Preskočiť na hlavný obsah
Uber
Uber

Medzinárodné letisko Dubaj (DXB)

Či už sa chystáš z Medzinárodného letiska Dubaj do centra, alebo ideš opačným smerom, s Uberom sa tam dostaneš ľavou zadnou.

7938+77 Dubai - United Arab Emirates
+971 4-224-5555

Rozumnejší spôsob cestovania

Požiadaj o jazdu okolo sveta

Ťukni na tlačidlo a požiadaj o letiskovú prepravu vo viac ako 500 hlavných uzloch.

Cestuj ako domáci

Nechaj aplikáciu a vodiča postarať sa o detaily a nerob si starosti s orientáciou v neznámom meste.

Cíť sa s Uberom ako doma

Nájdeš tu svoje obľúbené funkcie vrátane cestovného stanoveného v reálnom čase a bezhotovostnej platby aj v prípade, že si na letisku prvýkrát.

Odhad ceny za Uber

Ukážkové ceny pre cestujúceho sú iba odhady a neodrážajú odchýlky spôsobené zľavami, meškaním v dôsledku premávky alebo inými faktormi. Môžu sa uplatňovať paušálne sadzby a minimálne poplatky. Skutočné ceny sa môžu líšiť.

Spôsoby jazdy

 • Select1-4

  Špičkový odvoz na každý deň

Ako sa odviezť s Uberom z letiska

Otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu

Keď sa pripravíš, otvor aplikáciu a požiadaj o jazdu. Vyber si možnosť, ktorá zodpovedá veľkosti tvojej skupiny a množstvu batožiny.

Riaď sa pokynmi v aplikácii

Trasu do bodu vyzdvihnutia uvidíš priamo v aplikácii. Na letisku sa môžu nachádzať aj orientačné cedule.

Stretni sa s vodičom

Choď na priradené miesto vyzdvihnutia, ktoré určila aplikácia. Upozorňujeme, že toto miesto nemusí byť pri najbližšom východe. Ak sa ti vodiča nedarí nájsť, spoj sa s ním cez aplikáciu.

Tipy na Medzinárodnom letisku Dubaj

Wi-Fi na Medzinárodnom letisku Dubaj

Vo všetkých častiach Medzinárodného letiska Dubaj je k dispozícii bezplatné, neobmedzené a vysokorýchlostné pripojenie Wi-Fi. Ak nemáš mobilné zariadenie, na internet sa môžeš pripojiť v internetových stánkoch firiem Global Link a Connect.

Parkovanie na Medzinárodnom letisku Dubaj

Medzinárodné letisko Dubaj ponúka množstvo možností parkovania, z ktorých si vyberú všetci cestujúci. Terminály 1 a 2 ponúkajú úsporné aj prémiové parkovacie miesta v rôznych vzdialenostiach od letiska.

Zmenáreň na Medzinárodnom letisku Dubaj

Na letisku DXB nájdeš množstvo zmenární. V každom termináli je viacero zmenární, takže s výmenou peňazí nebudeš mať problém.

Najčastejšie otázky cestujúcich

Uber máš k dispozícii aj na Medzinárodnom letisku Dubaj, takže si môžeš užiť komfortnú a pohodlnú cestu, kamkoľvek sa chystáš.

Ak chceš nájsť miesto vyzdvihnutia, po požiadaní o jazdu si pozri aplikáciu Uber.

Hoci cesta nie je veľmi dlhá, sadzby Uberu na medzinárodné letisko Dubaj a z neho sú ovplyvnené časom, premávkou a ďalšími faktormi. Odhad cien ciest nájdeš v nástroji na odhad ceny Uberu.

Čas potrebný na vyzdvihnutie sa môže líšiť v závislosti od času dňa, počtu vodičov na cestách a ďalších faktorov.

Ďalšie informácie

Ideš na iné letisko?

Nechaj sa vyzdvihnúť a vyložiť na viac ako 500 letiskách po celom svete.
Vyhľadať letisko

Informácie pre návštevníkov v termináloch Medzinárodného letiska Dubaj

Uber je ideálnou voľbou pre každého, kto prilieta na letisko DXB alebo z neho odlieta. Medzinárodné letisko Dubaj je najrušnejším letiskom na svete a na svojich návštevníkov zo všetkých kútov sveta je dokonale pripravené. Nachádza sa v štvrti Al Garhoud, a to asi 5 kilometrov od centra mesta. Ide o hlavné dubajské letisko, takže je ideálne pre každého, kto cestuje do mesta, a tiež na obyčajné prestupy na iné lety.

Terminály Medzinárodného letiska Dubaj

Medzinárodné letisko Dubaj je tvorené 3 hlavnými terminálmi pre osobnú dopravu: terminálom 1, 2 a 3. Terminál 1 je najrušnejší a využíva ho väčšina významných aerolínií. Terminál 2 naopak slúži hlavne na regionálne lety.

Terminál 1 letiska DXB

 • Všetky medzinárodné aerolínie

Terminál 2 letiska DXB

 • flydubai
 • Ostatné regionálne a medzinárodné aerolínie

Terminál 3 letiska DXB

 • Emirates
 • flydubai
 • Qantas

Reštaurácie na Medzinárodnom letisku Dubaj

Na Medzinárodnom letisku Dubaj sa naje každý – nájdeš tu rýchle občerstvenia aj špičkové reštaurácie. Máš tu na výber z viac ako 80 stravovacích zariadení a z kuchýň z celého sveta. Ak máš chuť na niečo sladké, zájdi do Butler's Chocolate Café. Ak túžiš po ázijskej kuchyni, zvoľ Chowking Orient Restaurant.

Orientácia na letisku DXB

Medzi terminálmi 1 a 3 môžeš prechádzať nepretržite fungujúcim kyvadlovým autobusom, prípadne metrom.

Čo robiť na letisku DXB

V duty-free obchodoch na Medzinárodnom letisku Dubaj môžeš nakupovať od rána do večera. Na výber máš z luxusného tovaru, miestnych remeselných výrobkov aj cestovateľských potrieb. Šperky, suveníry, parfémy, oblečenie... Z bohatej ponuky tamojších obchodov si vyberie každý.

Sprchy na Medzinárodnom letisku Dubaj

Ak potrebuješ trochu osviežiť po dlhom lete, v termináli 3 medzi bránami C18 a C22 a bránami B13 a B19 nájdeš sprchy. Tiež sa ti budú hodiť, keď potrebuješ menšiu vzpruhu pred ďalšou cestou.

Úschovňa batožiny na Medzinárodnom letisku Dubaj

Medzinárodné letisko Dubaj ponúka niekoľko krátkodobých úschovní batožiny, ktoré sa nachádzajú v termináloch 1 a 3. Za malý poplatok si tu môžeš odložiť batožinu až na 12 hodín. V termináli 2 úschovňu batožiny nenájdeš. Tiež si tu môžeš nechať zabaliť batožinu alebo využiť služby nosičov, keď jej máš veľa.

Zmenárne na letisku DXB

Ako sa dá od najrušnejšieho letiska na svete očakávať, na DXB nájdeš mnoho zmenární. V každom termináli sa ich nachádza hneď niekoľko, takže vždy budeš mať v peňaženke tie správne bankovky.

Hotely v okolí Medzinárodného letiska Dubaj

V termináloch 1 a 3 na Medzinárodnom letisku Dubaj sa nachádza niekoľko hotelov, kde si môžeš medzi prípojnými letmi trochu odpočinúť. Ďalšie hotely nájdeš v bezprostrednej blízkosti letiska. Prípadne si môžeš zarezervovať ubytovanie v centre, kam ťa Uber dovezie za pár minút.

Zaujímavé miesta v okolí Medzinárodného letiska Dubaj

Ak na letisku DXB čakáš na prípoj a budeš čakať viac ako 6 hodín, v okolí je veľa miest, ktoré si môžeš pozrieť:

 • Burj Khalifa
 • Dubajské pláže
 • Dubajská fontána
 • Dubai Mall

Ďalšie informácie o Medzinárodnom letisku Dubaj nájdeš na tomto odkaze.

Facebook
Instagram
Twitter