeden hotel. Ďalšie sa nachádzajú v bezprostrednom okolí a môžeš sa v nich ubytovať, keď napríklad priletíš v skorých ranných hodinách. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú priestory pre obchodných cestujúcich, miestnosti na schôdzky, reštaurácie alebo fitnescentrá. Viac sa dozvieš na ich webových stránkach.

Zaujímavé miesta v okolí letiska Istanbul

V okolí letiska IST sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad:

 • Modrá mešita
 • Galatská veža
 • Veľký bazár
 • Hagia Sofia
 • Palác Topkapi

Ďalšie informácie o Medzinárodnom letisku Istanbul nájdeš na tomto odkaze.

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta. Promo zľava platí iba pre nových používateľov. Túto promo akciu nemožno kombinovať s inými ponukami a nevzťahuje sa na prepitné. Dostupnosť je obmedzená. Ponuka a podmienky sa môžu zmeniť.