Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Atatürkovo letisko v Istanbule (IST)

Či už sa chystáš z Atatürkovho medzinárodného letiska do Instanbulu, alebo ideš opačným smerom, s Uberom sa tam dostaneš ľavou zadnou.

Yeşilköy, 34149 Bakırköy/Istanbul, Turkey
+90 212-463-30-00

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Spôsoby jazdy

 • Taxi Yellow1-4

  Taxi rides made easy

 • Taxi Turquoise1-4

  Premium taxi ride with comfortable vehicle

Ako sa odviezť s Uberom z letiska

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš na odchod, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Wi-Fi na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Na Atatürkovom medzinárodnom letisku máš k dispozícii bezplatnú sieť Wi-Fi na 2 hodiny. Na prístup budeš potrebovať mobilné telefónne číslo, na ktoré môže prísť SMS v Turecku. V opačnom prípade môžeš použiť platenú sieť Wi-Fi.

Parkovanie na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Atatürkovo medzinárodné letisko ponúka viaceré možnosti parkovania vhodné na rýchle vyloženia aj dlhodobé parkovanie. Po zaparkovaní sa na Atatürkovo medzinárodné letisko presuň letiskovou kyvadlovou dopravou.

Úschovňa batožiny na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Prevádzky úschovne batožiny sa nachádzajú v medzinárodnom aj vnútroštátnom termináli. Cestujúci s dlhými medzipristátiami si tak môžu bezpečne uschovať svoju batožinu a pozrieť si Istanbul.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Uber máš k dispozícii aj na Atatürkovom medzinárodnom letisku, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na Atatürkovo medzinárodné letisko a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.
Vyhľadať letisko

Informácie pre návštevníkov na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na Atatürkovo medzinárodné letisko alebo z neho odlieta. Atatürkovo medzinárodné letisko je najväčším tureckým letiskom z hľadiska celkového počtu odbavených cestujúcich a ponúka druhý najvyšší počet nonstop letov na svete. Jazda z letiska do centra zaberie asi 40 minút, takže je pre prílety aj odlety z Istanbulu ideálnou voľbou. Cestujúci, ktorí nemajú auto, sa na Atatürkovo medzinárodné letisko ľahko dostanú metrom, miestnym alebo diaľkovým autobusom a Uberom.

Terminály Atatürkovho medzinárodného letiska

Atatürkovo medzinárodné letisko je rozdelené na dva terminály pre osobnú dopravu – vnútroštátny a medzinárodný. Vnútroštátny terminál obsluhuje lety po území Turecka a medzinárodný terminál obsluhuje lety do iných krajín a na ostatné kontinenty. Oba terminály sú prepojené, takže je prechádzanie medzi nimi v porovnaní s inými rovnako veľkými letiskami celkom jednoduché. V oboch termináloch sa môžeš pripojiť na Wi-Fi a tiež v nich nájdeš nabíjačky na mobil.

Vnútroštátny terminál

 • Turkish Airlines
 • Primeclass Lounge

Medzinárodný terminál

 • Air France
 • Emirates
 • Ďalšie medzikontinentálne a medzinárodné lety
 • HSBC Premier Lounge

Reštaurácie na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Na Atatürkovom medzinárodnom letisku sa naješ bez najmenších problémov. Nájdeš tu čerstvé tradičné turecké jedlá aj rýchle občerstvenie. Či už preferuješ bufetové stravovanie, alebo niečo rýchle pod zub, z miestnej širokej ponuky si určite vyberieš.

Orientácia na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Vnútroštátny a medzinárodný terminál sú prepojené, takže medzi nimi môžeš prechádzať pešo, prípadne sa môžeš zviezť po pohyblivom páse, keď sa ponáhľaš.

Čo robiť na Atatürkovom medzinárodnom letisku

Na Atatürkovom medzinárodnom letisku sa nachádza obrovský nákupný areál s rozsiahlym duty-free obchodom alebo starým bazárom, kde môžeš nakúpiť originálny turecký tovar ako korenie, sklenené výrobky alebo šperky. V duty-free obchodoch na Atatürkovom medzinárodnom letisku môžeš nakúpiť suveníry pre kamarátov a rodinu. V ich ponuke nájdeš nepreberné množstvo alkoholu, kozmetiky, parfumov a konfekčného tovaru. Ďalej tu nájdeš kúpele a masážne salóny, kde si môžeš pred letom dokonale odpočinúť. Niektoré prémiové salóniky tiež ponúkajú sprchy.

Hotely v okolí Atatürkovho medzinárodného letiska

V priestore Atatürkovho medzinárodného letiska sa nachádza jeden hotel. Ďalšie hotely sa nachádzajú v bezprostrednom okolí a môžeš sa v nich ubytovať napríklad keď priletíš v skorých ranných hodinách. Niektoré z týchto hotelov ponúkajú priestory pre obchodných cestujúcich, miestnosti na schôdzky, reštaurácie alebo fitness centrá. Viac sa dozvieš na ich webových stránkach.

Zaujímavé miesta v okolí Atatürkovho medzinárodného letiska

V okolí Atatürkovho medzinárodného letiska sa nachádza veľa historických pamiatok, ako napríklad:

 • Modrá mešita
 • Galata Tower
 • Veľký bazár
 • Hagia Sofia
 • Palác Topkapi

Ďalšie informácie o Atatürkovom medzinárodnom letisku nájdeš na tomto odkaze.