Preskočiť na hlavný obsah

Letisko Ženeva (gva)

Hľadáš na letisku Letisko Ženeva alternatívu k bežnej kyvadlovej doprave alebo taxíkom? Či už sa chystáš z letiska v Ženeve do centra, alebo ideš opačným smerom, s aplikáciou Uber, ktorú už poznáš, sa dostaneš do cieľa. Objednaj si jazdu z letiska GVA alebo naň jedným ťuknutím.

Route de l'Aéroport 21, 1215 Le Grand-Saconnex, Switzerland
+41 22-717-71-11

Rezervuj si vopred jazdu s Uberom na letisku Letisko Ženeva

Rezervuj si jazdu s Uberom na letisku Letisko Ženeva a dokonči tak plánovanie. Jazdu si môžeš objednať až 30 dní pred odletom – kedykoľvek a na ktorýkoľvek deň.
Cieľ
Vyber dátum a čas

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the escape button to close the calendar.

Selected date is 2022/06/25.

Rezervácia nemusí byť pre tvoje miesto vyzdvihnutia k dispozícii

Rozumnejší spôsob cestovania

Objednaj si jazdu po celom svete

Ťukni na tlačidlo a objednaj si letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Dovoľ aplikácii a vodičovi, aby sa postarali o detaily, a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Spôsoby jazdy v tvojej oblasti

Vyzdvihnutie v Letisko Ženeva (GVA)

Otvor aplikáciu a objednaj si jazdu

Keď budeš pripravený, otvor aplikáciu Uber a objednaj si jazdu do svojho cieľa. Vyber si možnosť dopravy na letisko GVA alebo z neho, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu k bodom vyzdvihnutia na letisku Letisko Ženeva uvidíš priamo v aplikácii. Miesta vyzdvihnutia sa môžu líšiť v závislosti od terminálu. Na letisku Letisko Ženeva sa môžu nachádzať aj značenia k miestu vyzdvihnutia pre zdieľané jazdy.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia na letisku GVA, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto sa nemusí nachádzať pri najbližšom východe. V aplikácii sa zobrazí meno vodiča, evidenčné číslo vozidla a farba auta. Pred nastúpením do auta si všetko najprv over. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na letisku Ženeva

Wi-Fi na letisku Ženeva

Na letisku Ženeva majú všetci cestujúci bezplatné pripojenie na Wi-Fi na 120 minút. Cez SMS alebo samoobslužné pulty Wi-Fi získaš overovací kód, s ktorým sa môžeš prihlásiť. Ak prekročíš 120-minútový limit, môžeš si dokúpiť dodatočný kredit.

Parkovanie na letisku Ženeva

Na letisku GVA máš k dispozícii viacero možností parkovania vrátane dlhodobého parkovania pri dlhých cestách a tiež krátkodobého parkovania na rýchle vyloženia a vyzdvihnutia.

Úschovňa batožiny na letisku Ženeva

Na letisku GVA môžeš nechať svoju batožinu v úschovni, a to buď v uzamykateľnej skrinke, alebo pri pulte. Tie sa nachádzajú na letiskovej stanici železničnej spoločnosti Swiss Railways približne 250 metrov naproti hlavnej budove terminálu, kam sa dostaneš po krytom chodníku.

Najčastejšie otázky cestujúcich

  • Uber máš k dispozícii aj na letisku Ženeva, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

  • Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

  • Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na letisko Ženeva a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

  • Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Šoféruješ s Uberom?

Pozri sa, kde vyzdvihnúť cestujúcich a aké pravidlá a predpisy sa ťa týkajú, aby boli vyzdvihnutia a vyloženia na letisku jednoduchšie.

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 600 letiskách po celom svete.

Čo robiť v termináloch letiska Ženeva

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko Ženeva alebo z neho odlieta. Letisko Ženeva je jedným z najrušnejších švajčiarskych letísk a každoročne uvíta viac ako 17 miliónov cestujúcich.

Obsluhuje ho väčšina hlavných európskych aerolínií a je ideálnou voľbou, keď sa chceš zo zahraničia dostať do Ženevy a jej metropolitnej oblasti alebo do rôznych francúzskych a švajčiarskych lyžiarskych stredísk a chát. Letisko Ženeva sa nachádza asi 4 kilometre severozápadne od centra Ženevy a dá sa naň ľahko dostať verejnou dopravou, letiskovou kyvadlovou dopravou, autom alebo s Uberom. Autobusom to z centra podľa dopravnej situácie zaberie asi 20 minút, zatiaľ čo vlakom iba šesť.

Terminály letiska GVA

Letisko Ženeva je tvorené dvoma hlavnými terminálmi pre osobnú dopravu: terminálom 1 a terminálom 2. Terminál 1 je využívaný najčastejšie. Terminál 2 totiž funguje iba v zime a obsluhuje charterové lety. Tiež nie je tak vybavený ako terminál 1, ale na druhú stranu sa tu nachádza letisková vlaková stanica. Terminál 1 je rozdelený na 5 vybavovacích hál: A, B, C, D a F.

Reštaurácie na letisku GVA

Na letisku Ženeva nájdeš mnoho stravovacích zariadení – od bistier cez luxusné reštaurácie a bary až po čajovne. Tamojšie reštaurácie ponúkajú svetovú aj miestnu kuchyňu a z ich ponuky si vyberie každý stravník.

Orientácia na letisku GVA

Až na terminál 2, ktorý je od hlavného terminálu oddelený, sa všade na letisku dostaneš pešo. Keď potrebuješ, medzi oboma terminálmi sa dá presúvať autobusom.

Čo robiť na letisku GVA

Na letisku Ženeva nájdeš veľa miest, kde sa dá nakupovať – od štandardných duty-free obchodov až po množstvo miestnych aj medzinárodných obchodov. Ďalej tú môžeš využiť 2 VIP služby, ktoré ti zaistia vstup do salónika a pomôžu pri prechode bezpečnostnou kontrolou. Letisko tiež ponúka wellness služby s meditačnou miestnosťou alebo sprchami. Ďalej majú cestujúci k dispozícii dve detské herne, priestory pre obchodných cestujúcich a miestnosti pre schôdzky.

Zmenárne na letisku GVA

V areáli letiska, a to ako v oblasti príletov, tak aj odletov, sa nachádza niekoľko zmenární. Na letisku sú tiež k dispozícii bankomaty a niektoré z nich dokonca ponúkajú výber v rôznych menách.

Hotely v okolí letiska GVA

V bezprostrednej blízkosti letiska Ženeva sa nachádza asi 10 hotelov, kde si môžeš pospať, keď čakáš na nadväzujúci let alebo keď priletíš neskoro v noci. O kus ďalej v centre Ženevy nájdeš hotely všetkých cenových kategórií. K dispozícii máš tiež rôzne spoje na veľa lyžiarskych stredísk a chát v oblasti, či už vo Francúzsku, alebo vo Švajčiarsku.

Zaujímavé miesta v okolí letiska GVA

  • Jet d’Eau (vodotrysk)
  • Ženevské jazero
  • Mont Salève
  • Staré mesto
  • Katedrála svätého Petra

Ďalšie informácie o letisku GVA nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter

Táto stránka obsahuje informácie z webových stránok tretích strán, ktoré nie sú pod kontrolou Uberu a môžu byť pravidelne upravované alebo aktualizované. Všetky informácie na tejto stránke, ktoré s Uberom alebo jeho činnosťou priamo nesúvisia, sú iba orientačné, takže nemusia byť nijako spoľahlivé a nevytvárajú žiadne výslovné ani vyplývajúce záruky. Niektoré požiadavky a funkcie sa líšia v závislosti od krajiny, regiónu a mesta. Promo zľava platí iba pre nových používateľov. Túto promo akciu nemožno kombinovať s inými ponukami a nevzťahuje sa na prepitné. Dostupnosť je obmedzená. Ponuka a podmienky sa môžu zmeniť.